[B] Szarpanie silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#76 Post autor: Anony Mous »

Objawy jakie opisujesz pasują do problemów z zaworem EGR.Bardzo często jest tak,że EGR na początku swoich "niedomagań" nie objawia tego błędem P0400.Nie domyka delikatnie komór przez co auto nie ma mocy do ok 2 tys obr. do póki nie zacznie pompować turbo.EGR to urządzenie ,które ulega zabrudzeniu przez spaliny i prędzej czy później będzie do czyszczenia lub wymiany.Jednym użytkownikom pada po 50 tys innym po 80 tys km.Na pewno użytkownikom którzy jeżdzą więcej w trasach EGR popracuje dłużej.

kicaj

#77 Post autor: kicaj »

ja mialem przy 60kkm wymieniany egr... szarpalo przy ok 2000 obrotow przy stalej jezdzie...
stan egru zalezy od stylu jazdy, m.in.

Awatar użytkownika
szmurlo
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 06 gru 2010, 08:42
Imię: Waldemar
Lokalizacja: Kaszuby
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#78 Post autor: szmurlo »

Zalecacie po wyczyszczeniu wstawienie blaszki ograniczającej ilość zawracanych spalin?

Anony Mous

#79 Post autor: Anony Mous »

Z tymi blaszkami to bywa różnie.Jednym pomaga drugim wręcz szkodzi.Jak zabierzesz się za czyszczenie EGR-a to za jednym zamachem wyczyść przepustnicę :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1888 i czujnik doładowania turbo :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=7146&start=0 .
To jest kompleksowe czyszczenie dolotu przy jednym ubrudzeniu rąk.

Anony Mous

#80 Post autor: Anony Mous »

Miałem Przed chwilą Crome 1.9 16V. Po wymienieniu EGR'a auto szarpało przy 2-2,2 tyś. Okazało się że była nieszczelność pomiędzy EGR a chłodniczką spalin i to było winą tego szarpania. Po konkretnym dokręceniu autko zwija się jak jeb****e :)

Awatar użytkownika
szmurlo
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 06 gru 2010, 08:42
Imię: Waldemar
Lokalizacja: Kaszuby
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#81 Post autor: szmurlo »

Sprawdzałem opcomem i nie ma żadnych błędów poza tym od świec ECN 3808 (któraś do wymiany).
Czy to jest mój EGR: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d41 ... 18bea.html ?
Bo ktoś pisał, że żeby się dostać do niego trzeba demontować osłonę przy szybie, a tu wygląda, że dostęp jest.

[ Dodano: Wto Wrz 20, 2011 22:41 ]
To z czarną strzałką.

Anony Mous

#82 Post autor: Anony Mous »

Kolego to jest termostat i żeby się do niego dostać musisz zdemontować aku, przepustnice i pare innych pierdół. EGR jest na gorze silnika w okolicach zbiorniczka wyrównawczego.

Anony Mous

#83 Post autor: Anony Mous »

Szmurlo Twój EGR jest taki :arrow: http://allegro.pl/nowy-oryg-zawor-egr-o ... 15008.html
Zamontowany jest za silnikiem.Aby go zobaczyć musisz zdjąć osłonę plastikową silnika...pociągając delikatnie do góry.

Miejsce montażu zaznaczone na foto poniżej

Obrazek

CHRIS7779
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:23
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#84 Post autor: CHRIS7779 »

Też miałem podobny problem. u mnie oprócz takiej jakby dziury w tych okolicach występowało jakby przerywanie turbiny gdy potrzebna była moc zwłaszcza pod górkę - i w ogóle był przymulony. Wyczyściłem przepustnicę, ale bez demontażu oraz sensor w kolektorze. Do EGR-a się nie dostałem ze względu na brak odpowiednich narzędzi. Po mechanicznych zabiegach za głosem forum zdecydowałem się na zmianę SOFTA na najnowszy. Trochę kasy zainwestowane :idea: ale efekt piorunujący - aż do tej pory nie wierzę, że zmiana oprogramowania może zmienić oblicze samochodu. Na dziś brak szarpania, brak tych dziwnych objawów z turbiną, o mule nie ma mowy. Nie chce chwalić dnia przed zachodem, ale od razu po wyjeździe z ASO Zosia złapała drugi oddech :driver: . Tak jest w moim przypadku więc ja jestem zadowolony.
ZAFIRKA B 1.9 CDTI '06 - 6,8L /100km

