Problemy związane z użytkowaniem EGR

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
d.marco

#286 Post autor: d.marco »

Koledzy przepraszam sprostowanie to nie kontrolka auta z kluczykiem tylko "kontrolka emisji spalin" raz jeszcze przepraszam a mechanik z Opla zasugerował mi:
1.przepływomierz powietrza
2.zawór elektromagnetyczny ten przy turbo
wykluczył EGR gdyż one rzadko ulegają uszkodzeniu (podciśnieniowy) jest u mnie
Dziadek13 jeszcze nic nie robiłem pierw wolę zadać pytania aby wiedzieć od czego zacząć sprawdzanie wiem, że pierwsze to komputer i jakie kody błędów wówczas będzie łatwiej ale kto pyta ten nie błądzi czyż nie tak jest ;)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#287 Post autor: Harry200 »

Niby rzadko ulegają uszkodzeniu ale zdarzają się pęknięte membrany w EGR także tego też bym nie wykluczał..

SZYMON_K

#288 Post autor: SZYMON_K »

Witam ja dzisiaj wyczyscilem egr podcisnieniowy i moja zafirka stracila moc i zaswiecila kontrolka autko z kluczykiem i comam zrobic ?

[ Dodano: Wto Sie 16, 2011 21:19 ]
Dodam ze odkrecalem rurki od wtryskow aby wyciagnoc kolektor aby wyczyscic razem z zaworem egr wymylem benzyna astrakcyjna i zalozylem zpowrotem odpalilem jazda prubna mocy brak kontrolka swieci co robic prosze o porade ?

[ Dodano: Wto Sie 16, 2011 21:27 ]
Dodam ze wczesniej chodzila wmiare

[ Dodano: Wto Sie 16, 2011 21:29 ]
czy moze byc zapowietrzony uklad podcisnieniowy paliwowy jest ok bo niezrywa

boogoo

#289 Post autor: boogoo »

SZYMON_K, A map sensor odkręciłeś z kolektora?Może się uszkodził?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#290 Post autor: Harry200 »

Może przewody podciśnieniowe błędnie podłączyłeś albo w czasie czyszczenia jak nie zdemontowałeś czujnika doładowania to tak jak napisał boogoo wlot czujnika zakleił się albo uszkodził.. :?:

Slavobeer

#291 Post autor: Slavobeer »

Zamieszczam informację w kilku wątkach, w których szukałem pomocy o dalszych losach mojej usterki:
Ja już jestem po regeneracji EGR i samochód jest całkowicie sprawny. Odpala bez problemu, jeździ i zawór się nie zacina. Po zdemontowaniu EGR faktycznie był całkowicie zablokowany.

W tym miejscu chciałbym bardzo wszystkim podziękować za pomoc. Dzięki niej uniknąłem sporych wydatków, na które już czychali nieznani mi bliżej pseudofachowcy-mechanicy. Mój zaufany niestety nie mial czasu aby się moją Zafirą zająć....

Na przyszłość dla innych, którym zatnie się EGR:
faktycznie w wielu przypadkach pomaga awaryjne pryśnięcie WD40 i rozruszanie dźwigienki, która jest pod tą plastikową przykrywką. Umożliwia to jazdę przez jakiś czas (choćby do domu czy warsztatu aby nie utknąc w trasie).

Po naprawie EGR samochód zrobił ok. 2.000km i wszystko jest OK

Przy okazji samochód otrzymał nowy olej Castrol Magnatec, filtr oleju, filtr paliwa

Jeszcze raz bardzo dziekuję i będę śledził to pomocne forum.

Pozdrawiam

Slavobeer

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#292 Post autor: sobit »

Ja mojego EGRa traktuję WD40 do rozruszania i potem smar miedziowy. U mnie spisuje się to całkiem dobrze. Ostatnio ojciec jechał w trasę i zrobił 2 kkm i wszystko było OK. Nie zaciął się ani razu. Po trasie jedynie trochę wolniej wracał na miejsce. Może to być spowodowane syfem z drogi, bo zgubiła mi się osłona z EGR.

ares ares

#293 Post autor: ares ares »

WITAM
zabrałem się za czyszczenie egr (silnik 1.8) za cholerę nie mogę ruszyć grzybka macie może jakieś pomysły ??? - jeśli nowy to jaki zamiennik proponujecie ??? czasem pojawia się błąd 0130 (sonda wymieniona,cewka,świece,filtry)do tego szarpie
pozdrawiam

Todek

#294 Post autor: Todek »

Szukałem, szukałem i nie znalazłem tematu traktującego o tym, o co chcę zapytać. Jeżeli gdzieś jest, to proszę moda o scalenie. :D

A teraz do rzeczy. :D Dzisiaj dokonałem czyszczenia kolektora dolotowego, w silniku 2.0 DTH 16V 101 KM, tej górnej pokrywy w której siedzi EGR, i tej dolnej z przepustnicami.
Mój kolega, mechanik, stwierdził, że tak zanieczyszczonego kolektora to on jeszcze nie widział. Było tytle nagaru, że te przeloty z przepustnicami były zatkane w 2/3 swojego światłą. Czyściliśmy to ze 3 godziny, ale teraz wygląda jak nówka. :D
Po wyczyszczeniu i złożeniu tego kolektora, mój mechanik stwierdził, że trzeba zaślepić podciśnieniowy przewód do zaworu EGR, tak żeby on nie działał, i żeby nie zanieczyszczało ponownie kolektora.
Moje pytanie. Czy tak można jeździć? :?: Czy nie ma to żadnego wpływu na pracę silnika i na jego osiągi? :?:
Jak jechałem do domu, to kilka razy zapaliła mi się ta lampka "sam. z kluczem" i wydawało mi się, że jak paliła się ta lampka to auto gorzej szło.
Czy ktoś tak robił, i jeździ autem z zaślepionym przewodem do EGR? :?:
Mam to tak zostawić, czy podłączyć z powrotem EGR? :?:
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi. :piwo:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#295 Post autor: Harry200 »

Zapalał Ci się błąd silnika gdyż przepływomierz wykrył nieprawidłowe przepływy powietrza z powodu nie podłączonego EGR.Jak silnik załapał błąd to przełączył sie w tryb awaryjny i dlatego odczułeś spadek mocy.Podłącz z powrotem..

ARKADIUSZ

#296 Post autor: ARKADIUSZ »

Podłącz z powrotem ten EGR najwyżej znow za kilka lat bedziedz czyścil dolot .Taka jest moja opinia bo u siebie też czyścilem.

chirus75

#297 Post autor: chirus75 »

witam
jeżeli w aucie jest już ten egr to niech jest.
Nie słuchaj tak dziwnych porad Do następnego czyszczenia to jeszcze parę tyś. kilometrów masz do przejechania ,więc radzę nie zaślepiać egr-a
Niech ci autko służy .PZDR

Todek

#298 Post autor: Todek »

Już podłączyłem EGR z powrotem. :) Auto chodzi jak trzeba. :) Jest odczuwalna różnica od tego jak było przed czyszczeniem kolektora dolotowego. :D Oczywiście na +. :D

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#299 Post autor: Harry200 »

Silnikowi zwiększył się przepływ w kolektorze to i mocy mu przybyło.. :D

chirus75

#300 Post autor: chirus75 »

witam kolego mam podobne objawy ,są one związane z egrem chyba tylko że mi sie zapala na zimnym silniku i gaśnie gdy lekko przygazuję ,gdy silnik jest juz ciepły to się nie pali
spróbuj sobe wyczyścić zaworki przy aku i koło turbiny :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”