Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Hanys

#76 Post autor: Hanys »

ok.dzieki

misiakrp

#77 Post autor: misiakrp »

no i ja mam wyciek :(
co mnie pokusiło z tą zoską :(
qrde jeździłem fokusem 5lat i zero wkładu a tu co chwile co a auto nowsze :(
najpierw wyciek malutki mala plamka a teraz moze dlatego ze juz cala chlodnica zalana woda przez dolewki zbiorniczek starcza na pol dnia :(
rozebralem zderzak i widać mokre na samym dole w naroniku chlonicy od klimy :(

Łysy

#78 Post autor: Łysy »

Szybciutko wymieniaj,żeby silnik się nie przegrzał bo się wchrzanisz w takie koszty jak ja....a to bardzo boli....

misiakrp

#79 Post autor: misiakrp »

no i jestem farciarzem muszę stwierdzić :)
chłodnicę wymienił mi serwis opla za free ;D
pojechałem na akcję serwisową - 11-P-003 - akcja dot. śrub mocujących chłodnicę i uprzedziłem pana co mi przyjmował auto ze juz cieknie a on no to juz nic nie mogą zrobić a ja ze muszą bo przetarła sie z ich winy a nie mojej (chyba ;) ) ściemniłem ze rozmawiałem z gm poland z wawa i jak najbardziej podlega to wymianie
poszedł do kierasa debatowali i nagle ze wymienią mi to w ramach gwarancji ;D
więc jak ktoś ma problemy z cieknącą chłodnicą sprawdzić najpierw czy nie łapie się na ta akcje i będzie nówka cewka oryginał wymieniona przez serwis ;D
Ostatnio zmieniony 04 sie 2011, 23:06 przez misiakrp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#80 Post autor: Bodek »

misiakrp pisze:........no i jestem farciarzem muszę stwierdzić :)
chłodnicę wymienił mi serwis opla za free ;D......
To miałeś szczęście bo mi nie chcieli wymienić, wręcz Panowie w serwisie nic niepokojącego nie widzieli, dopiero jak wymieniłem chłodnicę klimy to zobaczyłem, że jest lekko przetarta, na szczęście się nie leje, co będzie dalej zobaczymy.

Powiem tylko jedno: jakoś nie mam szczęścia do tego modelu, co ruszysz to do d.......... :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

hatson

#81 Post autor: hatson »

Witam,

ja jezdze juz z uciekajacym plynem drugi rok. Przejechalem okolo 30 tys. km w tym czasie. W tym okresie dolalem w sumie ze 3 - 4 litry plynu. Najwiecej ucieka przy upalach w miescie. Na trasie wydaje sie prawie wogole nie ubywac. Wybieram sie jednak w troche dalsza podroz i stwierdzilem, ze musze sie tym zainteresowac. Wczoraj zrzucilem atrape i mokro jest przy gornym prawym mocowaniu, przy intercoolerze.

Wolalbym to wymienic przed wyjazdem bo takie rzeczy sie mszcza zazwyczaj gdzies w nocy na autostradzie. Nie wiem jednak, ktora chlodnice mam zastosowac.

Moze mi ktos podpowiedziec ? Tak jak juz pisaliscie, tych wiekszych wogole nie moge znalesc. Tych mniejszych jest pelno i ceny sa bardzo rozne. Jezeli mocowania sa takie same, to chyba mozna zalozyc ta mniejsza ? Skoro w Astrze daje rade, to i w ZB da. Nie ciagam zadnych przyczep itp.

Podpowiedzcie, co zrobic. Moj VIN WOLOAHM7562186042

Pozdrawiam
Pawel

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#82 Post autor: MieHor »

hatson, na tym rysunku masz prawie wszystkie elementy związane z chłodnicą

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-09/5eb4c477/zb - chłodnica (dt, dtl).jpg.html

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#83 Post autor: Bodek »

Cena chłodnicy z nr katalogowego w ASO to - 1029,51zł
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

hatson

#84 Post autor: hatson »

MieHor pisze:hatson, na tym rysunku masz prawie wszystkie elementy związane z chłodnicą
:piwo: Szkoda, ze nie moge osobiscie postawic piwka. Dzieki wielkie. Wychodzi na to, ze mam farta i potrzebuje ta mala chlodnice. Tych 600x371 jest akurat calkiem sporo w necie. Ceny tez przystepne. Czyli jednak wymienie dla swietego spokoju przed wyjazdem.

Pozdrawiam
Pawel K.

P.S. W Inter Cars jest Nissens za 660 zl. Na niemieckim Ebayu sa jakies po 140€ ale nie wiem co to za firma.

Mam nadzieje, ze wymiana przejdzie mi w miare sprawnie. Chociaz juz zgubilem jeden koleczek plastikowy od atrapy :)

Jakim plynem to zalac ? Moze byc rozowe borygo ?

Pozdrawiam.

Anony Mous

#85 Post autor: Anony Mous »

Kołek plastikowy dokupisz sobie w każdym dobrym sklepie moto.
Jeśli chcesz zalać układ Borygiem to nie różowym tylko Borygo ALU bądź EKO.

DaRek7

#86 Post autor: DaRek7 »

hatson pisze:Jakim plynem to zalac ? Moze byc rozowe borygo ?
hatson, oryginalny płyn do chłodnic GM kosztuje w serwisie ok 14pln za 1l, to koncentrat, rozcięczasz go 1:1, więc nie ma sensu eksperymentować!

hatson

#87 Post autor: hatson »

Witam,

to faktycznie nie ma sensu kombinowac. Ja te ubytki uzupelnialem borygiem rozowym bo ten w oplu tez taki rozowy. Ten rozowy tez jest chyba do chlodnic aluminiowych, z tego co pamietam. Robia wogole jeszcze inne ?

Pawel

Anony Mous

#88 Post autor: Anony Mous »


hatson

#89 Post autor: hatson »

Do alu tez sie nada, wiec chyba krzywdy nie zrobilem. No ale pusty uklad po wymianie chlodnicy zaleje tym od GM.

Pawel

tobek5

#90 Post autor: tobek5 »

Witam

Mi rowniez ubywa plynu.Chodnica jest nowa wymieniona przez poprzedniego własciciela. Dzisiaj zauwazylem lekki wyciek z prawej strony zaraz za chlapaczem, jest tam taki koreczek w podwoziu.
Czy ktos sie orientuje czy tam sa jakies rurki ??
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, 19:29 przez tobek5, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”