Brak mocy - 2.0 DTI - 2,2 DTI - diagnoza usterek, błędów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#406 Post autor: Harry200 »

Czy błędy po wykasowaniu pojawiły się znowu takie same.. :?:

Awatar użytkownika
Pawel
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wągrowiec
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#407 Post autor: Pawel »

Po wykasowaniu był błąd:

P1220 - regulator kontroli wtrysku pompy

P1335 - informacja o prędkości obrotowej

Mechanik stwierdził że to na 90 procent pompa,w poniedziałek oddaje auto do Meckena i trzymam sie za kieszeń :cry:
Każdemu zdarza się być głupcem przynajmniej przez 5 minut dziennie.
Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu.

Slavobeer

#408 Post autor: Slavobeer »

Moje auto też juz jest po diagnozie i niestety błędów zapisanych żadnych nie ma
Dla świętego spokoju chyba dam do czyszczenia kolektor, EGR pójdzie do regeneracji do Brzegu (mam niedaleko) i zobaczymy co dalej.
Czy po regeneracji i ponownym montażu trzeba coś robić z komputerem? Jakieś nastawy, programy itp. Nie znam się na tym stąd pytanie.


Zamieszczam informację o dalszych losach mojej usterki:
Ja już jestem po regeneracji EGR i samochód jest całkowicie sprawny. Odpala bez problemu, jeździ i zawór się nie zacina. Po zdemontowaniu EGR faktycznie był całkowicie zablokowany.

W tym miejscu chciałbym bardzo wszystkim podziękować za pomoc. Dzięki niej uniknąłem sporych wydatków, na które już czychali nieznani mi bliżej pseudofachowcy-mechanicy. Mój zaufany niestety nie mial czasu aby się moją Zafirą zająć.... :(

Na przyszłość dla innych, którym zatnie się EGR:
faktycznie w wielu przypadkach pomaga awaryjne pryśnięcie WD40 i rozruszanie dźwigienki, która jest pod tą plastikową przykrywką. Umożliwia to jazdę przez jakiś czas (choćby do domu czy warsztatu aby nie utknąc w trasie).

Po naprawie EGR samochód zrobił ok. 2.000km i wszystko jest OK :)

Przy okazji samochód otrzymał nowy olej Castrol Magnatec, filtr oleju, filtr paliwa :)

Jeszcze raz bardzo dziekuję i będę śledził to pomocne forum.

Pozdrawiam

Slavobeer

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#409 Post autor: Harry200 »

A gdzie oddawałeś ,do Brzegu tak jak pisałeś czy pod inny adres. :?:

Slavobeer

#410 Post autor: Slavobeer »

H,Łajszczak pisze:A gdzie oddawałeś ,do Brzegu tak jak pisałeś czy pod inny adres. :?:
Osobiście byłem w Brzegu w tej firmie.
W związku z tym, że miły Pan pomógł mi "od ręki" czyli zawór został zregenerowany w około 5 godzin, z czystym sumieniem ich polecam.
Oby to była przyczyna tych dziwnych zachowań auta.

Sam montaż zaworu EGR trwał ok. 5 minut. Miałem ponoć szczęście bo bardzo często zawór jest tak zapieczony w kolektorze, że trzeba ciąć aluminium żeby go wyjąć.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#411 Post autor: Harry200 »

Trochę już naprawiałem te silniki,przeważnie dobre spryskanie specyfikami typu WD 40 i później kręcąc kluczem zaciskowym za obudowę powoli wychodziły..

paweldudala

#412 Post autor: paweldudala »

Mi jeszcze nie udało się go wyjąć - a zacina się niemal co 1000 km. Już mnie trafia ale nie daję sobie rady aby go wyjąć. Boję się coś urwać a nie mam nic na podmiankę. Może za szybko chcę to wybebeszyć - już mnie trafia.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#413 Post autor: Harry200 »

WD40 albo coś podobnego i trochę cierpliwości,na pewno sie uda.Jak bardzo zapieczone to można okolicę EGR podgrzać małym palnikiem na propan-butan tylko uważnie żeby nie podpalić silnika.. :!:

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#414 Post autor: Jaymzarf »

paweldudala, trochę to pracochłonne, ale odkręć kolektor w części gdzie mocowany jest EGR i od wewnątrz go traktuj środkiem penetrującym. Przy ponownym montażu wystarczy użyć czerwonego silikonu jako uszczelki a pod sam zawór EGR daj smaru miedziowego. Mniejsze prawdopodobieństwo, że kolejny demontaż będzie równie trudny.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

paweldudala

#415 Post autor: paweldudala »

Nabyłem dziś odrdzewiacz będę psiukał. Może na gorącym czy też rozgrzanym silniku będzie łatwiej zdemontować ?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#416 Post autor: Harry200 »

Na gorącym nie wolno psikać ze względu na niską temperaturę zapłonu środków typu WD40,można byłoby sobie podpalić silnik.. :!:

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#417 Post autor: Jaymzarf »

paweldudala, uważaj na typowe środki odrdzewiające. Wiele z nich jest bardzo agresywna i może dodatkowo uszkodzić czy EGR czy nawet kolektor, który jest aluminiowy.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#418 Post autor: Harry200 »

Jaymzarf ma rację,typowe odrdzewiacze mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc..

paweldudala

#419 Post autor: paweldudala »

Tego nie wiedziałem.

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#420 Post autor: Jaymzarf »

Zastosuj mój sposób na zapieczone śruby.

W sklepach samochodowych jest preparat głęboko penetrujący kleen-flo lub podobny z Carplan. Kosztują coś koło 15zł. Zdemontuj tę część kolektora gdzie siedzi EGR, zastosuj preparat z zewnątrz i od środka, odstaw w chłodne miejsce (w gorącu rozpuszczalniki zbyt szybko odparują). Odczekaj około 15-20 minut i ponów operację. Po dwóch lub trzech ponowieniach powinno puścić. Po dokładnym wyczyszczeniu EGR-a i gniazda w kolektorze porządnie je odtłuść (benzyna ekstrakcyjna) i nasmaruj środkiem miedziowym do wysokich temperatur (też dostępny w sprayu koszt około 15-18zł). Po wszystkim złóż i... następnym razem szybciej wyjmiesz EGR.

Tym smarem możesz sobie też przed skręceniem zrobić aplikacje na wszystkie połączenia gdzie wydziela się temperatura (zaciski hamulcowe, piasta koła gdzie styka się z felgą itp...).

Pomiędzy czyszczeniami odkładaj kasę na nowy lub regenerowany EGR - na stałe się pozbędziesz problemu :lol:
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”