[B]Ramiona i pióra wycieraczek przód i tył - jakie ?

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
billi_

#76 Post autor: billi_ »

a ja zakupiłem same zwykłe gumki z firmy ALCA grafitowane dłuższa za 5zł, krótsza za 4zł, trochę zabawy przy wymianie, przepięcie gumek (czas wymiany to ok 1 piwo) i działały cały rok bardzo fajnie, po roku zaczęły trochę piszczeć więc pomyślałem że za 9zł nie będę słuchał pisków i wymienię jeszcze raz na nowe... i znowu wymiana, piwo i zadowolenie że sporo kasiorki w kieszeni zostało... Jedyny minus - brak spojlerka bo w oryginale gumka jest zintegrowana ze spojlerkiem. Ale za rok i tak zainwesuję 9zł + 2,5zł na browar i sobie wymienię.

Anony Mous

#77 Post autor: Anony Mous »

billi_ pisze: Ale za rok i tak zainwesuję 9zł + 2,5zł na browar i sobie wymienię.
Ja też kupuję same gumki. W InterMarche 2 szt w zestawie. Koszt nie pamiętam ale są to złotówkowe sprawy i spokój na kilka miechów :)

Andy

#78 Post autor: Andy »

sapienti pisze:Testuję od połowy lutego płaskie wycieraczki Aero ...........aczkolwiek mocowania do ramion odrobinę nie "stykają", niemniej wycieraczki trzymają się mocno. Są ciche, nie rozmazują.
Zastosowałem wariant oszczędnościowy i dziś założyłem Aero. Faktycznie mocowania odrobinę nie "stykają". Poza tym narazie ok.
Jak się sprawdzą w użytkowaniu - opiszę za jakiś czas.

Kouek

#79 Post autor: Kouek »

Witam, mam pytanko, jak zdemontować ramię tylnej wycieraczki? Ja odchyliłem zaślepkę odkręciłem nakrętkę i nic, ani drgnie, spróbowałbym młotkiem ale nie chce nic uszkodzić. dzieki

licznik

#80 Post autor: licznik »

TAKIM urządzeniem

Kouek

#81 Post autor: Kouek »

no dzieki, a bez tego nie da rady?

TUX

#82 Post autor: TUX »

piłą tarczową :P

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#83 Post autor: Bodek »

Kouek pisze:no dzieki, a bez tego nie da rady?
Nie da rady :!: , ściągaczem ledwo zdarłem stare ramie, przed założeniem nowego posmaruj WD następnym razem będzie łatwiej.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tomitom

#84 Post autor: tomitom »

co do wycieraczek polecam mot-gum.
Polskie, dobre wycieraczki dostępne głównie w Auchan, allegro i na stronie producenta w sklepie online. Niekiedy można spotkać w sklepach motoryzacyjnych, ale sieć dystrybucji generalnie marna.
Używałem ich w poprzednim autku i byłem zadowolony z jakości.
Obecnie przymierzam się do wymiany w Zośce i też pójdę w tego producenta. Komplet płaskich na przód do ZB: 53 zł + wysyłka.

kubik_CDTi

#85 Post autor: kubik_CDTi »

Przerobiłem trochę wycieraczek i najlepsze są.... po prostu pióra czyste :lol:
Dlatego polecam co mycie auta,lub co tankowanie(w sumie raz w tygodniu,lub częściej wychodzi i tak) przetrzeć wycieraczkę chusteczką,a jakby była namoczona płynem to już w ogóle wypas.
Szyba się nie rysuje,pióra starczają na długo i zbierają elegancko. ;)

Aston

#86 Post autor: Aston »

I ja przerobiłem sporo różnych piórek i dochodzę do jednego wniosku, że najlepiej i najdłużej zawsze służyły mi oryginały jednak cena takiego zestawu do naszej Zosieńki to ok 200 PLN więc kolejnym moim typem jest komplecik BOSCH za całość łącznie z tyłem na aledrogo dałem 135 PLN co uważam za rozsądna cenę sam przód kosztował 105. Trafiłem na aukcję z wysyłką gratisową jak się chce to można :) wycieraczki są naprawdę dobrej jakości. W poprzednich autach testowałem:
mot-gum - generalnie wycieraczki dość przeciętnej jakości starczają na jakieś 6 miesięcy do tego zima maja tendencję do szybkiego obladzania się natomiast pozostała część roku potrafią przeskakiwać i piszczeć.
v-cap - totalna porażka wytrzymały miesiąc i zaczęły smużyć - nie był to miesiąc zimowy tylko jakoś tak w marzec/kwiecień
VALEO X-TRM wycieraczki dość dobre choć niestety w moim samochodzie z nieznanych mi przyczyn słabo zbierały po przełożeniu do samochodu żony - rewelacja wytrzymały ponad rok i dopiero zaczęły smużyć
no i BOSCH AEROTWIN :) rok przehulały i sprzedałem z nimi ostatnie autko i nadal były dobre no może nie rewelacyjne ale po roku ...
A i co dodam Valeo i Bosch zbierały przy każdej prędkości natomiast te tańsze max do 110 km/h powyżej tej prędkości już sobie najlepiej nie radziły ...

oryginały wytrzymały ponad półtora roku ...

Testowane wycieraczki były w rozmiarze 550 jedna 450 druga

kubik_CDTi

#87 Post autor: kubik_CDTi »

A właśnie nie napisałem testowałem różne,teraz nie schodzę poniżej Valeo ;)
W zafirze mam 2gie GMki i wszystko pięknie ;)

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#88 Post autor: Szuwarek »

A ja zakupiłem na aledrogo

http://allegro.pl/visee-plaskie-wyciera ... 80849.html

i muszę przyznać że jestem mile zaskoczony - zbierają dokładnie i cichutko :)

frango

#89 Post autor: frango »

Przeczytałem cały temat, chyba ze dwa razy ;) więc może moje pytanie będzie się wydawać głupim...
A co by się stało, gdyby w ZB założyć dłuższą wycieraczkę po stronie kierowcy? Mają szansę zderzyć się?!
Strasznie mnie irytuje dość duży klin brudu po środku szyby od góry.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#90 Post autor: Harry200 »

Można założyć dłuższą ale wtedy od strony pasażera krótszą..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”