[B]Podsufitka-pomysł na MOD

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Mariusz80

[B]Podsufitka-pomysł na MOD

#1 Post autor: Mariusz80 »

Ostatnio naszła mnie chęć posiadania większej ilości schowków w mojej ZB. Wykombinowałem, że założę podsufitkę od Panoramy. I tutaj nasuwa się pytanie.
Czy podsufitka z ZB "szklano dachowej" będzie pasowała do ZB z pełnym dachem?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 01:26 przez Mariusz80, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

Rozumiem że zakładasz razem z roletami ?? ostatnio ściągałem prawie całą podsufitkę na moje oko powinna pasować bez najmniejszych problemów.

Tu http://allegro.pl/zafira-b-dach-szklany ... 12302.html kupisz razem z dachem za 800zł :) a z tego co się orientuje dach jest wymienny w ZB :P

To był by dopiero mod :)

Piotrek413

#3 Post autor: Piotrek413 »

Jeśli chcesz montować tą podsufitkę to musisz się liczyć z tym, że będziesz musiał prawdopodobnie dorabiać/przerabiać stelaż od tych schowków. Gdyby przegadać sprawę z tapicerem aby po bokach do "garba" zostawić starą podsufitkę a dalej dać kawałek podsufitki wraz ze schowkami, to fajny bajer by był :)

Chyba, że masz sprawną spawarkę i diaksa to możesz modować :P i ciąć :D

Mariusz80

#4 Post autor: Mariusz80 »

tEREk pisze:a z tego co się orientuje dach jest wymienny w ZB :P
Że, bo, że niby, że co...? Mój, metalowy, mogę sobie zdjąć i założyć ten szklany?
Piotrek413 pisze:Gdyby przegadać sprawę z tapicerem aby po bokach do "garba" zostawić starą podsufitkę a dalej dać kawałek podsufitki wraz ze schowkami, to fajny bajer by był :)
Może i dobry bajer by był, tylko mi się wydaję, że wtedy schowki nie byłyby zbytnio głębokie. Ograniczała by je podsufitka. No chyba, że by się dziurę wycięło przez całą długość.
Piotrek413 pisze:Chyba, że masz sprawną spawarkę i diaksa to możesz modować :P i ciąć :D
Mam, znaczy ojczulek ma. Ja się tym średnio potrafię obsługiwać, chodzi mi o spawarkę, a boje się ojcu dawać zlecenie :P Wiem, że jak on zrobi, to będzie porządna robota, tylko albo mi dach się zleci na głowę albo amortyzatory tego ciężaru nie wytrzymają ;)

Piotrek413

#5 Post autor: Piotrek413 »

Przecież schowki zawsze będą takie same. Przydałby się jakiś schemat tego dachu :D

Jeżeli schowki wychodzą ponad szybki w panoramie to będziesz musiał u siebie obniżyć dach, znaczy podsufitkę. Aby całe schowki zmieścić.

W sumie mógłbyś zrobić dwu częściową podsufitkę. Jedna część materiału była by na schowkach i ładnie wywinięta przy dachu, a druga część to była by tak jak jest teraz, tylko trzeba by w niej zrobić dziurę na schowki.

Moim zdaniem problem podsufitki jest do ogarnięcia przed jakiegoś tapicera, nawet samemu można by odmierzyć, powycinać, pozakładać i spasować.
Bo i tak trzeba jakość zejść materiałem z garba, a jedno częściowa podsufitka może się gorzej trzymać na połączeniu schowka ze starą gąbką od podsufitki.

Na Twoim miejscu bardziej bym się skupił na umocowaniu tych schowków do stelaża dachu. Gdyby było jakieś zdjęcie jak wygląda goły dach od spodu to można by było coś wymyślić, znając też miejsca umocowania schowka.

Ale teraz pytanie. Czy aby ten tunel pod dachem nie będzie przeszkadzał? W panoramie wszystko jest odmierzone i nic nie zasłania, a tutaj może być problem z lusterkiem wstecznym.

I teraz mała prośba do posiadaczy ZB z panoramą. Czy da radę zmierzyć jaką głębokość ma schowek po zewnętrznej? a nawet głębokość ile potrzebuje aby się zamknąć? Po otworzeniu schowka należy metrówkę wsadzić w dziurę pomiędzy schowek a ten plastik i sprawdzić ile cm da radę wejść metrówka.