Anony Mous

#85 Post autor: Anony Mous »

CHRIS7779 pisze:Wyczyściłem przepustnicę, ale bez demontażu
dobre.....szkoda się było w ogóle brudzić

norbert_p

#86 Post autor: norbert_p »

Marki pisze:Z tymi blaszkami to bywa różnie.Jednym pomaga drugim wręcz szkodzi.Jak zabierzesz się za czyszczenie EGR-a to za jednym zamachem wyczyść przepustnicę :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1888 i czujnik doładowania turbo :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=7146&start=0 .
To jest kompleksowe czyszczenie dolotu przy jednym ubrudzeniu rąk.
Zgadzam się w 100%. Na piszę też, że czyszczenie samego EGRa bez przepustnicy i sensor boosta jest bez sensu. Lepiej zrobić wszystko niż po czyszczeniu samego EGRa mieć pretensje (do kogo :?: ), że auto dalej szarpie. Więc albo wszystko, albo odpuścić i jeździć żabką :mrgreen: Poza tym przykręcenie EGRa a w zasadzie tej rurki z plecionką po wyjęciu przepustnicy jest banalnie proste. Z założoną przepustnicą to przekleństwo. Nic nie widać i robota po omacku jedną ręką... :zolta:

[ Dodano: Nie Wrz 25, 2011 09:07 ]
CHRIS7779 pisze:Do EGR-a się nie dostałem ze względu na brak odpowiednich narzędzi.
:shock: Nie miałeś klucza lub nasadki 13 oraz torxa bodajże 25? Przecież to podstawowe narzędzia...

jacek171177

#87 Post autor: jacek171177 »

Witam kolegów .
Też mam podobny problem przy obrotach 2000/2200,ostatnio wymieniałem erg w serwisie opla i po ok 2000 km powstało szarpanie .Jest to odczuwalne i denerwujące .Mam więc za pytanko ile kosztuje wgranie nowego SOFTA w serwisie tak orientacyjnie jak by ktoś podał cenę .Z góry dzienki .

Anony Mous

#88 Post autor: Anony Mous »

jacek171177 pisze:Witam kolegów .
Też mam podobny problem przy obrotach 2000/2200,ostatnio wymieniałem erg w serwisie opla i po ok 2000 km powstało szarpanie .Jest to odczuwalne i denerwujące .Mam więc za pytanko ile kosztuje wgranie nowego SOFTA w serwisie tak orientacyjnie jak by ktoś podał cenę .Z góry dzienki .
nie jestem przekonany, że to pomoże.....Jesteś kolejnym przykładem, że po czyszczeniu/wymianie auto szarpie. Może spróbuj z blaszką. Albo być może egr nowy...a w przypustnicy syf.....i sterownik szaleje.....i zaczął więc źle dawkować przepływ spalin w nowym egr w stosunku do starych nastaw w przepustnicy.

jacek171177

#89 Post autor: jacek171177 »

To kolego kaliope co proponujesz serwis i jakieś ustawienia, bo się zastanawiam czy umawiać się do serwisu czy coś innego

licznik

#90 Post autor: licznik »

jacek171177 pisze:To kolego kaliope co proponujesz serwis i jakieś ustawienia, bo się zastanawiam czy umawiać się do serwisu czy coś innego
proponuje serwis JA-RO na Stoczniowców oprogramowanie nowe wgrają za 50PLN,lub inaczej naprawią

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”