Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Grzesiek

#376 Post autor: Grzesiek »

Tak to mniej wiecej wyglada ..

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 20:16 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Olin

#377 Post autor: Olin »

Witam.
Pierwszy raz piszę na tym forum. Chodzi o nie gasnącą przy pierwszym zapaleniu silnika kontrolkę ABS. Gaśnie ona dopiero przy drugim uruchomieniu silnika. Co jest przyczyną tej usterki ?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#378 Post autor: Harry200 »

Jakie masz napięcie na akumulatorze,jak za niskie to ABS nie załączy się,czy musisz ruszyć samochodem żeby zgasła czy wystarczy wyłączyć i ponownie odpalić...

Olin

#379 Post autor: Olin »

Akumulator mam nowy, nie wiem jakie jest na nim napięcie. Nie muszę ruszyć autem. Nawet nie muszę odpalać silnika. Wystarczy że drugi raz przekręcę kluczyk w pozycje "2" i kontrolka gaśnie.

darkp1

#380 Post autor: darkp1 »

Olin, mam dokładnie to samo. Podejrzewam słabe ładowanie, tzn, zużyty akumulator który nie "odbiera" już prądu. Po wymianie, która nastąpi, za myślę że nie długi czas, dam znać o skutkach.

[ Dodano: Sro Paź 19, 2011 19:46 ]
Wymiana akumulatora nie pomogła, kontrolki nadal świecą, wywala bład lewej piasty na komp.. Prędkościomierz działa ok.

siewicz

#381 Post autor: siewicz »

Witam czy wszystkie zafiry miały seryjne ESP rok 2004 mi chodzi

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#382 Post autor: stapaw »

siewicz pisze:Witam czy wszystkie zafiry miały seryjne ESP rok 2004 mi chodzi
Witam.Niestety nie wszystkie.Opcja za dopłatą.Pozdrawiam

siewicz

#383 Post autor: siewicz »

Powiedz mi jeszcze gdzie i jak to sprawdzic?

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#384 Post autor: stapaw »

siewicz pisze:Powiedz mi jeszcze gdzie i jak to sprawdzic?
Najlepiej rozkodować VIN n.p. w tym temacie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#385 Post autor: Harry200 »

W tym poście http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 są zdjęcia na początku po których łatwo rozpoznać obecność ESP..

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#386 Post autor: marwisn »

darkp1 pisze:Olin, mam dokładnie to samo. Podejrzewam słabe ładowanie, tzn, zużyty akumulator który nie "odbiera" już prądu. Po wymianie, która nastąpi, za myślę że nie długi czas, dam znać o skutkach.

[ Dodano: Sro Paź 19, 2011 19:46 ]
Wymiana akumulatora nie pomogła, kontrolki nadal świecą, wywala bład lewej piasty na komp.. Prędkościomierz działa ok.
Miałem dokładnie ten sam problem. Musisz szykować kase na nową piastę :(.

darkp1

#387 Post autor: darkp1 »

marwisn, to mnie nie pocieszyłeś. Ale zauważyłem że nawet przy drugim przekręceniu kluczyka kontrolki nie gasną, a po zapaleniu auta, zgaszeniu i włączeniu zapłonu już nie świecą. Poza tym zastanawiają mnie napięcia, na wyłączonym zapłonie, 11.9V, na włączonym 11.2V, przy odpalonym silniku bez obciążenia 14V, z włączonymi światłami, ogrzewaniem tylnej szyby, klimą 13.8V. Czy napięcia są prawidłowe?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#388 Post autor: Harry200 »

Trochę za niskie masz te napięcia na akumulatorze bez włączonego silnika,ale to zależy jak długie odcinki robisz pomiędzy poszczególnymi rozruchami silnika..

darkp1

#389 Post autor: darkp1 »

H,Łajszczak, no właśnie w czasie mierzenia raczej niewielkie, generalnie auto przez parę dni było parę razy odpalane a nie jeżdżone, może przez to. Ale skoro tak, to to nie wina napięć, bo i po długich trasach się tak dzieje.

tomuch4

#390 Post autor: tomuch4 »

witam jakiś czas temu zaczeło mi wyć łożysko koło przednie lewe po jakimś czsie zaczął mi sie zapalać na konsoli ABS najczęściej po wjechaniu w jakąś dziurę. Po wymianie piasty ABS pali się cały czas a wiadomo jak się pali ABS to ABS-u niema. Proszę o radę co mogło zawieść wiadomo zbliża się zima przydał by się dobry hamulec.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”