[B]Jakie opony letnie wybrać ?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Aston

#166 Post autor: Aston »

Dole pisze:Właśnie szukam opon letnich. Przeglądając instrukcję obsługi znalazłem zdanie:
Jeśli samochód jest wyposażony w układ stabilizacji toru jazdy, dozwolone są wyłącznie opony o rozmiarze 225/45 R 17.
:?: Why???

str.193:
http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Eur ... ual_PL.pdf
Oczywiście jest to pewnego rodzaju nadinterpretacja autora tejże instrukcji w cytowanym podręczniku masz na stronach 231-233 napisane dokładne rozmiary opon oraz ciśnienie w nich w zależności od posiadanego silnika ... Oczywiście powinieneś zmienić w ustawieniach kompa średnicę oponki by wszystkie systemy działały prawidłowo i tyle :)

Dole

#167 Post autor: Dole »

Czytałem, i właśnie chciałem kupić 16 - 205/55 do mojego wozu, ale zacytowana przeze mnie informacja po prostu je wyklucza, jeśli mam ESP, a mam.

kubik_CDTi

#168 Post autor: kubik_CDTi »

Pitu,pitu śmiało 16'' zakładaj ;)
Też mam ESP,IDS+,nawet paszport polsatu bym znalazł :lol: ,a na 16'' wyjechała z fabryki i jeździ.Jedynie do OPC są zalecane 17'',ale podkreślam zalecane.

Anony Mous

#169 Post autor: Anony Mous »

Dole,

Czytałeś tabelę zamienników?????. Tam masz podane jakie opony możesz zastosować.

205/55R16 możesz śmiało zakładać, już Ci to pisałem: cyt."Mogło wyjechać na 205/55R16 ponieważ jest to zamiennik opony 225/45R17 z dpouszczalną granicą błędu 3%, w tym przypadku błąd ( różnica średnic koła ) wynosi 0,4%

Dole

#170 Post autor: Dole »

Spoko, czytałem i takie zamierzam kupić. Niemniej uważam, że się Opel wygłupił zapisem i wprowadza w błąd - powinien dodać w instrukcji takie właśnie wyjaśnienia.
Dzięki za opinie i linki.

Anony Mous

#171 Post autor: Anony Mous »

Spoko. Nie pierwszy to i nie ostatni błąd w instrukcji :lol:

Andy

#172 Post autor: Andy »

Ponieważ nabyłem Zośkę na zimówkach, dojrzałem w końcu do kupna letnich. Po różnych lekturach wybór padł na Vredestein Hi-Trac 205/55R16 91 H.
Co myślicie ?

rafi.zafi

#173 Post autor: rafi.zafi »

Ja zakupiłem 2 tygodnie temu Michelin premacy hp . W porównaniu do bridgeston r300 od nowosci ,korzysc na produkt Michelin komfort i wreszcie cisza brak szumów toczenia. Co mnie zaciekawiło gwarancja dozywotnia do zdarcia bieznika.Polecam.

Anony Mous

#174 Post autor: Anony Mous »

rafi.zafi pisze:Co mnie zaciekawiło gwarancja dozywotnia do zdarcia bieznika.
To ewidentny chwyt marketingowy. Gwarancja jak wszyscy wiemy jest udzielana na wady fabryczne, a takowe ujawniają sie w większości przypadków, w pierwszym roku użytkowania. W późniejszym okresie są to usterki eksploatacyjne:)

Aston

#175 Post autor: Aston »

Andy pisze:Ponieważ nabyłem Zośkę na zimówkach, dojrzałem w końcu do kupna letnich. Po różnych lekturach wybór padł na Vredestein Hi-Trac 205/55R16 91 H.
Co myślicie ?
No cóż o Verdach letnich nie słyszałem, natomiast mogę polecić Nokian H 205/55 R16 94 H XL złotówkę droższe a wzmacniane - kolega kupił do Citroena i chwali sezon przejeździł ok 20 tys i wyglądają jak nowe ...

Anony Mous

#176 Post autor: Anony Mous »

Polecam Pirelli P 7 Cinturato.

Raf

#177 Post autor: Raf »

Ja zakupiłem 2 tygodnie temu Michelin premacy hp . W porównaniu do bridgeston r300 od nowosci ,korzysc na produkt Michelin komfort i wreszcie cisza brak szumów toczenia.
Michelin Primacy ma bardzo delikatny bok opony. Uważaj, jak "dotkniesz" oponą w jakiś wystający kraweżnik to wyrywasz kawałek gumy z opony.
Niestety ja preferuję bridgestony turanza er300 (nic mi nie szumi).

fabidan

#178 Post autor: fabidan »

Ponieważ nabyłem Zośkę na zimówkach, dojrzałem w końcu do kupna letnich. Po różnych lekturach wybór padł na Vredestein Hi-Trac 205/55R16 91 H.
Co myślicie ?
Mimo iż sam posiadam Vredestein'y Sportrac 3, a więc troszkę nowszy model tej firmy to mogę Ci je polecić - kolega je miał i chwalił za trwałość i małe zużycie bieżnika (mówił że standardowo opony tej holenderskiej marki mają nieco wyższy bieżnik niż inne ale nie wiem czy to prawda - sam nie mierzyłem tego w swoich sportrac'ach)

KOPERNIK

#179 Post autor: KOPERNIK »

Witam.

Powiem wam szczerze długo się zastanawiałem jakie oponki kupić i pytania były różne i co wulkanizacja to co innego polecali a wybrałem

DĘBICA PASSIO2 i powiem szczerze że wbrew temu co kiedyś myślałem Dębica mnie miło zaskoczyła po zrobieniu pierwszych 2tyś km i przy różnych prędkościach w miarę cicha i dobrze się auto trzyma drogi ...mam nadzieje że tak będzie dalej ....
Więc jeśli jakość jest ok to po co przepłacać

kubik_CDTi

#180 Post autor: kubik_CDTi »

Jakość opony wychodzi w sytuacjach krytycznych więc jak się jeździ normalnie to i nalewka starcza.Spora część z Nas ma zafiry o mocy ponad 150KM gdzie z prędkością jest łatwo przesadzić,więc osobiście nie chciałbym się zdziwić,że jednak te Dębice nie są takie super jak to w normalnych warunkach się wydawało,bo przypominam,że to dyskusja w dziale ZB.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”