Interfejs diagnostyczny OBD ... - problemy z użytkowaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tankret

#46 Post autor: tankret »

Potrzebuję pomocy. Dostałem dzisiaj OP-COMa i podłączyłem się do zosi, ale na kompie wyskakuje że nie może zainstalować sterowników do interfejsu usb i przez to całość nie działa. Dodatkowo pod windows 7 nie chciał działać sam program, dopiero symulowanie każdorazowo żeby uruchamiał się jak pod xp pomagało aby wogóle program działał. Jednak jak pisałem komp nie ma sterowników do fejsu i nie chce sobie ich instalować.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#47 Post autor: Bodek »

tankret pisze:Potrzebuję pomocy. Dostałem dzisiaj OP-COMa i podłączyłem się do zosi, ale na kompie wyskakuje że nie może zainstalować sterowników do interfejsu usb i przez to całość nie działa. Dodatkowo pod windows 7 nie chciał działać sam program, dopiero symulowanie każdorazowo żeby uruchamiał się jak pod xp pomagało aby wogóle program działał. Jednak jak pisałem komp nie ma sterowników do fejsu i nie chce sobie ich instalować.
Sterownik instaluje się podczas instalacji oprogramowania. Trzeba podłączyć fejsa.

Mam jakieś z poprzedniej wersji - daj maila to ci wyśle, może pójdzie
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 22:21 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Anony Mous

#48 Post autor: Anony Mous »

Bodek_K pisze:
tankret pisze:Potrzebuję pomocy. Dostałem dzisiaj OP-COMa i podłączyłem się do zosi, ale na kompie wyskakuje że nie może zainstalować sterowników do interfejsu usb i przez to całość nie działa. Dodatkowo pod windows 7 nie chciał działać sam program, dopiero symulowanie każdorazowo żeby uruchamiał się jak pod xp pomagało aby wogóle program działał. Jednak jak pisałem komp nie ma sterowników do fejsu i nie chce sobie ich instalować.

Mam jakieś z poprzedniej wersji - daj maila to ci wyśle, może pójdzie
§1.

7. Zabroniona jest sprzedaż podrabianych interfejsów diagnostycznych do aut i podawanie linków do pirackich wersji oprogramowania.

proponuje skasować... :(
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 22:23 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#49 Post autor: Bodek »

kaliope pisze:
§1.

7. Zabroniona jest sprzedaż podrabianych interfejsów diagnostycznych do aut i podawanie linków do pirackich wersji oprogramowania.

proponuje skasować... :(
Wysłałem Koledze sterowniki pod Win7 ;)
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 22:30 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#50 Post autor: oki »

A ja mam inne pytanie testuję O...C... i nie mogę się połączyć z niczym na pinie 12 czyli modułem wentylatorów, wyświetlacz MID lub Immo.
Nie jest to wina fejsu bo miałem okazję sprawdzić już 3 szt, nie jest to też wina modułu czy połączenia z gniazdem OBD bo mam wersję interfejsu na tranzystorach RS232 którą wykonałem sam i łączy się bez problemu ze wszystkim.
Spotkał ktoś się z takim problemem?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#51 Post autor: Harry200 »

Ja nie mogę z MID,z wentylatorami i immo mogę bez problemu,jeżeli chodzi o MID to na forach wszyscy mówią o braku możliwości podłączenia..

jaro9

#52 Post autor: jaro9 »

Mam pytanko. W mojej Zafirze B opcom działa prawidłowo, natomiast chcieliśmy sczytać błędy u kolegi w Zafirze A - niestety nie mogę się podłączyć. Wywala błąd komunikacji. Dodam że testowane na 2-óch różnych Zafirach A. Co może być nie tak ???

Belfer

#53 Post autor: Belfer »

Witam Ty masz B a niedziała na dwuch Zafirach A, czy tylko na jednej ?
Jaki rocznik Zafir A ?

DaRek7

#54 Post autor: DaRek7 »

Mam pytanko. W mojej Zafirze B opcom działa prawidłowo, natomiast chcieliśmy sczytać błędy u kolegi w Zafirze A - niestety nie mogę się podłączyć. Wywala błąd komunikacji. Dodam że testowane na 2-óch różnych Zafirach A. Co może być nie tak ???
A wcześniej już się ktoś podpinał??? Może ktoś zrobił takie zabezpieczenie i przeciął gdzieś wiązkę dochodzącą do gniazda?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#55 Post autor: MieHor »

Problem pewnie tkwi po czym ma się komunikować - w ZB jest po CAN, w ZA po KP2000

jaro9

#56 Post autor: jaro9 »

Belfer pisze:Witam Ty masz B a niedziała na dwuch Zafirach A, czy tylko na jednej ?
Jaki rocznik Zafir A ?
Tak jak mam B, a koledzy mają A i do żadnej z nich nie mogę się podpiąć. Roczników nie pamiętam.

MieHor pisze:Problem pewnie tkwi po czym ma się komunikować - w ZB jest po CAN, w ZA po KP2000
Próbowałem tak i tak

PS. Do mojego drugiego samochodu czyli Astry G również się nie mogę podpiąć :(

Awatar użytkownika
gucio1704
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 24 paź 2011, 00:11
Imię: Gustaw
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#57 Post autor: gucio1704 »

WITAM
Pewnie w nie do końca dobrym miejscu pisze tego posta ale potrzebuje na terenie Krakowa podpiąć się do kompa żeby pokasować stare błędy , zmienić język i sprawdzić tą swoją Zośkę.
Piszcie na PW kto mógłby mi pomóc i ile taka przyjemność kosztuje.
Pozdrawiam
Ludzie zawsze myślą na odwrót .........

piter218

#58 Post autor: piter218 »

Kupiłem interfejs ELM 327, działa on jedynie z oprogramowaniem PCMSCAN, program łączy się z Zosią, niestety nie wykrywa żadnych błędów. Metodą hamulca i gazu wyskakuje mi taka sekwencja 10,1,7,10,1,6,1,3 czyli błąd 0170 oraz 1613?? Próbowałem skasować błędy przez ten program. Po skasowaniu metodą gazu i hamulca nie da sie nic odczytać bo kontrolka miga cały czas z tą sama prędkością. Dodam tylko że mam win7, a Zosia ma silnik 1.8 125KM. Nie wiem czy mam coś nie tak z tym interfejsem, czy ze sterownikami. Inne programy nie mogły się nawet połączyć z Zosią.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#59 Post autor: Dziadek13 »

A tym programem (VauxCheck) też nie możesz sie połączyć ?. też obsługuje elm327 oczywiście odpowiednie ustawienie transmisji w pc,oraz należy sprawdzić na jakim porcie działa dany program i na taki należy ustawić transmisje,np 1,2,3,4 lub 1,2,3 przeważnie tylko 4 porty obsługują ale nie które są zajęte przez system.

piter218

#60 Post autor: piter218 »

Tym programem nie sprawdzałem, ale OP-COM, opel tech2, EasyOBDII i OBD2Spy. Faktycznie, interfejs mam ustawiony na porcie 7. A inne parametry typu szybkość transmisji, bity danych, parzystość, bity stopu??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”