[B]Hamulce

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
billi_

#46 Post autor: billi_ »

Szymon czy wymieniłeś te śruby mocujące zacisk na nowe...? Ja ostatnio wymieniałem tarcze i klocki na TRW, śruby były w komplecie, ale za nic nie dało się zdjąć górnych z powodu mocowania przewodu hamulcowego... odpuściłem bo mogą one być w dobrym stanie jak się najpierw nakrętkę kontrującą ruszy...

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 23:49 ]
...a wracając do tłoczków... przy wymianie polecam przesmarować kremem nivea... sprawdzony sposób zapobiega późniejszemu zacieraniu się...

tico0

#47 Post autor: tico0 »

billi_ pisze:...a wracając do tłoczków... przy wymianie polecam przesmarować kremem nivea... sprawdzony sposób zapobiega późniejszemu zacieraniu się...
A temperatura nie będzie powodowała zapiekania się tego kremu na tłoczku? jest to sprawdzony sposób w dłuższym okresie użytkowania? czy tylko potrzeba chwili by "czymś przesmarować" ?.

Szymon78

#48 Post autor: Szymon78 »

billi_ pisze:Szymon czy wymieniłeś te śruby mocujące zacisk na nowe...?
a faktycznie przeszkadzają ale mi udało sie je wydłubac.. choc było cięzko.
widocznie mam ciut nizej poprowadzony przewód hamulcowy.

billi_

#49 Post autor: billi_ »

Smarowanie kremem nivea polecił mi stary mechanik który stosował te metody w starych fiatach 125 i polonezach i to działało. Po prostu odginasz gumę tą co chroni tłoczek (uważać żeby ją nie uszkodzić) i napychach kremu. Mi stały tłoczki w Astrze II jedenastoletniej z tyłu, posmarowałem i rzeczywiście pomogło. Na samym tłoczku w miejscu w którym się on wysuwa nie ma aż takich temperatur...

Awatar użytkownika
wojtus
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2011, 17:58
Imię: Wojtuś
Lokalizacja: Górny Śląsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:
Kontakt:

#50 Post autor: wojtus »

Ja bym się bał pchać tam Niveę, bo to krem ze sporą ilością wody. Choćby dlatego nie wolno go stosować w zimie do smarowania twarzy, co wiele osób robi...

Anony Mous

#51 Post autor: Anony Mous »

U mnie tez słuchac piszczenie podczas jazdy w okolicach lewego przedniego koła. oraz jak popodskakuje troche na fotelu kierowcy - czy to mozliwe by wtedy tez piszczały klocki hamulcowe?

Szymon78

#52 Post autor: Szymon78 »

możliwe..

zdejmij zacisk -dobrze wyczuyść (smarowanie prowadnic) i przeszlifuj klocki jakimś papierem ściernym lub pilnikiem.
Klocki lubią sie zapiec od temperatury i piszczą..

w ostateczniości jak ich juz mało zostało - wymiana.

gutek18

#53 Post autor: gutek18 »

Witam!!!Będąc w piątek na przeglądzie z Zośką okazało się, że tylnie hamulce ślad na tarczy tylko ok. 1 cm więc biorą bardzo mizernie. Pan diagnosta sugeruje wymianę tarczy hamulcowych, ewentualnie naprawę zacisku i co wy na to ??? pozdrawiam z morską bryzą :piwo: :piwo:
Ostatnio zmieniony 04 gru 2011, 10:19 przez gutek18, łącznie zmieniany 1 raz.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#54 Post autor: Szuwarek »

Nie wiem czy naprawa zacisku coś da - sugerowałbym zmianę tarcz.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#55 Post autor: Harry200 »

Zaciski pewnie trzeba będzie zrobić ale tarcze jeżeli nie są za bardzo wyrobione to do przetoczenia albo do wymiany na nowe..

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#56 Post autor: browar340 »

Witam.
Muszę wymienić klocki tył ,jakie firmy polecicie i gdzie je zakupić ?

cieniassss

#57 Post autor: cieniassss »

browar340, polecam TRW, najlepiej w zaprzyjaźnionej hurtowni motoryzacyjnej, ewentualnie jeśli nie masz takiej, to u zaprzyjaźnionego mechanika, a jeśli nie masz, to do sklepu trzeba

tradelux

#58 Post autor: tradelux »

Najpierw sprawdz jaki masz system hamulcowy, zeby nie bylo, ze zle klocki kupiles.
Ja osobiscie zamiast TRW polecam Textary, troche lepsze.
2341702 - nr Textarow, cenowo mam je za 145zl

Nikoś

#59 Post autor: Nikoś »

Witam ma mały problem z pojawiającą się kontrolką hamulca ręcznego w czasie jazdy.
Pojawia się ona na zakrętach jak skręcam w prawo, najpierw jest sygnał dźwiękowy a nastepnie zapala się lampka hamulca ręcznego.
Nie mam pojęcia dlaczego :(
Może ktoś z was miał podobny przypadek i wie jak z nim postapić :) był bym wdzięczny za pomoc :)

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#60 Post autor: jozek »

sprawdź płyn w zbiorniczku
takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego

Obrazek Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”