[B] - m@@rcin - 1.9 CDTI Cosmo OPC Line,150 KM automat

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
m@@rcin

#61 Post autor: m@@rcin »

ja juz mam zakupione jutro bedzie montaz :D 6 W5W LED SMD i do tego 2szt 42 mm. :D

MaciekP

#62 Post autor: MaciekP »

mogę spytać ilu diodowe wersje ledów nabyłeś?
ja pewnie dopiero w przyszłym tygodniu się za to zabiorę.

uważaj przy demontazu oprawek - z tymi w kabinie poszło mi OK ale w tej bagażnikowej niestety ułamałem mały plastikowy element, który przytrzymywał taką sprężynę mocującą. naszczęście dało się to jakość uzupełnić.

devils

#63 Post autor: devils »

m@@rcin mam pytanko - nie masz przypadkiem w czasie zapalania lub juz w trakcie swiecenia postojówek efektu "dyskoteki", po prostu czy nie migaja przypadkiem w czasie startu lub podczas pracy ?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 13:27 przez devils, łącznie zmieniany 1 raz.

m@@rcin

#64 Post autor: m@@rcin »

nie nic niemiga wszystko hula tak jak powinno


jestem po wymianie oswietlenia na ledy wewnatrz samochodu i nie wszystko poszlo po mojej mysli, a mianowicie pierwszy rzad lampek bez problemu, schowek bez problemu, drugi rzad maly problem z wyciagnieciem oswietlenia ale sie udalo, trzeci rzad nie wymieniony powod jak wlozylem ledy to zaczelo sie bardzo grzac i szedl dymek wiec zostawilem zwykle W5W, drugie spostrzezenie to po otwarci drzwi srodkowy rzad sie nie zapala tak jak to bylo w przypadku zwyklych W5W tak jak by cos nie laczylo musze to jeszcze sprawdzic. Ale efekt zadowalajacy poczekam jeszcze do wieczora i zobacze jak wyglada w nocy :D


MaciekP, co do ledow to kupilem zwykle SMD 5 ledow tylko bez szyny Can bus, i tu raczej bardziej beda pasowal 3 ledy bo 5 ledow na przedni rzad oswietlenia sa za dlugie tylko czy prz 3 ledach bedzie taki efekt jak przy 5 :> :?:

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#65 Post autor: Zdenek2007 »

W mojej Zośce ledy we wnętrzu świecą już dawno (schowek, pierwszy i drygi rząd) ale w trzecim rzędzie nad bagażnikiem pozostałe zwykłe żarówki bo ledy nie świeciły :oops: niestety.

m@@rcin

#66 Post autor: m@@rcin »

wlasnie nie kumam co jest w trzecim rzedzie ze niechca swiecic cos musi byc z instalacja ale metoda prob dojde co jest nie tak :mrgreen:

[ Dodano: Nie Wrz 25, 2011 21:08 ]
i fotki oswietlenia wewnatrz:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

djmatti91

#67 Post autor: djmatti91 »

Witam kolega z VKP :)

tam nie uzyskalem odp to tu zapytam czy ta lotka to wrob irmschera? czy jednak akcesoria opx robi ktos inny?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#68 Post autor: Zdenek2007 »

m@@rcin pisze:wlasnie nie kumam co jest w trzecim rzedzie ze niechca swiecic cos musi byc z instalacja ale metoda prob dojde co jest nie tak :mrgreen:
Generalnie trzeci rząd oświetlenia kabiny jest sprzężony z oświetleniem tablicy rejestracyjnej a tablica jest "kontrolowana" przez komputer i tu jest problem, tak mi się wydaje :)

m@@rcin

#69 Post autor: m@@rcin »

to wychodzi na to ze do podswietlenia bagaznika trzeba zalozyc Ledy Can Bus-a.Musze przelozyc z podswietlenia tablicy i to sprawdzic :mysli:

Anony Mous

#70 Post autor: Anony Mous »

m@@rcin pisze:ja juz mam zakupione jutro bedzie montaz :D 6 W5W LED SMD i do tego 2szt 42 mm. :D
1. te 2 sztuki 42mm to rozumiem rurki, jedna do sufitu z przodu i jedna do schowka?

