[B]Wentylatory - częste włączanie

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Pawlo49

#16 Post autor: Pawlo49 »

Sprawdziłem podłączenie komputera, wszystko OK
Zauważyłem jeszcze coś takiego, że w czasie jazdy wentylatornie nie zawsze włączają się . Natomiast po wyłączeniu auta i ponownym uruchomieniu za jakiś czas wentylatory pracują na pełnych obrotach.

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 11:44 ]
Temat zamknięty - wentylatory działają jak należy
Pozdrawiam

stasznik41

#17 Post autor: stasznik41 »

Witam,

wybrałem się "Zośką" do Krakowa na długie weekendowanie i kiszka. Dziś po powrocie z "trasy" nie wyłączył się wentylator nawiewu powietrze(chyba nie klimatyzacji). Myslałem, że po chwili się wyłączy ale po jakiejś godzinie podeszłem po coś do auta i słyszę, że coś chodzi. Nie jestem w stanie go wyłączyć. Myślałem, że to komp się zawiesił i zdjąlem klemy z aku. Niestety nic to nie daje.. .

Obecnie ładuję aku bo mi rozładował i zamierzam wyłączyć bezpiecznik tego wiatraka.

Serwis dopiero we wtorek a auto w trasie - czy w Krakowie mieszka jakiś zafiromaniak aby pomógł albo doradził?

Mam automatyczną klimę. Auto Zafira B, 120km, wersja cosmo.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#18 Post autor: MieHor »

stasznik41, przeniosłem Twój post tutaj - poczytaj temat od początku, może uwagi innych userów naprowadzą Cię na jakiś właściwy trop

stasznik41

#19 Post autor: stasznik41 »

MieHor pisze:stasznik41, przeniosłem Twój post tutaj - poczytaj temat od początku, może uwagi innych userów naprowadzą Cię na jakiś właściwy trop
nie wiele daje. U mnie wszystko działa: klima, sterowanie nawiewami itp. Jedyny problem to właśnie ten wentylator nawiewu który chodzi po wyjęciu kluczyka.

Lakiluk

#20 Post autor: Lakiluk »

Witam
Mam ten sam problem że wentylator wewnętrzny ciągle działa i nie chce przestać nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać usterki :).

Rozebrałem skrzynkę przekaźnikową, pozamieniałem przekaźniki, próbowałem wyciągnąć wentylator - ale to chyba nie jego wina że dostaje napięcie cały czas.

kris$

#21 Post autor: kris$ »

Witam, to na bank rezystor nawiewu,miałem to samo w omedze wentylator chodził nonstop nawet po wyjęciu kluczyka!Tylko wymiana albo ciągłe odłączanie klemy :oops: Jak klimatronik to droższy interes bo jest inny niż do zwykłej klimy, ale można dostać tanio używki :ok:

Awatar użytkownika
marko
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:20
Imię: MAREK
Lokalizacja: kraków
Auto: Opel Zafira C Automat
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: marko »

Naj prawdopodobniej tak jak kolega mówi to jest rezystor obrotów wentylatora używka na ale drogo ok 100 zł i będzie ok( tak zwany jeżyk)
Marko

bzyqmen

#23 Post autor: bzyqmen »

Witajcie.

Mam problem.

Jakieś 2 tygodnie temu, miałem problem z zapaleniem silnika i podładowałem akumulator. Po tym ładowaniu, klimatronik zaczął wariować. Nie działa regulacja na komputerze, nie pokazują się żadne ikony od regulacji, nie można zmienić stopnia nawiewu ani temp. Wentylatory działają ciągle, po jakimś czasie potrafią się wyłączyć i włączyć w nocy, co zmusza nas do zdejmowania klem. Na początku myślałem że to jeżyk, więc wymieniliśmy na używany i okazało się wczoraj, że nic nie zmieniło się. Mechanik sprawdził wszystkie bezpieczniki i dalej nic nie wiem. Zaznaczam że cała klima przeszła gruntowny remont.

Jest pomysł, by w sobotę podmienić pokrętło, które w starszym modelu odpowiada za te wszystkie parametry do ustawień, bez konieczności wchodzenia w komputer. Czy to coś zmieni?

Macie może jakieś pomysły, bo ja już nie mam do tego siły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”