Ubytek płynu chłodniczego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#196 Post autor: Harry200 »

Na forum było parę przypadków o tym komunikacie pomimo prawidłowego poziomu,przeważnie dolanie lekko ponad stan pomagało ale możesz upuścić płynu żeby sie przekonać..

Adamus83

#197 Post autor: Adamus83 »

Witam

W swojej zafirce spotkalem sie z 2 problemami:
1. ubytek plynu chlodniczego - przy ciagu ostatniego miesiaca zauwazylem ze zaczelo ubywac mi plynu, poczytalem forum - wyciekow nie bylo, sprawdzilem gabke pod wycieczarka przy VIN - bingo. Zakupilem juz oringi - bede walczyl z tym w weekend mam nadzieje.
2. Drugi problem jest z kontrolka wentylatora. Po odpaleniu silnika sie nie swieci, jadac w trasie tez nie. Jednak jesli temperatura wzrosnie powyzej 90 stopni (np przy staniu w korku) zapala sie kontrolka wentylatora i nie gasnie. Dodam ze w tym samym czasie wentylator sie zalacza i pracuje. Jesli sie zatrzymam, wylacze zaplon i wlacze ponownie to po chwili kontrolka sie zapali, wentylator glowny sie wlaczy, temp silnika sie obnizy, wentylator sie wylaczy, ale kontrolka dalej swieci...;/ Sama kontrolka zgasnie calkowicie jesli temp obnizy sie do ok 80 - 85 stopni. Jesli podczas jazdy temp nie przekroczy bariery 90 stopni to sie nie zapali. Spotkal sie moze ktos z takim problemem? Bede wdzieczny za jakies sugestie. Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#198 Post autor: Harry200 »

Musisz sprawdzić czy nie masz uszkodzonego rezystora wentylatora chłodnicy..

Adamus83

#199 Post autor: Adamus83 »

H,Łajszczak pisze:Musisz sprawdzić czy nie masz uszkodzonego rezystora wentylatora chłodnicy..
A gdzie ten rezystor siedzi?
Jesli bedzie to ten problem to czy mozna ten rezystor dokupic oddzielnie czy konieczna jest wymiana calego wentylatora?

Pozdr!

marian07

#200 Post autor: marian07 »

W maju zauważyłem wyciek płynu - dosyć nietypowy. Robiła sie plama pod silnikiem tylko gdy samochód stał nie ruszany ze dwa dni i uwaga: stał na słońcu.
Raczej wszystko sprawdzone zostało i ślad prowadził do pompy wody. Przy wymianie stara nosiła znamiona że przez jej wina.
W niedzielę rano pod blokiem znowu plama - o mam nadzieje że nie moja.
Ale sprawdzam dokładnie w sposób następujący:
- samochód stoi całą noc, idę z psem o 7, patrzę dokładnie i suchoty.
- o godz 11, pełne słońce od przodu na maskę: plama, płyn ścieka po misce, jakby od strony rozrządu.
Trójniki gazowej instalacji szczelne (macałem).
W garażu, czyli bez słońca się to nie dzieje nawet jak dłużej postoi.

Może ktoś przerabiał temat taki i nakieruje mnie nieco bo mnie cholera bierze. Nie mam bardzo warunków żeby to prześwietlić, bo podczas jazdy to moment i wysycha.

artb zero

#201 Post autor: artb zero »

Ja miałem coś podobnego tyle że nie uciekał mi na postoju tylko podczas jazdy,wymienili mi trójnik magistrali wodnej w czerwcu i jest ok :lol:

pagor1

#202 Post autor: pagor1 »

Czy ktoś się spotkał z taką przypadłością zafiry?
Rozszczelnienie ma miejsce na połączeniu aluminium i plastiku od strony powrotu, na 1/2 wysokości tego plastiku jest wilgotno. Ubytki nie są duże ale plama na asfalcie ma już 0,5m średnicy.
Najpierw myślałem że korek nie puszcza ciśnienia z układu więc wymieniłem na nowy. Po wymianie troszkę mniej kapie ale ciągle mokro.
Nowy radiator to ~250zl.

Acha i pytanie do zorientowanych - czy można wymienić chłodnicę wody bez spuszczania czynnika z klimy?

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#203 Post autor: fliztar »

pagor1, podobny problem miałem w passacie tylko że ja nie miałem wilgotnej nieszczelności tylko mi się lało mechanik stwierdził wymiana a ja do sklepu moto i zakupiłem proszek na bazie srebra produkt usa rozgrzałem silnik i do zbiornika wyrównawczego gdy zaczoł przelewać się płyn powoli sypałem ten proszek i przejeżdziłem tak 7lat potem sprzedałem polecam może pomoże
Fliztar

pagor1

#204 Post autor: pagor1 »

No różne są opinie na temat tych specyfików, czasami przytykają się nagrzewnice, a tego bym nie przeżył, i tak zagrzanie tylu kubików przestrzeni trwa i trwa ...

gregorkrk

#205 Post autor: gregorkrk »

nie kupuj tego g...wna .
ja tez się kiedyś na to wziąłem zalałem i wyciek ustapił ale to co weszło w chłodnice i cały silnik to nie mogłem wyplenić przez 2 lata.
masakra nie lej tego.
chłodnice mają taką przypadlość że lubią puszczać na połączeniach aluminium/plastik
co do chłodnicy to nie pomoge bo jeszcze nie przerabiałem jej wymiany.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#206 Post autor: janekW67 »

pagor1, wymień lepiej chłodnicę, za 250 zł na pewno kupisz nową i będziesz spał spokojnie. pozdro!
Oczywiście!

Macol
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:03
Lokalizacja: Kolno, podlaskie
Model:

#207 Post autor: Macol »

Witam, miałem problem z cieknącą chłodnicą. Ale winna temu była ramka wentylatora, która była za bardzo dopasowana. Przecieła parę żeberek, całe szczęście poszło jeszcze na gwarancji. Mechanik w serwisie po zamontowaniu nowej chłodnicy pod mocowania ramki podłożył dwie podkładki i do tej pory cacy. Mówił, że dosyć często się zdarza.

pejko
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:59
Imię: Przemek
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#208 Post autor: pejko »

ostatnio mnie dopdał ten sam problem-przecieki przy zbiornikach chłodnicy, które ujawniały się przy bardzo niskich temperaturach /ok -20st/. wymieniłem chłodnicę na nową / nissens-420zł/.
chłodnice wymieniałem sam i nie ma potrzeby opróżniania i rozszczelnienia klimy.

marian07

#209 Post autor: marian07 »

podbijam temat, bo się ciepło zrobiło i nerwy wróciły.
Samochód stał niedawno w garażu cały tydzień i nic.
Wczoraj stał pod blokiem, czyli w słońcu - plama z boryga konkretna.

Skasowany użytkownik 6483

#210 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Twoje auto to widocznie wampir, boi się słońca :lol: . Jednak tak szczerze , to dość osobliwy przypadek. A czy ubywa Ci tego płynu w ogóle? Nic o tym nie napisałeś. Skoro co jakis czas Ci ucieka płyn to powinno go brakować w zbiorniczku, prawda? Sprawdź jak to wygląda. :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”