2. Do podświetlania tablicy tez musi być led Can-Bus?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#71 Post autor: Zdenek2007 »

m@@rcin pisze:to wychodzi na to ze do podswietlenia bagaznika trzeba zalozyc Ledy Can Bus-a.Musze przelozyc z podswietlenia tablicy i to sprawdzic :mysli:
Same przełożenie chyba nic nie da, i w tablicy i w bagażniku muszą być Can Bus.
Aczkolwiek zamiana miejscami tych żarówek powinna rozjaśnić sprawę.

m@@rcin

#72 Post autor: m@@rcin »

kaliope pisze:
m@@rcin pisze:ja juz mam zakupione jutro bedzie montaz :D 6 W5W LED SMD i do tego 2szt 42 mm. :D
1. te 2 sztuki 42mm to rozumiem rurki, jedna do sufitu z przodu i jedna do schowka?

2. Do podświetlania tablicy tez musi być led Can-Bus?
Ad.1. tak rurki sa do sufitu i do schowka.
Ad2. do podswietlenia tablicy musi byc Can bus



Co do podmiany z tablicy do bagaznika to chce sprawdzic czy tak sie bedzie nagrzewala lampka jak przy zwyklych ledach SMD

zbyszekm80

#73 Post autor: zbyszekm80 »

witam
a ja bym uważał na "żarówki" ledowe na zewnątrz. za takie przeróbki grozi utrata dowodu rejestracyjnego - zawsze można trafić na policjanta służbistę. powód prosty - brak homologacji do używania w lampach które macie. Lampy są homologowane na standardowe żarówki.
to tak samo jak przy używaniu zestawów HID w standardowych lampach.
pozdrawiam
z

Woytas

#74 Post autor: Woytas »

zbyszekm80,

istnieją już na rynku odpowiedniki LED ( z homologacją) zwykłych postojówek. Są wprawdzie 25% droższe od Led'ów "bez" i bardzo trudno je trafić...niestety.
Co do Twojego stwierdzenia:
Zgadzam się w 100%.
Weźmy hipotetyczną sytuację:
Jest stłuczka, brak homologacji żarówki (wystarczy, że 2 uczestnik zdarzenia to zauważy i zgłosi misiakom, że przez tam jest "nie halo") to jest podstawa prawna do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Jeżeli nastąpi (tfu,tfu,tfu!) wypadek, to używanie w ruchu pojazdu niespełniającego warunków technicznych może być okolicznością o bardzo dużej wadze dla ustalenia przyczyn jego zaistnienia i być wystarczającym powodem dla odmowy wypłaty odszkodowania.Wystarczy że SPRAWCA wypadku powie, że nie zauważył świecenia migacza/żarówki LED bez homologacji (chociaż ten mógł świecić całkiem przyzwoicie, ale sprawca zauważył że taki "wynalazek" jest w samochodzie poszkodowanego, i takiej wersji będzie się trzymał) I niestety, sprawców jest już 2.... Ubezpieczalnie są teraz cholernie dociekliwe i wydają dużo pieniędzy na dobrych prawników. I co najważniejsze przez taką pierdółkę można się narazić na znaczne koszta


pozdr

m@@rcin

#75 Post autor: m@@rcin »

Chwilowy zastoj byl w temacie ale cos sie ruszylo, mianowicie autko otrzymalo nowe tarcze na przod TRW, wczoraj otrzymalo koncowki stabilizatora i mialo otrzymac nowe gumy stabilizotora ale wyskoczyl zonk, trzeba popuscic wozek i dopiero sie wymieni. zamontowalem maly gadzet pod maska a dokladniej silowniki i tu podziekowania dla kolegi Darek7 za zakup i pomoc. auto dostalo zimowe buciki na stalowkach oraz naklejke klubowa w lewym rogu na tylnej szybie :D . teraz oczekuje na kolejna paczke :D a co za tym idzie kolejny mod :mrgreen:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”