Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#346 Post autor: MieHor »

Przecież to proste jak pół metra sznurka w kieszeni - po rozruchu zaczyna pracować alternator i to on powoduje, że napięcie z niego jest większe niż z samego akumulatora, przy ponownym uruchomieniu ten chwilowy impuls z alternatora jest już wystarczający, by pobudzić akumulator do wydajniejszej pracy.
Od pierwszego postu wszyscy nakierowują Ciebie na rozwiązanie a Ty nie chcesz przyjąć go do wiadomości

Anony Mous

#347 Post autor: Anony Mous »

Dzieki za rady. W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu to sprawdzę stan akumulatora i prąd ładowania alternatora Obrazek i oczywiście dam znać co wyszło.Obrazek

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 14:48 ]
Znalazłem trochę czasu dzisiaj i sprawdziłem.
Oto wyniki:
- prąd ładowania z obciążeniem (światła, radio) = 13,87 - 13,90
- akumulator stan naładowania 12,57 i przy obciążeniu voltomierzem zbocznikowanym
60-100Ah trzyma prąd do 10,5V.
- doładowuje obecnie akumulator ( bo trochę go rozładowałem podczas pomiarów ) i zobaczymy co będzie

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 17:44 ]
Po doładowaniu akumulator 13,25 V i niestety dalej to samo Obrazek

darkp1

#348 Post autor: darkp1 »

Mam tą przypadłość dalej, przy włączonym zapłonie kontrolki świeca, po zapaleniu auta też. Dopiero ponowne zapalenie gasi je. Mam w planach wymianę akumulatora, myślę że problem zniknie.

boogoo

#349 Post autor: boogoo »

A wskaźnik prędkości stoi na zero?U mnie się podnosił i to pewnie piasta dokonuje żywota.

darkp1

#350 Post autor: darkp1 »

boogoo, wskaźnik prędkości działa prawidłowo, przy włączonym zapłonie stoi na 0 ;)

Anony Mous

#351 Post autor: Anony Mous »

U mnie też wskazówka lekko sie podnosi na uruchomionym silniku, a auto stoi w miejscu.

Dodatkowo po tych wszystkich zabiegach z ładowaniem akumulatora, kontrolach, itp. coś się stało z radiem. Przedtem było po kluczyku, a teraz działa nawet po wyjęciu kluczyka co nie jest dla mnie zbyt korzystne bo zapominam go wyłaczyć. Akumulator doładowywałem nie rozłączając przewodów, tak jak jest zamontowany w aucie. Co mogę zrobić aby radio było znów po kluczyku?????

[ Dodano: Nie Wrz 11, 2011 19:54 ]
Nikt nie wie co się mogło stać?????

rapid24

#352 Post autor: rapid24 »

stacyjka odbija???

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#353 Post autor: Harry200 »

A czy jak włączysz kluczyk to radio Ci się samo włącza czy musisz go włączyć przełącznikiem,na stronie 21 instrukcji jest opis jak włączać i wyłączać funkcję uruchamiania radia..

Anony Mous

#354 Post autor: Anony Mous »

Radio się nie włącza, a na 21 stronie mojej instrukcji samochodu nic takiego nie ma :(

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#355 Post autor: Harry200 »

Jakie masz radio,jeżeli CDR500 to na 21 stronie instrukcji radia ,nie samochodu.Jeżeli nie masz instrukcji radia to podaj e-mail na PW to Ci ją prześlę...

Anony Mous

#356 Post autor: Anony Mous »

Niestety ale nie posiadam instrukcji radia :(

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#357 Post autor: Harry200 »

Ale masz CDR 500 :?: Daj adres na PW to Ci go wyślę..

Anony Mous

#358 Post autor: Anony Mous »

Mam CDR500, znalazłem instrukcję, zrobiłem zgodnie ze str. 21 i niestety nie pomogło. :cry:

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2011 10:04 ]
Wróciłem od elektryka.
Radio - spalony bezpiecznik - juz działa po kluczyku.
Kontrolki - zaczyna szwankować jedna piasta. Sprawa prądu jest ok.

jacek78

#359 Post autor: jacek78 »

Witam,
Nic w tym temacie nie mogę znaleźć być może nikt nie miał takiego śmiesznego problemu jeśli chodzi o kontrolkę ABS.

ABS mam sprawny nieraz podczas uruchomienia auta po prostu nie gaśnie, ABS działa mogę tak przejechać 200km i będzie się świecić. Ale np. zatrzymam się na parkingu i zgaszę samochód potem oczywiście uruchomienie i kontrolka się już nie świeci i również ABS działa.
Ale ten motyw jest najlepszy jadę normalnie i nagle ktoś mi zajeżdża drogę no to ja na klakson i co??????????? kontrolka ABS się zapala i już tak się świeci przez całą drogę do zgaszenia silnika - ABS działa. Podpinałem się pod kompa ale nic nie pokazuje czyli nie zapisuje żadnego błędu. Może trzeba się poświęcić i kiedyś po prostu podpiąć się pod kompa i wymusić jej zapalenie (nacisnąć klakson) :D
Rozmawiałem z jednym znajomym mechanikiem że to może być jakieś przepięcie na jakichś bezpiecznikach gdzieś na ścianie grodziowej nie wiem o co mu chodziło a auta mu nie dawałem bo jeszcze coś rozgrzebie i będzie klops zresztą sam nie był pewny co to może być.
Może ktoś z was jest wstanie mi pomóc.
Bo chciałby moją Zosię sprzedać a niezły klops będzie jak kupiec naciśnie klakson a tu zong w postaci kontrolki ABS i zacznie wymyślać żeby mu obniżyć cenę bo nie ma hamulców.

darkp1

#360 Post autor: darkp1 »

jacek78, był ten problem opisywany. Sprawdź stan akumulatora i jakie napięcie ładowania masz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”