[B]Wymiana filtra paliwa- komentarze

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
tomione3010x

#61 Post autor: tomione3010x »

Wymiana filtra wydawała mi się czymś trudnym i bałem się zapowietrzenia układu,ale dzięki tutkom kolegów i staremu paskowi rozrządu po 45 min. autko znów śmiga jak nówka.Łańcuszek może uszkodzić obudowe ,a pasek i odrobina pary w ręce zrobiły swoje.Dzięki wszystkim wasza pomoc jest nieoceniona.

Przemcio

#62 Post autor: Przemcio »

DaRek7 pisze:pompa pompuje paliwo do momentu uzyskania w układzie odpowiedniego ciśnienia
Jak już wcześniej pisałem mechanik w ASO powiedział że napełniają filtr bo to czasami zawodzi :P

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#63 Post autor: Bodek »

Zakładając, że leję dobre paliwo (np. vervę na orlenie) jak często powinienem wymienić filtr paliwa :?: mann czy ufi :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#64 Post autor: Bodek »

kaliope pisze:
Bodek_K pisze:Zakładając, że leję dobre paliwo (np. vervę na orlenie) jak często powinienem wymienić filtr paliwa :?: mann czy ufi :?:
myśle, że co rok wskazane...... nie ma znaczenia czy mann czy ufi.....ja bym brał tańszy....
Właśnie kolekcjonuję części do okresowego przeglądu i przeczytałem tutorial - bardzo duże :piwo: dla Was Koledzy - zastanawiałem się czy nie warto przy okazji wymienić również filtra paliwa.

Na podstawie trgo postu zabiorę się za to sam, musi się udać.

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 11:58 ]
Przerobiłem pierwszy post do formatu doc i pdf, jeżeli komuś się przyda, wyślę mailem.
Adres e-mail proszę wysłać na PW.

[ Dodano: Czw Paź 13, 2011 17:09 ]
Lub można pobrać z gryzonia:

Gryzoń
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Nikoś

#65 Post autor: Nikoś »

Panowie potrzebuję pomocy zabieram się do wymiany filtra paliwa :) niestety nie wiem jaki kupić.
Bardzo proszę o informację jaki filtr będzie najlepszy do mojej ZB z silnikiem 1.7 cdti 125 KM Typ Silnika: A17DTR z 2008 r. najlepiej z numerm katalogowym częśći :)
I moje drugie pytanie czy filtr paliwa jest taki sam jak w 1,9 ?

Przemcio

#66 Post autor: Przemcio »

Nikoś pisze:jaki filtr będzie najlepszy do mojej ZB z silnikiem 1.7 cdti 125 KM Typ Silnika: A17DTR z 2008 r.
58 18 083
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 11:00 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Zlooty

#67 Post autor: Zlooty »

Panowie takie szybkie pytanko , mechanior odpiął wężyki i przewody od filtra paliwa ale nie wymienił bo jakiś klucz nie pasował mu "żal" . Czy przez to kontrolka z samochodzikiem może się palić ??

tradelux

#68 Post autor: tradelux »

Jak nie odpowietrzyl tylko zalozyl znowu to tak :mrgreen:

Zlooty

#69 Post autor: Zlooty »

Ale on nie wymienił filtra paliwa , tylko porozpinał przewody a teraz na stałe świeci kontrolka i błąd po wypedałowaniu to 018007 :/

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#70 Post autor: Bodek »

Znaczenie błędu to:

P0180 Fuel Temperature Sensor A Circuit Malfunction
lub
P0180 Czujnik A temp. paliwa - usterka
lub
P0180 Za mocne wejście obwodu sensora temperatury paliwa
P0180 Za słabe wejście obwodu sensora temperatury paliwa
lub
P0180 Uszkodzenie w układzie czujnika temperatury paliwa A
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tradelux

#71 Post autor: tradelux »

Zlooty - myslisz, ze jak porozpinal instalacje i filtr to nie dostalo sie tam powietrze? :mrgreen:
Moze podpompowal troche paliwa, ale nie wiem bo nic nie pisales ;)

KJS

#72 Post autor: KJS »

Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak wyjąć filtr z obudową z obejmy? Poodpinałem praktycznie wszystko co możliwe, a obudowa ani drgnie. Czy jest jakaś dodatkowa śruba, która trzyma całość, czy może całość się zapiekła?

1.9 CTDI 120KM, 2009r.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#73 Post autor: Bodek »

KJS pisze:Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak wyjąć filtr z obudową z obejmy? Poodpinałem praktycznie wszystko co możliwe, a obudowa ani drgnie. Czy jest jakaś dodatkowa śruba, która trzyma całość, czy może całość się zapiekła?

1.9 CTDI 120KM, 2009r.
Potrzebny ci jest klucz łańcuszkowy, można zrobić samemu ze starego łańcucha rowerowego, górę się normalnie rozkręca.

Zobacz, tak to wygląda KLUCZ
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

robpiwcio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:27
Imię: Robert
Lokalizacja: Namysłów - Opolskie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#74 Post autor: robpiwcio »

Zapiekło się, ja miałem to samo, musiałem odkręcać cały kosz bo inaczej nie chciało mi wyjść. Ten pojemnik na wkład jest wsuwany i on się w tych szynach zapieka.

adasko

#75 Post autor: adasko »

Tu zobacz: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=55164#55164 u mnie poszlo bezproblemowo, ale moze rzeczywiście coś sie zapiekło :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”