[OPEL, VAUXHALL] Ukryte funkcje.

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
smynioo

[OPEL, VAUXHALL] Ukryte funkcje.

#1 Post autor: smynioo »

Chociaż jest to wymienione w Podręczniku Użytkowania większość ludzi o tym nie wie.

Włóż kluczyk do stacyjki w ale nie włączaj silnika.
Pociągnij obydwie manetki (kierunkowskazów i wycieraczek) do siebie, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy ... (3 sekundy)
Użyj manetki kierunkowskazów w górę lub dół, aby wybrać P1, P2, itd.,
manetka wycieraczek górę lub w dół do zmiana statusu wartości.

P1 - Światła mijania: on / off: Włącza światła mijania przy odblokowywaniu zamków.
P2 - Wycieraczka tylnej szyby: Auto: włącza się, kiedy wybrany jest z tyłu głównego wycieraczki aktywnych
P3 - Touch Control kierunkowskazów: on / off - 3 mignięcia np. przy zmianie pasa,
P4 - Automatyczne blokowanie zamków drzwi i tylnej klapy podczas jazdy: on / off - powyżej około 15 km/h
P5 - Oddzielne odblokowanie zamka drzwi kierowcy: on / off - Jedno kliknięcie otwiera wszystkie drzwi i zamek bagażnika (off)
P6 - Speed limiter (ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości): on / off: bardzo irytujące ...
P7 - Dźwięki ostrzeżeń: 1-5: Głośność wskaźnika kierunkowskazów.

Pociągnij obydwie manetki do tyłu, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy, aby zapisać ustawienia.

Uwaga - Po 10 sekundach bez jakielkolwiek zmiany ustawień, system powróci do poprzednich ustawień, więc nie zbyt dużo czasu na wybór.

Te ustawienia są zapisywane do każdego kluczyka osobno.


PS. Jeszcze nie sprawdzałem ale myślę że warto poustawiać wedle własnego gustu :)

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

no to jakaś nowość dla mnie....ciekawe...


1. Kluczyk ma być w stacyjce po prostu...czy włączyć zapłon?
2. Tylko nie rozumiem....jak będę machał góra ...dół manetką kierunkowskazów....skąd będę wiedział przy którym 'P' jestem....i jak było ustawione pierwotnie.....czy je aktywowałem ...dezaktywowałem ruchem manetki wycieraczek?

Grzesiek

#3 Post autor: Grzesiek »

P4 - Automatyczne blokowanie zamków drzwi i tylnej klapy podczas jazdy: on / off - powyżej około 15 km/h

O to mi chodzilo, jak to wlaczyc dokladnie??

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

Grzesiek pisze:P4 - Automatyczne blokowanie zamków drzwi i tylnej klapy podczas jazdy: on / off - powyżej około 15 km/h

O to mi chodzilo, jak to wlaczyc dokladnie??
W Zosi A raczej nieosiągalne. Te "tricki" jeżeli działają to w Zośce B.

Grzesiek

#5 Post autor: Grzesiek »

Kiedys mialem przez chwile Renault Scenic z 1998 i mialo to w standardzie. Sadze, ze Opel jest lepsza firma niz Renault ...

kicaj

#6 Post autor: kicaj »

co nie dziala?
wiem ze techem/opcomem mozna aktywowac zamykanie drzwi, potem mozna funkcje wlaczac/wylaczac przyciskiem na konsoli do zamykania drzwi...

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

kicaj pisze:co nie dziala?
wiem ze techem/opcomem mozna aktywowac zamykanie drzwi, potem mozna funkcje wlaczac/wylaczac przyciskiem na konsoli do zamykania drzwi...
Tyle to ja też wiem ;) Nie działa metoda opisana przez smynio

kicaj

#8 Post autor: kicaj »

a bylbys laskaw i odpowiesz o co ci chodzi??

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

No to kawa na ławę: nie mogę wejść w tryb programowania dodatkowych funkcji w sposób który opisał smynio w pierwszym poście - czyli poprzez jednoczesne pociągnięcie i przytrzymanie dźwigni od kierunków i wycieraczek, nie mówiąc o dalszej zmianie parametrów. Do you understand me? :D

Przemcio

#10 Post autor: Przemcio »

Grzesiek pisze:Sadze, ze Opel jest lepsza firma niz Renault
Jak miałem Scenica tak mi mówiono. Teraz mam Opla . . . i nie mam złudzeń że tak nie jest :P A co do ukrytych funkcji to widziałem ich opis w instrukcji Corsy.

kicaj

#11 Post autor: kicaj »

parker pisze:nie mogę wejść w tryb programowania dodatkowych funkcji w sposób który opisał smynio w pierwszym pości
no widzisz, a nie mozna bylo tak od razu?
z tego co mi wiadomo wiekszosc tych funkcji mozna aktywowac opcomem...
ale w miare mozliwosci sprawdze z ciekawosci czy u mnie tez dziala...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: Bodek »

smynio pisze:Chociaż jest to wymienione w Podręczniku Użytkowania większość ludzi o tym nie wie.....
W którym podręczniku, bo jakoś nie mogę się doszukać :?:
smynio pisze:......Włóż kluczyk do stacyjki w ale nie włączaj silnika....
Zapłon ma być włączony czy nie :?:
kaliope pisze:.....2. Tylko nie rozumiem....jak będę machał góra ...dół manetką kierunkowskazów....skąd będę wiedział przy którym 'P' jestem....i jak było ustawione pierwotnie.....czy je aktywowałem ...dezaktywowałem ruchem manetki wycieraczek?
Czy to się jakoś wyświetla, żeby było widać który to program :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
wojtus
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2011, 17:58
Imię: Wojtuś
Lokalizacja: Górny Śląsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: wojtus »

Sprawdziłem, nie działa. Może jest dostępne dopiero w najnowszych rocznikach.

kicaj

#14 Post autor: kicaj »

celius pisze:Przecież od początku postu widać o czym jest pisane
czy aby napewno?
czlowiek chce sie tylko spytac a tu juz od razu sie czepiaja... ;)

Grisza

#15 Post autor: Grisza »

wojtus pisze:Sprawdziłem, nie działa. Może jest dostępne dopiero w najnowszych rocznikach.
pewnie jest tak ja piszesz - podobnie wygląda sprawa "ukrytych opcji" w Vectrze C / Signum - takie bajery są zarezerwowane dla właścicieli poliftów ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”