Błędy układu chłodzenia, kontrolka, problemy - porady

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kecajx26

#151 Post autor: kecajx26 »

chłodnica od płynu chłodniczego tak ma że nieraz w pól ciepła a od strony wiatraka chłodna wiatrak chodzi jak głópi odniedawna tak tydzień mię męczy ta dolegliwość lipa anieraz normalnie wszystko ok

grzegorzwww

#152 Post autor: grzegorzwww »

Witam
Wymieniłem silniczek w wentylatorze chłodnicy klimy i problemik z zapalającą się kontrolką już się nie pojawia :lol:
Raz jeszcze dzięki kolego H,Łajszczak za pomoc :) :piwo:

janko79

#153 Post autor: janko79 »

witam.Tym razem dopadło i mnie.Od paru dni pare sekund od odpalenia silnika wentylatory zaczynają chulać na maxa.przy włączonej klimie chodzą non stop,bez klimy troszkę rzadziej.op-com zero błędów ,na zegarach pali się kontrolka od układu chłodzenia.dopiero po teście układu chłodzenia silnika wyskoczyło to:
błąd dmuchawy silnika odprowadzającego i wciągającego (21 i 11)z czego 11 znikł i został sam 21.Niestety nie mam żadnego pomysłu jak za to się zabrać.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#154 Post autor: Harry200 »

Masz błąd obydwu wentylatorów ale one chodzą na maxa,sprawdzałeś czujnik temperatury silnika,może rozłączyła Ci się wtyczka :?:

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#155 Post autor: oki »

Janko79 podjedź do mnie to się przyjrzę co się dzieje.

tradelux

#156 Post autor: tradelux »

Najprawdopodobniej uszkodzony sterownik lub przekaznik wentylatora.

Carcom1

#157 Post autor: Carcom1 »

i jak Zafira śmiga już

janko79

#158 Post autor: janko79 »

Temat już ogarnięty.Rozpadła się wtyczka od czujnika klimatyzacji.Zamówiłem wtyczkę z kawałkiem instalacji w ASO.cena 87zł.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#159 Post autor: JARO »

Koledzy po przeczytaniu całego tematu, sprawdzeniu wszystkich rad stwierdziłem że oba wentylatory działają poprawnie ale mam taki problem: podczas jazdy zapala mi się kontrolka ( wygląd chłodnicy z gwiazdką) gdy silnik się zagrzeje i włącza się wentylator wtedy kontrolka się zapala, gaśnie po zgaszeniu silnika i odpaleniu go na nowo ale przy kolejnym włączeniu wentylatora znów się pojawia. Czy ktoś kojarzy co może być tego przyczyną?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#160 Post autor: Harry200 »

A bledów nie odczytywałeś :?: Czy ten bład od razu wyskakuje jak tylko załaczy się wentylator czy po chwili dopiero.. :?:

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#161 Post autor: JARO »

Błędów nie odczytywałem bo nie mam możliwości, a kontrolka zapala się od razu jak tylko wentylator się załączy.

artb zero

#162 Post autor: artb zero »

Witam:)
Podpinam się pod temat ponieważ mam podobną usterkę,mianowicie wyskoczył mi błąd za mały poziom płynu chłodniczego.Sprawdziłem mam ponad miarkę,węże ok,wentylatory chodzą co jeszcze można sprawdzić.Po podłączeniu kompa nic nie ma żadnych błędów :mysli:

grzegorzwww

#163 Post autor: grzegorzwww »

H,Łajszczak pisze:Jak silniczek wentylatora się nie spalił to można jeszcze spróbować go rozebrać i nasmarować łożyska ale raczej trzeba będzie poszukać jakiejś używki..
Witam
czy ten silniczek można w środku jakoś naoliwić, tzn wstrzyknąć jakiej oliwy technicznej do środka tak by lepiej się kręcił i nie rdzewiał??? czy to nie wpłynie negatywnie na jego działanie???

Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#164 Post autor: Harry200 »

Można czymś nasmarować łożyska ale nie lać za dużo do środka.

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#165 Post autor: JARO »

Dopowiadam pare zmian do mojego poprzedniego posta. Byłem akurat w trasie i sprawdziłem co i jak z tym moim błędem. A mianowicie wszystko działa normalnie do momentu zapalenia kontrolki, gdy płyn chłodzący zagrzeje się do temperatury włączenia wentylatora zapala się kontrolka i już po tym nie mogę włączyć klimy dopiero gdy zgasze silnik i odpale od nowa wtedy się załączy klima ale gdy znowu zapali się kontrolka to już klima nie działa. Czy wie ktoś co może być tego przyczyną? Czy jest to może padający wentylator klimy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”