Problemy z kluczykami - programowanie, kodowanie, dorabianie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#61 Post autor: radmar1702 »

Witam jak w tytule pisze czasami mam problem z odpaleniem zosi. Mianowicie problem jest tego typu że miga kontrolna samochód z kluczykiem i słychac pykanie takie jak by coś sie załączało a rozrusznik nie krenci czasem wystarczy pokrecić kluczykiem pozycja 1 2 1 2 i zaskoczy a czasem trzeba wyjąć kluczyk pozycja 0 i od nowa 1 2 i odpala.

Woytas

#62 Post autor: Woytas »

Sprawdziłbym:
Stan baterii w kluczyku,
Stan aku.

pozdr

Anony Mous

#63 Post autor: Anony Mous »

Pewnie znany bład 161415

piotrs82

#64 Post autor: piotrs82 »

stan baterii nie ma wpływu na odpalanie autka. u mojego ojca w asterce podobnie się działo i winą był cim

Woytas

#65 Post autor: Woytas »

piotrs82 pisze:stan baterii nie ma wpływu na odpalanie autka. u mojego ojca w asterce podobnie się działo i winą był cim
co Ty piszesz chłopie, przecież jest immo w kluczyku, jak bateria słaba to nie odpalisz

Anony Mous

#66 Post autor: Anony Mous »

Podpięcie OP-Com prawdę ci powie. W fejsie sprawdzisz stan baterii itp. rzeczy

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#67 Post autor: radmar1702 »

Panowie aku dobre baterie w kluczyku ok chodz one nic nie maja z immo a poza tym kiedyś był bład immo może to ten czujnik czyli pierścien na stacyjce co jest na około kluczyka. później błąd był wykasowany i przy ponownym zawieszaniu go już nie było... więc juz nic nie wiem

GrzeŚ_79

#68 Post autor: GrzeŚ_79 »

tEREk pisze:Pewnie znany bład 161415
ja bawiłem się regulacją siły podświetlania zegarów i też sobie wywołałem ten błąd.
pokręciłem na nowo trochę tym pokrętłem i problem ustał.

przypomnij sobie czy ostatnio się tym nie bawiłeś :)

piotrs82

#69 Post autor: piotrs82 »

Woytas pisze:
piotrs82 pisze:stan baterii nie ma wpływu na odpalanie autka. u mojego ojca w asterce podobnie się działo i winą był cim
co Ty piszesz chłopie, przecież jest immo w kluczyku, jak bateria słaba to nie odpalisz
a właśnie że nie. samochód odpalisz. na wyświetlaczu będzie batery 0%, nie otworzy centralnego, a samochód odpali.

Woytas

#70 Post autor: Woytas »

radmar1702 pisze:baterie w kluczyku ok chodz one nic nie maja z immo
Mądrzyć się nie będę...ale miałem identyczne objawy jak Ty - i jak wymieniłem baterię w kluczyku - Zosia ożyła :mrgreen:

Stąd mój powyższy post.

P.S Jeżeli się mylę to proszę mnie rzeczowo uświadomić, będę wdzięczny.


pozdr

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#71 Post autor: radmar1702 »

no nic Woytas wymienię bateryjki i zobaczymy co sie bedzie dzało dalej

DaRek7

#72 Post autor: DaRek7 »

Woytas, bateria w kluczyku jest potrzebna tylko i wyłącznie do zasilania pilota alarmu i centralnego zamka który się w nim znajduje, transponder który też jest w kluczyku nie potrzebuje zasilania aby deaktywować immobilizer

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#73 Post autor: radmar1702 »

ja też tak myślę ale wymienię te baterie dla pewności. przyczyna może być w dekoderze immo tzw. pętla taka dokladniej chodzi o to co w linku macie http://allegro.pl/petla-czytnik-immobil ... 52353.html

Woytas

#74 Post autor: Woytas »

DaRek7, nie spieram się...tylko niech mi ktoś wytłumaczy, jak krowie na rowie, dlaczego miałem takie same objawy jak radmar1702, wymieniłem bateryjkę i Zosia hula? :mysli:

Nie jest to pytanie "złośliwe", po prostu mnie to zastanawia...może zbieg okoliczności?

Anony Mous

#75 Post autor: Anony Mous »

tEREk pisze:Podpięcie OP-Com prawdę ci powie. W fejsie sprawdzisz stan baterii itp. rzeczy
o coś nowego dla mnie....gdzie w słynnym interfejsie sprawdza sie poziom baterii w pilocie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”