Jakie klocki hamulcowe do zafiry na tył i jak je założyć

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#46 Post autor: Jaymzarf »

ZAKROPIOLO pisze:Polecam poluzować zawór odpowietrznika będzie się łatwiej wciskał.
Albo odkręcić korek w zbiorniku płynu hamulcowego - mamy pewność, że układ się nie zapowietrzy.

Sprawdziłem w Sam Naprawiam - Tył wkręcane (są znaczniki na cylinderkach) przód wciskane.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

gregorkrk

#47 Post autor: gregorkrk »

widać po wyglądzie cylinderka.Jeżeli jest gładki to jest wciskany a jeżeli ma nierówną powierzchnie takie równomierne uskoki to jest wkręcany.

Grzesiek

#48 Post autor: Grzesiek »

ja uzywam Mintexow :)

skibimac

#49 Post autor: skibimac »

Witam, chciałbym zamówić w necie klocki na tył, oczywiście są różne rodzaje i nie bardzo wiem jakie kupić (dla ułatwienia u mnie coś puka bo podobno nie mam blaszek), może ktoś podpowie jak to sprawdzić bez ściągania koła albo wskaże te właściwe na zdjęciu, znalazłem coć takiego:

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#50 Post autor: Bodek »

Są dwa rodzaje zacisków bosch i lucas - zobacz na zaciskach są wytłoczone nazwy systemu.

W każdym dziale masz części pod konkretny VIN - możesz tam zadać pytanie.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#51 Post autor: mariusz_technik »

Właśnie też będę robił hamulce z tyłu, bo tarcza już słaba.

Mam 2003 rok, więc z tyłu mam na zacisku lucas. Znalazłem tarcze trw lucas po 100zł/szt - symbol DF4051, oraz klocki trw lucas po 110zł/komplet na oś - symbol GDB 1515.

Zadzwoniłem do swojego serwisu w którym robią mi auto, powiedziałem żeby mi poszukał komplet lucasa, i znalazł dokładnie to samo, ale co dziwne trochę mi odradzał tą firme bo mówi że się zepsuła ostatnio...Mówi że już jakiś czas tego nie montują, bo ostatnio mieli 2 tarcze krzywe..Polecał mi za to np Textar albo Girling (wie że chały nie zakładam)

W sumie uparłem się przy tych TRW Lucas i będę je miał, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :|

Kurde jak sam się nie przekonam to ciężko mnie na coś namówić, ale jak tylko będą problemy z tymi Lucasami to następnym razem go posłucham :? 8) .

Oczywiście zamelduje co i jak za kilka dni :driver:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#52 Post autor: Bodek »

mariusz_technik pisze:Właśnie też będę robił hamulce z tyłu, bo tarcza już słaba.

Mam 2003 rok, więc z tyłu mam na zacisku lucas. Znalazłem tarcze trw lucas po 100zł/szt - symbol DF4051, oraz klocki trw lucas po 110zł/komplet na oś - symbol GDB 1515.

Zadzwoniłem do swojego serwisu w którym robią mi auto, powiedziałem żeby mi poszukał komplet lucasa, i znalazł dokładnie to samo, ale co dziwne trochę mi odradzał tą firme bo mówi że się zepsuła ostatnio...Mówi że już jakiś czas tego nie montują, bo ostatnio mieli 2 tarcze krzywe..Polecał mi za to np Textar albo Girling (wie że chały nie zakładam)

W sumie uparłem się przy tych TRW Lucas i będę je miał, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :|

Kurde jak sam się nie przekonam to ciężko mnie na coś namówić, ale jak tylko będą problemy z tymi Lucasami to następnym razem go posłucham :? 8) .

Oczywiście zamelduje co i jak za kilka dni :driver:
Polecam Textary - mam i są :ok:- jest to produkt markowy, nie chińszczyzna
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kostecki45

#53 Post autor: kostecki45 »

Witam posiadam zafire A z 1999r 2.0 DI. nadeszedł czas wymiany klocków i tarcz z przodu i chciałbym prosic o pomoc w wyborze firmy. CO myslicie nad firmą BREMBO , nada sie czy nie?niżej podaje link z aukcją. pozdrawiam
http://allegro.pl/brembo-...5972303394.html

Awatar użytkownika
OpelGreg
Mieszkaniec
Posty: 348
Rejestracja: 24 lut 2016, 20:41
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: południe
Auto: Zafira B Opc 241KM '08
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#54 Post autor: OpelGreg »

kostecki45 -ja polecam TEXTAR i klocki i tarcze -jakość b.dobra powlekane antykorozyjnie -sam na tym latam i żadnych problemów - z resztą tarcz hamulcowych i klocków jest multum ..jak coś wybrać to raczej jednej firmy :D http://allegro.pl/textar-klocki-tyl-ope ... 20363.html http://allegro.pl/textar-tarcze-przod-3 ... 84281.html
VERONI2468

tomeczek103

#55 Post autor: tomeczek103 »

same tarcze prawie 400zł?? kurde a za komplet przód tył tarcze i klocki cena kosmos pewnie wyjdzie. Ja mam też do wymiany i się zastanawiam jakie założyć ale pewnie coś z tańszych może coś ktoś poleci. i mam pytanko jeszcze jedno czy na wahaczu można same gumy wymienić bo kolo na przeglądzie stwierdził ze strasznie skrzypią az je w aucie słychać przy jeździe po dziurach.

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#56 Post autor: Mat86radom »

tomeczek103, u mnie z tyłu siedzi zestaw TRW, wymieniłem w styczniu razem z zaciskami, linkami itd. Sam zestaw tarcze plus klocki na tył wyszedł 230zl. Na przód z tego co się dowiedziałem wychodzi 330zł.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2016, 10:34 przez Mat86radom, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 16406

#57 Post autor: Skasowany użytkownik 16406 »

Ja tam od roku mam na tyle tarcze i klocki Road House i jestem zadowolony
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2016, 11:16 przez Skasowany użytkownik 16406, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aliass
Zafiromaniak
Posty: 1061
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:55
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Model:
Kontakt:

#58 Post autor: Aliass »

Mat86radom pisze: Sam zestaw tarcze plus klocki na tył wyszedł 230zl.

Mozesz zdradzic gdzie kupowales :?:

Pytalem u Siebie w sklepie to za kpl tarcz tyle mi zaspiewal
Obrazek

finpol
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:46
Lokalizacja: Finlandia
Model:

#59 Post autor: finpol »

Założyłem zestaw ate cena 750 zł. Hamulce poprawiły się niesamowicie.

Awatar użytkownika
Przemasek1992
Debiutant
Posty: 47
Rejestracja: 13 cze 2018, 20:18
Imię: Przemek
Lokalizacja: Łęczyca
Auto: Opel Zafira 1.8 16v 125 km
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#60 Post autor: Przemasek1992 »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”