[B] Światła do jazdy dziennej-programowanie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#16 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:czyli trzeba zapytać kogoś kto ma czujnik zmierzchu....
Moja Zocha ma czujnik, od prawie roku, od momentu zaprogramowania w UEC i w REC wariantu 5 nie dotknąłem przełącznika światełek ;)

wojtus, spróbuj na zgaszonym silniku zaprogramować w UEC i w REC wariant 5.
Przełącznik ustaw na AUTO, odpal silnik - jeśli będzie jasno a nie zapalą Ci się światła mijania to spróbuj płynnym, dość szybkim ruchem przekręcić z przełącznik na maxa w prawo i z powrotem w lewo na AUTO - by aktywować funkcję. Nie pamiętam czy tak właśnie u mnie nie było - wariant się zaprogramował, ale musiałem jeszcze aktywować przełącznikiem.

powodzenia :piwo:

Awatar użytkownika
wojtus
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2011, 17:58
Imię: Wojtuś
Lokalizacja: Górny Śląsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:
Kontakt:

#17 Post autor: wojtus »

Mamy "piątkę" wbitą w REC i UEC, ale za pomocą Tech2 - zrobili mi to przy zakupie samochodu. Patrzyłem im na ręce, więc jestem pewien ustawień. A powiedzcie może, jaką macie wersję software (w trybie serwisowym wyświetlacza)?

norbert_p

#18 Post autor: norbert_p »

Czy ustawienie świateł dziennych działa w ZB, które mają obok 0 również AUTO czy tylko przy tym pokrętle bez AUTO? Ja mam z AUTO więc przy jakim ustawieniu będą działały te światły jeśli ustawię je w wersji nr 5?

Anony Mous

#19 Post autor: Anony Mous »

norbert_p, mam AUTO. Oba warianty ustawione na 5. Gdy jest jasno z przodu mam swiatla mijania (bez pozycji), z tylu pozycyjne.
Deska bez podswietlenia, wyswietlacz w trybie DAY.
Gdy się sciamni (lub wjazd do garazu, tunelu itp..) Z przodu dochodza pozycyjne, z tylu bez zmian. Deska dostaje podswietlenia, wyswietlacz w trybie NIGHT.

norbert_p

#20 Post autor: norbert_p »

przemeks pisze:Gdy się sciamni (lub wjazd do garazu, tunelu itp..) Z przodu dochodza pozycyjne, z tylu bez zmian. Deska dostaje podswietlenia, wyswietlacz w trybie NIGHT.
Mógłbyś to jaśniej wyjaśnić, bo mnie to interesuje... Po włączeniu silnika masz juz zapalone światła czy przestawiasz pokrętło? I w jaką pozycję? Przy zmierzchu światła pozycyjne dochodzą automatycznie (wraz z podświetleniem deski) czy trzeba ręcznie przełączyć pokrętło? I w jaką pozycję? (pytam w szczegółach, bo w sobotę spróbuję przy okazji czyszczenia boost sensora i przepustnicy pobawić się i tymi światłami...).

Anony Mous

#21 Post autor: Anony Mous »

Przemeks a jaka jest różnica między światłami pozycyjnymi a mijania z przodu?

norbert_p

#22 Post autor: norbert_p »

Marki pisze:Przemeks a jaka jest różnica między światłami pozycyjnymi a mijania z przodu?
Ja rozumiem to tak, że za dnia Przemeks ma włączone światła mijania bez postojówek z przodu, a podczas zmierzchu dodatkowo włączają się postojówki oraz deska w środku. Normalnie w ZB masz, również Ty Marki, włączone mijania oraz postojówki. Nie ma takiej opcji (poza OC i wariantem 5) właczenie samych mijania bez postojówek (przednich oczywiście).

Anony Mous

#23 Post autor: Anony Mous »

norbert_p, jak pisałem już wyzej - nie dotykam pokretla od swiatel. Caly czas jest w pozycji auto. Swiatla sa wylaczone, wlaczaja się dopiero po odpaleniu silnika. Tak samo przy zgaszeniu silnika - gasna swiatla. Czujnik zmierzchu steruje podswietleniem tablicy, deski i pozycyjnymi z przodu.

Marki, nie mam xenonow - w przednich lampach sa tak jakby dwa okregi - wiekszy (nizej) i mniejszy (wyzej). Gdy jest jasno pali się jedynie wiekszy reflektor (tam gdzie jest zarowka H7), po zmierzchu zapala się też ten mniejszy reflektor - w nim jest mala zaroweczka W5W. Mam nadzieje, że teraz wyjasnilem?

Anony Mous

#24 Post autor: Anony Mous »

Ok wszystko jasne.

Anony Mous

#25 Post autor: Anony Mous »

norbert_p pisze:
Marki pisze:Przemeks a jaka jest różnica między światłami pozycyjnymi a mijania z przodu?
Ja rozumiem to tak, że za dnia Przemeks ma włączone światła mijania bez postojówek z przodu, a podczas zmierzchu dodatkowo włączają się postojówki oraz deska w środku. Normalnie w ZB masz, również Ty Marki, włączone mijania oraz postojówki. Nie ma takiej opcji (poza OC i wariantem 5) właczenie samych mijania bez postojówek (przednich oczywiście).
Jest dokladnie tak jak napisales.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#26 Post autor: MieHor »

Potwierdzam wszystko to co napisał przemeks, i dla ustawionej opcji świateł dziennych nie ma żadnej różnicy czy jest na włączniku pozycja 0 czy Auto, istotnym w takim przypadku jest tylko to, że przy Auto włączaniem świateł pozycyjnych steruje czujnik zmierzchu, a przy jego braku trzeba to robić ręcznie, taka ręczna zmiana powoduje że od tego momentu światła działają tak jakby nie było świateł dziennych, czyli normalnie

Grisza

#27 Post autor: Grisza »

Panowie: czy trzeba jeszcze gdzieś coś zmienić w ustawieniach? U mnie zmiana na wariant 5 nie działa tak jak piszecie - światła gasną jak jest widno :(

Anony Mous

#28 Post autor: Anony Mous »

Grisza75, zmieniasz zarowno w REC jak i w UEC?

Grisza

#29 Post autor: Grisza »

przemeks pisze:Grisza75, zmieniasz zarowno w REC jak i w UEC?
tak

Anony Mous

#30 Post autor: Anony Mous »

To sprobuj jeszcze po zaprogramowaniu aktywowac funkcje poprzez plynne przekrecenie pokretla od swiatel między skrajnymi polozeniami lewo-prawo-lewo.
Daj znac czy to pomoglo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”