Znając te wymiary dopiero będzie można zastanawiać się czy jest po co zaczynać temat ;) Na upartego można by ten dach przeszczepić i prąd podciągnąć od zapalniczki bądź lampek.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#6 Post autor: MieHor »

Aby dyskusja miała jakiś punkt zaczepienia załączam rysunki elementów dachu "zwykłego" i panoramicznego

Obrazek Obrazek Obrazek

kubik_CDTi

#7 Post autor: kubik_CDTi »

Nieźle,że sam dach jest w sobie wymienny,niezła alternatywa dla prawie 6kzł w salonie.
Ale nie wiem czy bym chciał jeździć taką zmotą ;)
Bo nawet jeśli minimalnie to ciąć i spawać już trzeba jednak

Anony Mous

#8 Post autor: Anony Mous »

Z tego co pamiętam to jest bez cięcia .. kiedyś przeglądałem TIS'a i i właśnie był montaż demontaż dachu.

Woytas

#9 Post autor: Woytas »

słuchajcie, nie jestem pewien, ale gdzieś wyczytałem, że podsufitka od signum pasuje do ZB ze zwykłym dachem, odchodzi problem przedstawiony przez Piotrka413. Tyle, że nie jestem pewny tego, że pasuje...czytałem ;)


P.S Tak teraz oglądam te podsufitki od signum'a i nie widzę podobieństwa...chyba, że dobre do moda (bo do płaskiego dachu) :mrgreen:

Mariusz80

#10 Post autor: Mariusz80 »

Wiecie co? Teraz to się napaliłem na szklany dach. Dzięki tEREk ;)
Dlatego mam jedno krótkie pytanie i proszę mi na nie odpowiedzieć.
Da się zdemontować ten dach i założyć panoramę czy nie? Oczywiście chodzi mi o system odpinam/wpinam, a nie tne. I czy taka operacja nie wpłynie na sztywność karoserii?

kubik_CDTi

#11 Post autor: kubik_CDTi »

tEREk pisze:Z tego co pamiętam to jest bez cięcia .. kiedyś przeglądałem TIS'a i i właśnie był montaż demontaż dachu.
Szkoda,że nie wiedziałem :lol:
bo 1000zł za ten dach to byłbym skłonny dać,ale nie 6 :P

Mariusz80

#12 Post autor: Mariusz80 »

Jeżeli na 1000000000% byłoby tak, że odpinam swój dach, przypinam szklany i jest wszystko OK, to bym się skusił na kupno tej panoramy.

aszifo

#13 Post autor: aszifo »

Osobiście bardzo, ale to bardzo wątpię w taką możliwość. Właściwie to jestem przekonany , że nie ma takiej możliwości bez ingerencji blacharsko- lakierniczej. Co innego podsufitka ze schowkami- to może dało by się zrobić .

Anony Mous

#14 Post autor: Anony Mous »

Dzisiaj w pracy oglądałem dokumentacje ZB z panoramą i bez. Szczerze powiem że wymiana podsufitki (podsufitówka - z dokumentacji) jeste niezłym wyzwaniem. Aby schować schowki trzeba obniżyć sufit o 9-11 cm, jest to dużo. Kształt obciętej podsufitki po obniżeniu nie zapewni bezkolizyjnego zakrycia całego dachu, trzeba będzie naciągać :/ ale i to nie da gwarancji że przetłoczenia będą wyglądały estetycznie.
Sama wymiana dachu to nie jest plug and play więc potrzeba znajomości "rzeźbiarstwa".

Piotrek413

#15 Post autor: Piotrek413 »

Otwórzcie klapę bagażnika i spójrzcie w miejsce gdzie jest reling. Chyba w tym miejscu zaczyna się dopiero różnica pomiędzy panoramą a zwykłym. Z tego co zauważyłem to w tym miejscu trzeba by wyciąć bo tam jest zrobione na stałe. Dla porównania przydały by się zdjęcia okolic relingu w panoramie i zwykłym :D

Tak czy inaczej trzeba ciąć, ale jak by się dobrze i równo wycięło a potem ładnie wspawało i zabezpieczyło to może by dach nie przeciekał. :piwo:

marsuc
Ale niekoniecznie trzeba montować w całości podsufitkę od panoramy.

Wie ktoś jak jest mocowana podsufitka w ZB z normalnym dachem? Jak się trzyma oprócz na tych plastrach "miodu"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”