[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Przemcio

#451 Post autor: Przemcio »

Czy po modyfikacji (podniesieniu mocy) dajecie gwarancje na papierku że nie spowoduje to uszkodzenia zespołu napędowego. Rozumiem że przed , jest pełna diagnostyka wiec znacie stan jednostki. Nie piszę o uszkodzeniach losowych od których jesteście ubezpieczeni :mysli:

Piotrek413

#452 Post autor: Piotrek413 »

heko pisze:...pozostawiając auto w aso, należy sobie zastrzec aktualizację oprogramowania, jeśli zostanie zaktualizowane, dpf zacznie próby dopalania ;)
No to skoro ktoś nigdy nie miał DPF'a i pojedzie na jakąś akcję serwisową i wgrają mu nowe oprogramowanie to co będzie się działo? Będzie się chciało coś dopalić czego nigdy nie było?
Czy dla oryginalnych ZB bez DPF mają inne oprogramowanie czy wgrają mi softa który będzie odpalał wypalanie?

Przemcio

#453 Post autor: Przemcio »

Piotrek413 pisze:No to skoro ktoś nigdy nie miał DPF'a
Piotrek jest to oczywiste że będzie wgrane odpowiednie oprogramowanie.
Piotrek413 pisze:mają inne oprogramowanie
Oczywiście.

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#454 Post autor: heko »

Przemcio pisze:Czy po modyfikacji (podniesieniu mocy) dajecie gwarancje na papierku że nie spowoduje to uszkodzenia zespołu napędowego. Rozumiem że przed , jest pełna diagnostyka wiec znacie stan jednostki. Nie piszę o uszkodzeniach losowych od których jesteście ubezpieczeni :mysli:
...no sorki, ale nikt poza aso nie daje pisemnej gwarancji na podzespoły, i to w nowych autkach, w dodatku z ograniczeniem przebiegu w km...żadna diagnoza nie jest w stanie stwierdzić wszystkich możliwych uszkodzeń i zużycia elementów....pominę sposób eksploatacji i serwisowania przez użytkownika...

Przemcio

#455 Post autor: Przemcio »

heko pisze:ale nikt poza aso nie daje pisemnej gwarancji na podzespoły
Może źle napisałem :mysli: . Chodzi mi fakturę która będzie jednocześnie gwarancją że modyfikacja nie wpłynie destrukcyjnie na jednostkę napędową . Tak jak to robi Jaszpol w Łodzi , 44tuning z Opola czy V-Tech przy modyfikacji Seatów :)

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#456 Post autor: heko »

tjaaaa....poczytaj sobie warunki gwarancji, i czego one dotyczą....jedyne co gwarantują, to poprawność modyfikacji, oraz to że przez 2 lata można przyjechać na ew. poprawki :P

robpiwcio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:27
Imię: Robert
Lokalizacja: Namysłów - Opolskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#457 Post autor: robpiwcio »

Witam!!!
Właśnie dzisiaj została przeprowadzona operacja na mojej Zośce, wyciąto chwasta. Operacja odbyła się w Wałbrzychu i dokonał tego TuneFORCE. Przebieg operacji bezproblemowy, czas 1,40 godz. Na razie wygląda że wszystko spoko. Zobaczymy jak będzie się spisywać bez chwasta.
Pierwsza spokojna nocka że nie mam tego wynalazku w mojej Zosi.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#458 Post autor: MieHor »

Interesującą i jednocześnie porażającą brakiem kompetencji i profesjonalizmu historię z DPF'em opisał na swoim przykładzie jeden z kolegów na projektnavi. pl w tym temacie http://projektnavi.pl/index.php?option= ... =9403#9403 - niestety tylko dla zarejestrowanych, ale warto poczytać, by nie dać się nabić w przysłowiową "butelkę"

Zlooty

#459 Post autor: Zlooty »

Panowie a czy ktoś z Was wywalał DPF-a w Warszawie ?? czy tylko wycinki są organizowane w Krakowie/Poznaniu/Wałbrzychu ??

Zlooty

#460 Post autor: Zlooty »

ok. dzięki :piwo:

kubik_CDTi

#461 Post autor: kubik_CDTi »

Zlooty pisze:Panowie a czy ktoś z Was wywalał DPF-a w Warszawie ?? czy tylko wycinki są organizowane w Krakowie/Poznaniu/Wałbrzychu ??
Ja nie wywalałem, ale wiem, że takie coś można zrobić w MR-Motors na Mineralnej.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2011, 19:43 przez kubik_CDTi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#462 Post autor: browar340 »

Pytanie czy to możliwe :
Wczoraj odbierałem autko syna u mechanika ,bardzo dobry fachowiec w naszej okolicy i tak od słowa do słowa i rozpoczęliśmy rozmowę o mojej zafirze i o wypalaniu i wywalaniu DPF- a i się okazało że oni zajmują się tez takimi przypadkami .Mechanik powiedział że wypalanie na postoju nic nie daje , najlepszym sposobem jest wizyta u nie go podłączenie do kompa 30 min i wtedy on za pomocą kompa resetuje pamięć komputera tych wypaleń ( nie wiem czy dobrze opisałem ) i wtedy mam co najmniej na rok spokój z wypaleniami ? a jeżeli chcę to 1000 zł kosztuje wywalenie go i wspawanie tam rurki i też mam spokój?

Anony Mous

#463 Post autor: Anony Mous »

Najlepiej jest gdy wypalanie inicjuje komputer w samochodzie.Wypalanie na postoju techem to tylko ostateczność.Dla mechanika na pewno lepiej zrobić taka usługę w warsztacie,bo skasuje za to pieniądze.Wypalanie filtra inicjowane jest w koło co ok 600-900 km w zależności od warunków użytkowania.Opowieści o przebiegu kilku tys km bez wypalania to bzdury.

Lektura na temat filtra :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8781

Anony Mous

#464 Post autor: Anony Mous »

browar340 pisze: ....
najlepszym sposobem jest wizyta u niego podłączenie do kompa 30 min i wtedy on za pomocą kompa resetuje pamięć komputera tych wypaleń ( nie wiem czy dobrze opisałem ) i wtedy mam co najmniej na rok spokój z wypaleniami ?
....
jaaaaasne :) chyba nie do konca sie zrozumieliscie... nie ma takiej opcji

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#465 Post autor: heko »

coś pokręciłeś chyba :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”