CD 40 OPERA - jak rozpoznać model ??

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zbyszekm80

CD 40 OPERA - jak rozpoznać model ??

#1 Post autor: zbyszekm80 »

Witam
na forum astry znalazłem info, iż wersja CD40 opera występowała w 4 rodzajach, i żaden z nich nie ma możliwości odczytu mp3, za wyjątkiem Grunding/Delphi, i to dopiero od 2006 roku produkcji. czy to prawda??jak rozpoznać który jest który ??
pozdrawiam
Zbyszek

kubik_CDTi

#2 Post autor: kubik_CDTi »

Ja mam w Corsie właśnie Delphi/Grundig i czyta mp3.
A jak rozpoznać,po naklejce a po podpięciu do op-coma pokazuje, opera mp3 no i to są radia z przetłoczeniem po środku,a lewy przycisk od dolnej gałki ma LOC zamiast TP,montowane w Corsie C,Combo na pewno z resztą jak jest nie wiem/
Ogólnie radio warte grzechu ;)

zbyszekm80

#3 Post autor: zbyszekm80 »

czyli jak radio ma przycisk TP ,a nie ma LOC -to nie ma odtwarzacza mp3 ??
i o które przetłoczenie chodzi??
TO NIE MA PRZYCISKU LOC:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

kubik_CDTi

#4 Post autor: kubik_CDTi »

Na środku radia powinno być przetłoczenie wzdłuż.
To jest radio z Vectry jest płaski front,ale że nie ma mp3 ręki nie dam.
Trzeba ze sprzedawcą rozmawiać już.

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

kubik_CDTi pisze:To jest radio z Vectry jest płaski front
a to ma znaczenie? są różne rodzaje danego modelu radia w zależności od modelu opla, w którym ma zostać zainstalowane?

zbyszekm80

#6 Post autor: zbyszekm80 »

moje radio obecne wygląda tak:
czy przez to że moje ma przetłoczenie, a to które pokazałem poprzednio tego przetłoczenia nie ma - radio nie będzie zbyt odstawać lub wchodzić zbyt głęboko w kokpit ??
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


dodatkowe pytanie: opera obsługuje pewnie 7 głośników- co polecacie zamontować na środku deski rozdzielczej ?? - teraz nie mam tam głośnika
kolor tej opery tez raczej nie będzie współgrał z moim odcieniem deski rozdzielczej ??

Aston

#7 Post autor: Aston »

Panel trzeba frontowy podmienić jest do kupienia albo do dogadania z SIGMAN :) na forum znajdziesz kontakt ...

kubik_CDTi

#8 Post autor: kubik_CDTi »

Aston pisze:Panel trzeba frontowy podmienić jest do kupienia albo do dogadania z SIGMAN :) na forum znajdziesz kontakt ...
Ja bym uważał niestety na kolegę.
Brałem od Niego Operę i GIDa do Corsy.Panel pod kolor doczekać się nie mogę od 2miesiący.Chciałem koniecznie srebrny(miało być jak fabryka) i na kilka tygodni miałem dostać przejściówkę czarną i chyba już tak zostanie,bo mimo licznych próśb o kontakt doczekać się nie mogę,a telefonu nie odbiera niestety.

los_dawidos

#9 Post autor: los_dawidos »

Witam. Ja mam trochę inne pytanie. Czy jest w ogóle sens zabawy w wymianę zwykłego CD30 MP3 ze standardowymi głośnikami na CDC40 Opera? Czy różnica w dźwięku będzie wyraźnie odczuwalna?

cieniassss

#10 Post autor: cieniassss »

jest

jayckop

#11 Post autor: jayckop »

Witam

Nie chcę zakładać nowego posta więc się podłącze do tego.

Mam w jednym z moich aut radio CDC 40 Opera ze zmieniarką na 6cd. Niestety radio nie czyta mi MP3 i nie ma wyjścia AUX. Ale szperające w necie znalazłem coś o tym że można AUX dołożyć tylko potrzebny jest TECH2.

I tu moja wielka prośba:

Poszukuje kogoś z WLKP. kto ma techa2 i wie jak to zrobić. Czekam na PW na odpowiedzi na ten post.

Pozdrawiam Jayckop.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: GOTI »

Odświeżę kotleta :P

Przymierzam sie do zakupu CDC 40 i przeglądając aukcje nie widzę ani wspomnianego przetłoczenia ani napisu "LOC" (zamiast TC), więc jak rozpoznać właściwy model z mp3 :?:

Idąc za ciosem szukałem Grundig/Delphi - niestety w sprzedaży jest tylko Blaupunkt :lol:
Obrazek

juvat1982
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2014, 23:07
Lokalizacja: Lębork
Model:

#13 Post autor: juvat1982 »

Zastanawiam się nad wymianą uszkodzonego wyświetlacza ale pomyślałem żeby zmienić na cd40 operę plus kolorowy wyświetlacz- telefonu nie używam a muzyki słucham non stop. Ma mp3 ale wolę cd- wymieniłem rok temu laser na nowy. Czy połączenie cd40 plus kolorowy wyświetlacz jest możliwe?Może ktoś chce się zamienić? Gdzie w okolicy Lębork- Trójmiasto jest ktoś kto to zrobi-bo jestem zielony.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#14 Post autor: drahe »

Jak najbardziej do Opery można dołożyć CIDa.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#15 Post autor: wampir11111 »

GOTI pisze:Odświeżę kotleta :P

Przymierzam sie do zakupu CDC 40 i przeglądając aukcje nie widzę ani wspomnianego przetłoczenia ani napisu "LOC" (zamiast TC), więc jak rozpoznać właściwy model z mp3 :?:

Idąc za ciosem szukałem Grundig/Delphi - niestety w sprzedaży jest tylko Blaupunkt :lol:
Wlasnie zakupilem Delphi Grundig cdc40opera :ok:
Po montazu dam znac co wyjdzie z aux bo na schemacie sa zaznaczone piny aux l, aux p, aux gnd :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”