Świece do silnika benzynowego

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#46 Post autor: Szuwarek »

Hmmm to zależy jakie świece zakładasz - bo świece NGK do gazu kosztują niemało jak dla mnie :( klik

djrafix

#47 Post autor: djrafix »

jacek28 pisze:
Szuwarek pisze:Zasadniczo po co wymieniasz dwa razy w roku ?
robie ok. 30tys ale po wymianie lepiej pali autko i wogóle :) koszt nie wielki a dla zafirki lepsza iskra :lol:
Kolego jeździsz u siebie w zosi na iskrze?, miałem kiedyś taki motor crossowy i na świecy NGK i champion nie chciał mi palić a na iskrze palił mi z kopa i miały jakby lepszą iskrę, bo w końću ISKRA więc może w tym coś być :lol: :lol:

kobra

#48 Post autor: kobra »

djrafix pisze:
jacek28 pisze:
Szuwarek pisze:Zasadniczo po co wymieniasz dwa razy w roku ?
robie ok. 30tys ale po wymianie lepiej pali autko i wogóle :) koszt nie wielki a dla zafirki lepsza iskra :lol:
Kolego jeździsz u siebie w zosi na iskrze?, miałem kiedyś taki motor crossowy i na świecy NGK i champion nie chciał mi palić a na iskrze palił mi z kopa i miały jakby lepszą iskrę, bo w końću ISKRA więc może w tym coś być :lol: :lol:
ja proponuje świece gm cena miedzy 12-15zł za sztuke, zrobiłem na gazie 52tysi i brak nieprawidłowośći :mrgreen:

jacek28

#49 Post autor: jacek28 »

djrafix pisze:Kolego jeździsz u siebie w zosi na iskrze?, miałem kiedyś taki motor crossowy i na świecy NGK i champion nie chciał mi palić a na iskrze palił mi z kopa i miały jakby lepszą iskrę, bo w końću ISKRA więc może w tym coś być :lol: :lol:
w to wierze najprostrze rozwiazanie z regóły jest najlepsze
kupilem do Zosi Bosch jakis platynowy za 25zł sztuka i nie chciało jeździć,założylem stare wygrzebane w garażu tak na próbe i było super

tomem

#50 Post autor: tomem »

Panowie, pytanie poważne, choć liczę się z komentarzami politowania: ile świec zapłonowych ma Zafira A 1.8 z '99?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#51 Post autor: Bodek »

Oczywiście, że 4 ;)

Poszukaj na alledrogo lub daj VIN na PW to Ci po numerze katalogowym znajdę jaki numer.

Zobacz tu:

Inter Cars

u góry strony masz eKatalog, wybierz odpowiedni model i silnik.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tomem

#52 Post autor: tomem »

dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#53 Post autor: Bodek »

tomem pisze:dzięki za pomoc!
Nie ma problemu, wiadomość wraz z rozkodowanym nr VIN poszła na PW.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

misiek80

#54 Post autor: misiek80 »

Ja niedawno zalozylem NGK BKR6EIX-LPG GAS Iridium i wydaje mi sie ze tak jakoby lepiej czy tez rowniej chodzi :)

Paweł_Morąg

#55 Post autor: Paweł_Morąg »

Mnie wczoraj wymienili w warsztacie na normalne NGK 23, ale poprzednie były dość zużyte,popalone. Dziwię się, bo problemów z zapłonem nie zauważałem, teraz silnik faktycznie chodzi równiej.

martinovicz

#56 Post autor: martinovicz »

czeka mnie wymiana swiec. Oto mały wywód:
dla z18xer manual podaje oznaczenie GM : FQR8LEU2
GM : FQR8LEU2 jest transformowane na NGK: ZFR5F,
Jednak jak sie wejdzie na nową wyszukiwarkę NGK to dla silnika z18xer artykuł ZFR5F nie istnieje , jest zastąpiony ZFR5F-11.
Róznica pomiedzy ZFR5F a ZFR5F-11 jest taka, że ZFR5F ma odstep 0,9mm a ZFR5F-11 ma odstep 11mm.
co myslicie o tym?

To jest dział Zafiry A, a z tego co widzę, Ty masz Zafirę B - Bodek
Ostatnio zmieniony 19 sie 2013, 17:34 przez martinovicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#57 Post autor: Bodek »

martinovicz pisze:czeka mnie wymiana swiec. Oto mały wywód:
dla z18xer manual podaje oznaczenie GM : FQR8LEU2
GM : FQR8LEU2 jest transformowane na NGK: ZFR5F,
Jednak jak sie wejdzie na nową wyszukiwarkę NGK to dla silnika z18xer artykuł ZFR5F nie istnieje , jest zastąpiony ZFR5F-11.
Róznica pomiedzy ZFR5F a ZFR5F-11 jest taka, że ZFR5F ma odstep 0,9mm a ZFR5F-11 ma odstep 11mm.
co myslicie o tym?

To jest dział Zafiry A, a z tego co widzę, Ty masz Zafirę B - Bodek
Nr katalogowy świecy można sprawdzić i zobaczysz jaka powinna być do Twojego auta.

Masz ZB czy ZA - to jest dział ZA ;)

Dla ZB - silniki: Z16XEP[LJ7],Z16XE1[LJ7],Z16XER[LDE],A16XER[LDE],Z18XER[2H0],A18XER[2H0] SILNIKI BENZYNOWE

powinien być taki nr: 1214031

koszt w ASO:

Numer katalogowy: 1214031
Nazwa części: SWIECA ZAP
Cena netto*: 19,15
Cena brutto*: 23,55

Przykładowy sklep: http://e-autoparts.pl/advanced_search_r ... oe&typ=dot

Beru i Bosch ma odstęp elektrody 0,9

Jeżeli nie wiesz jaki nr części podchodzi do Twojego autka według nr VIN, to w każdym dziale są do tego odpowiednie tematy ;)

Świece są tak tanie, że kupiłbym oryginał lub Beru :

http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... ng=1214031+
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

cieniassss

#58 Post autor: cieniassss »

martinovicz, ja używam BOSCH 0 242 236 571, trochę inne elektrody mają i odstęp tylko 0,7mm
Obrazek

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#59 Post autor: mariusz_technik »

Ja do swojej 1.8+lpg z18xe 2003r kupiłem z katalogu ISKRA: SFE55LDRS 23G GAS-SUPER, a co trzeba wspierać polską produkcję :) , jutro montaż. Koszt 4 sztuk 54zł, to jest wersja świecy do pracy na gazie (dopasowana szczelina, podwyższona wartość cieplna), pasuje wg katalogu do wszystkich zafir A 1.8 (115 I 125KM), jest dwu-elektrodowa

http://www.iskra-kielce.pl/katalog-swie ... ,3547.html

A tu piszą o różnicach w budowie świec do gazu:

http://www.iskra-kielce.pl/roznice-w-budowie-,3441.html

Lakiluki

#60 Post autor: Lakiluki »

Witam.
Nie wiem czy pisze w dobrym temacie ale skoro o świecach... Mam problem bo podczas wymiany świec okazało się gumy (osłony) znajdujące się na świecach popękały w palcach. Cały moduł zapłonowy to koszt ok. 300 zł (Valeo), ale czy nie można dokupić samych tych gum które bez problemu daje się zdemontować? Może jakoś czasowo dosztukować bo moduł na razie nie chciałbym wymieniać (po remoncie silnika bo trochę idzie olej pod dekiel). Może któryś z użytkowników forum wymieniał moduł i zostały mu ze starego te gumowe osłony? Bardzo proszę o opinie i odpowiedzi. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”