Brak zasilania tablicy rejestracyjnej

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
xary

#16 Post autor: xary »

u mnie pomogło odłączenie na 1 min akumulatora - taki reset komputera. Spróbuj.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#17 Post autor: Harry200 »

Rzeczywiście do tego nie ma bezpiecznika,napięcie na żarówki idzie bezpośrednio z tylnego modułu sterującego,komunikat za niskie napięcie może być spowodowany uszkodzonymi przewodami w łączeniu karoserii z tylną klapą ewentualnie brakiem masy na światła tablicy i stopu bo one chyba maja z tego samego punktu brane..

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#18 Post autor: MIRKO8 »

Ok. Jutro sprawdzę masę. Akumulator odłączałem i nie pomogło. Jutro dam znać, czy jest masa
ps. Jestem elektrykiem z zawodu więc nie będzie z tym problemu. Na razie dzięki za porady.

[ Dodano: Pon Wrz 05, 2011 20:04 ]
Aha jeszcze jedno ,specjalnie jechałem za moim samochodem i światło dodatkowego stopu jest, więc jeżeli masa jest wspólna to chyba nie to, ale do jutra
MIRKO8

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#19 Post autor: Harry200 »

Jeżeli masa w porządku to może plusowy ma przerwę ale jak sprawdzisz to zobaczymy..

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#20 Post autor: MIRKO8 »

Hmmm a jak plusowy ma przerwe a tak myślę to niech ktoś powie gdzie ten plusowy idzie (kabel)
MIRKO8

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#21 Post autor: Harry200 »

Moduł sterujący jest z lewej strony przy tylnym błotniku a złącze nad tylną lampą no i dalej w gumowej osłonce do tylnej klapy..

xary

#22 Post autor: xary »

zasilanie do oświetlenia tablicy jest wyprowadzone górą (łącznik pomiędzy budą a tylną klapą) jak ściągniesz tapicerkę klapy doskonale widać wszystkie kable. Te do oświetlenia tablicy i zasilania zamka przechodzą na drugą stronę przez wtyczkę. A nie jest tak że przetarł się kabel pomiędzy budą a klapą?

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#23 Post autor: MIRKO8 »

W stronę klapy to wiem, ale nie wiem od klapy dalej gdzie idzie ten kabel (i tu jest problem)
MIRKO8

xary

#24 Post autor: xary »

ale od klapy do oświetlenia czy od klapy do modułu. Tak czy inaczej wszystkie kable widać doskonale po zdjęciu tapicerki klapy i tylnej części podsufitki - nie jest to skomplikowane 5 min roboty.

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#25 Post autor: MIRKO8 »

od klapy do modułu, gdzie jest zasilanie ???
MIRKO8

xary

#26 Post autor: xary »

zasilanie idzie po kablu od tylnego modułu - szary kabel z wiązki idącej od klapy - przynajmniej tak wygląda to na schemacie. Jak podpinałem kamerę cofania to miałem tą wiązkę w rękach ale teraz już dokładnie nie pamiętam

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#27 Post autor: MIRKO8 »

Koledzy. Wczoraj rozebrałem tylną klapę oraz tył podsufitki ,a więc mase mam super, faktycznie szary kabel jest plusowym i idzie dalej od klapy dalej pod sufitem i chyba zjeżdża w dół do tylnej skrzynki z bezpiecznikami i niech ktoś mnie oświeci w którym punkcie szary kabel jest zasilany by zadziałało oświetlenie tablicy rejestr. Bo u mnie nadal nie ma na nim prądu.
MIRKO8

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#28 Post autor: Harry200 »

Zasilanie idzie bezpośrednio z tylnego modułu,możesz go rozebrać, może masz gdzieś nie kontakt na samej wtyczce albo jakaś ścieżka drukowana ma przerwę....

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#29 Post autor: MIRKO8 »

Czy tylni modół to jest ta cała tablica z bezpiecznikami i przekaźnikami w bagażniku? Jeżeli tak to może coś bliżej bo tam jest bardzo dużo różnych wtyczek i kabli i nie wiem od czego zacząć szukać, a nie chcę rozbierać wszystkiego. Z góry dzięki H,Łajszczak :piwo:
MIRKO8

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#30 Post autor: Harry200 »

Zamieszczam zdjęcie modułu,schemat i widok wtyczki..
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”