Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jacek78

#361 Post autor: jacek78 »

Jeśli chodzi o akumulator to właśnie wymieniłem na nowy dokładnie tydzień temu ale powiem szczerze napięcia ładowania nie sprawdzałem.
Być może z tym ładowaniem coś u mnie nie tak w końcu moja benzynka ma stuknięte 243 300 km a to przebieg za który nie daję głowy ale sam zrobiłem moją Zosią ponad 120 000 km ale przy alternatorze nic nie robiłem.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#362 Post autor: Harry200 »

Dziwne że nie masz błędów w pamięci modułu ABS skoro lampka się zapala ,czym ten bład odczytywałeś.. :?:

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#363 Post autor: oki »

Jesli napięcia masz OK, to może masz zaśniedziałe złącze pompy ABSu lub niekontakty na elektronice pompy.

jacek78

#364 Post autor: jacek78 »

Napięć nie sprawdzałem ale sprawdzę i sprawdzę te styki przy pompie.

[ Dodano: Nie Paź 02, 2011 00:31 ]
H,Łajszczak Błędy sprawdzałem programem AutoScanner OPEL Lite. Bo tylko ten program udało mi się skonfigurować z moim przewodem OBD2 i laptopem. Bo mam jeszcze OPEL TECH 2 ale z chiny ludowe nie mogę się połączyć z samochodem.[/b]

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#365 Post autor: Harry200 »

Nie pamiętam dokładnie ale czy AutoScanner OPEL Lite. nie jest tylko do silnika,w wersji którą mam nie ma możliwości wyboru innych podzespołów..

jacek78

#366 Post autor: jacek78 »

Powiem że akurat w tej wersji co ja mam ma dostęp do wszystkiego łącznie z radiem, klimatyzacją i innymi parametrami.
Ale byłem też w warsztacie - niby znajomy - i tam też nie wyszedł żaden błąd jeśli chodzi o ABS.
No ale dlaczego zawsze się zapala podczas naciśnięcia klaksonu czyżby rzeczywiście chodzi tu o spadek napięcia i wtedy się zapala ta kontrolka - muszę to sprawdzić to napiszę jakie mam te napięcia.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#367 Post autor: Harry200 »

Nie wiem czy to tylko sam spadek napięcia,jeżeli tak to i po rozruchu powinieneś to mieć,rozrusznik bierze dużo więcej prądu niż klakson..Czy na postoju przy włączonym silniku też wyskakuje Ci błąd ABS jak wciśniesz klakson czy tylko w czasie jazdy.. :?:

jacek78

#368 Post autor: jacek78 »

Po rozruchu też się świeci nieraz a jeśli zgaśnie po rozruchu to na postoju przy pracyjącym silniku po naciśnięciu klaksonu się zapala.
Ale mam też tak że np. po rozruchu zgaśnie i jest ok ujadę kawałek zapali się i świeci się tak do zgaszenia silnika.
Zauważyłem również taki przypadek że nie gaśnie po uruchomieniu silnika ale po przejechaniu pewnego dystansu gaśnie i jest wszystko ok.
Powiem jeszcze tak że nasila mi się ta huśtawka z tą kontrolką ABS w czasie wiosny zimy i jesieni czyli jak jest wilgotne powietrze, natomiast w lato mam w zasadzie spokój.

Niezła jazda z tym moim ABSem :D

[ Dodano: Nie Paź 02, 2011 18:38 ]
A tego napięcia jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam miernika. A z kompem w niedzielę nie będę się świecił pod blokiem :lol:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#369 Post autor: Harry200 »

Bo jeżeli ten błąd możesz wygenerować na postoju przy pracującym silniku, to trzeba bedzie podłaczyć kompa i nacisnąc klakson ,wtedy aktywny bład powinien dać się odczytać.Nasilanie się problemów w czasie zwiększonej wilgotności może świadczyć o słabym kontakcie tak jak napisał oki

jacek78

#370 Post autor: jacek78 »

Więc sprawdziłem napięcia:
12,1 V - na akumulatorze przy zgaszonym silniku
8,3 V - do tylu spada podczas uruchamiania
14,1 - 14,2 V - przy uruchomionym silniku bez obciążenia
13,8 V - włączone światła, radio, halogeny
13,6 V - włączone światła, radio, halogeny i światła drogowe (długie)
Więc chyba napięcia są ok. Przynajmniej tak mi się wydaje bo elektronikiem ani elektrykiem nie jestem.

Natomiast udało mi się wygenerować błąd i wyskoczyło coś takiego:
C0040 - Front Right Wheel Sensor Open Circuit

Co o tym sądzicie.

[ Dodano: Sro Paź 05, 2011 11:12 ]
Pewnie czujnik ABS w piaście w prawym kole :/ . Coś takiego wyczytałem na forum z jednym z postów.

Anony Mous

#371 Post autor: Anony Mous »

Albo piasta prawego koła przód. Mam taki sam problem tylko u mnie świeci się jeszcze kontrolka ESP i mechanik w ASO powiedział, że to piasta. Jeszcze nie wymieniłem bo czekam na kasę.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#372 Post autor: Harry200 »

Według błędu to pojawia Ci się przerwa w obwodzie czujnika prawego przedniego koła,sprawdź wtyczkę od tego czujnika bo jeżeli nasil Ci sie w wilgotne dni to może być niekontakt tylko..Samego czujnika nie kupisz gdyż występuję tylko z łożyskami,chyba że używka..

jacek78

#373 Post autor: jacek78 »

Dzięki za pomoc :piwo: .
Ale mam jeszcze pytanko jak się dobrać do tego czujnika przy tej prawej piaście, a raczej to tej wtyczki :shock: można gdzieś to zobaczyć na zdjęciu?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#374 Post autor: Harry200 »

Obrazek

Na rysunku zaznaczona na czerwono wtyczka czujnika prędkości koła przedniego prawego, jedna do czujnika ABS a z druga strony do czujnika zużycia okładzin ciernych...

jacek78

#375 Post autor: jacek78 »

Wielkie dzięki :piwo: za wszelką pomoc.
Przejrzę te wtyczki i mam nadzieję że to pomoże, a jak nie to będę się zastanawiał skąd wziąć kaskę na nówkę sztukę :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”