Problemy związane z pompą wtryskową

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Nuk
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2010, 15:54
Lokalizacja: Śląsk
Model:

#256 Post autor: Nuk »

Kolego Jaymzarf możesz mi napisać gdzie naprawiałeś pompę, bo szukam jakiegoś dobrego mechanika dla mojej Zafirki. I pytanie czy robi też psg 16 ?

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#257 Post autor: Jaymzarf »

Nuk, moja pompa była robiona w Bosch Diesel Service Adamczyk w Piekarach na ul. Stalowej, ale nie bezpośrednio tylko "po znajomości". Mój "prywatny" mechanik był ich pracownikiem przez długie lata.
Tylko od razu uprzedzam - nie ma możliwości kalibracji pompy z poziomu elektroniki na stole diagnostycznym. Pompa po naprawie została sprawdzona mechanicznie, tzn czy jest ciśnienie, czy reaguje nastawnik dawki i regulator kąta - w jaki sposób - nie mam pojęcia, ale pompa działa :lol: .

Jedyny warunek - korpus pompy nie może być uszkodzony (oczywiście od wewnątrz) czyli nosić śladów zatarć itp.

Kolejny zakład, który robi PSG16 a przynajmniej stara się je robić to Serwis Mazanek w Woźnikach. Niestety nie wiem jak się tam kształtują ceny ani nie znam opinii na temat jakości.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

manio88

#258 Post autor: manio88 »

witam potrzebuje pomocy gdyz niemoge znalezc odpowiedzniego postu,mianowicie chodzi mi oto ze padla mi pompa w zafira 2.0DTI y20dth 2003r pompa na dwie wtyczki,kupilem druga o takim samym numerze z transponderem i antena wymienilem pompe i transponder i samochod nadal nieche mi odpalic ! facet ktory mi to sprzedal antene przykleil mi do transpondera i tam ja zostawilem dlatego ze niewiem gdzie powinna byc i teraz moze pan sie orijetuje w ktorym miejscu mpowinienem ja wsadzic i czy to pomoze oraz czy musze podjechac z zafira na komputer a by tam cos ustawic? z gory dzieki za pomoc jesli pan sie nie orjetuje moze podeslal by mi pan jakis post gdzie moge otym poczytac ?

olo018

#259 Post autor: olo018 »

Kolego,pompę PSG16 należy po wymianie zaprogramować,i po programowaniu koduje się kluczyki i nic nie trzeba wymieniać,cały moduł czyli komputer znajduje się właśnie na pompie,ale nie wszyscy to zrobią dokładnie i dobrze nawet z dobrym sprzętem.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#260 Post autor: Harry200 »

Tak jak pisze olo018 będziesz musiał zaprogramować kluczyki gdyż immobiliser nie pozwoli na odpalenie..Oczywiście procedura odpowietrzenia pompy była przeprowadzona po wymianie prawidłowo..

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#261 Post autor: Dek »

manio88 pisze:...kupilem druga o takim samym numerze z transponderem i antena wymienilem pompe i transponder i samochod nadal nieche mi odpalic !
Z tego co rozumiem pompę kupiłeś z oryginalnym transponderem i "anteną" (imobilajzerem).

Jeżeli tak to problemem nie jest imobilajzer tylko stawiał bym na inne problemy typowe dla tego dizelka.
manio88 pisze: ...facet ktory mi to sprzedal antene przykleil mi do transpondera i tam ja zostawilem dlatego ze niewiem gdzie powinna byc
Ten transponder możesz odkleić od "antenki" i włożyć go do kluczyka (otwórz go i w środku będzie przyklejona poprzednia pastylka wyciągnij ją i włóż tą co dostałeś z "antenką"

Bardzo możliwe ze jak odpalasz to immo wykrywa dwa transpondery i głupieje (blokuje rozruch).

Przede wszystkim wyciągnij stary transponder.

Nie obejdzie się też bez podłączenia pod komputer, bo to jedyny sposób żeby sprawdzić jakimi błędami sypie komputer.

Prawdę mówiąc byłem bardzo zdziwiony jak zobaczyłem twój post.

Ot tak wymieniłeś sobie pompę ????
A na jakiej podstawie stwierdziłeś że ona (stara pompa) padła?

Napisz coś więcej o twojej diagnozie.

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#262 Post autor: Jaymzarf »

manio88, a ja mam pytanie z innej dziedziny - ile kosztowała Cię ta przyjemność??? Czyli PSG16...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

manio88

#263 Post autor: manio88 »

Diagnoza polgala natym ze kupilem auto nie nachodzie z rozebrana pompa od @mechanika@ ktory niby to auto serwisowal,wiec kupilem drauga o tym samym numerez wsadzilem i nieodpala a moj mechanik niema komputera wiec pytam jakie sa pomysly bo tak sami prubujemy sobie radzic ale widze ze bez pomocy kogos z komputerem sie nie obejdzie

pompe kupilem za 300funtow

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 20:02 ]
mam pytanie rozmawialem z ellektrykiem i pyta sie mniue czy mam "PIN" do tego auta czy mozna to z kasc wziac oprucz serwisu?bo tak mi powiedzial ten mechanik ze to jest niezbedne do programowania

Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

#264 Post autor: zolo »

Witam , koledzy znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/pompa-wtryskowa- ... 10595.html

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#265 Post autor: Dziadek13 »

manio88 pisze: mam pytanie rozmawialem z ellektrykiem i pyta sie mniue czy mam "PIN" do tego auta czy mozna to z kasc wziac oprucz serwisu?bo tak mi powiedzial ten mechanik ze to jest niezbedne do programowania
Z tego co mi sie o uszy obiło to starą pompe należy wylogować ze starego silnika i zalogować w nowym i chyba o ten pin chodzi no i do tego powinien być pin imobilajzera.
A jeżeli go nie masz to w serwisie opla powinni ci go ściągnąć jest nawet ten temat na forum bo bez pinu nie zaprogramujesz .
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0
Ostatnio zmieniony 10 lis 2011, 20:22 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

olo018

#266 Post autor: olo018 »

zolo pisze:Witam , koledzy znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/pompa-wtryskowa- ... 10595.html
Mnie oni robili tzn wymienili i autko śmiga, :mrgreen:

Nuk
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2010, 15:54
Lokalizacja: Śląsk
Model:

#267 Post autor: Nuk »

Kolego olo018 ile za tą przyjemność zapłaciłeś ?

manio88

#268 Post autor: manio88 »

przyjechal domniue elektronik wyczyscil wszystkie bledy niby wszystko jest juz dobrze a zoska nadal nieodpala i co tu zrobic?

darkp1

#269 Post autor: darkp1 »

Skoro nie odpala to MUSZĄ być błędy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#270 Post autor: Harry200 »

manio88 w jaki sposób odpowietrzyłeś pompę i cały układ po wymianie pompy.. :?: Czy pamiętasz numery błędów które miałeś wykasowane.. :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”