lewarek do podnoszenia pojazdu

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
norbert_p

#31 Post autor: norbert_p »

shell'a, dzięki wielkie za szybką pomoc :piwo:

Awatar użytkownika
gruby1013
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2011, 21:28
Imię: andrzej
Lokalizacja: kielce
Auto: 1.7CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#32 Post autor: gruby1013 »

Posiadam dwa zestawy lewarków mogę jeden odsprzedać

Szymon78

#33 Post autor: Szymon78 »

ja pojechałem na szrot i dostałem za free (stary ściął sie na gwincie śruby).. co prawda od Toyoty ale lepiej działa niz GM. Jest mocniejszy

Skasowany użytkownik 6521

#34 Post autor: Skasowany użytkownik 6521 »

A ten od ZA też będzie ok do ZB? Bo widzę że są bardziej popularne na allegro a poza tym wyglądają na zgrabniejsze i poręczniejsze.

frango

#35 Post autor: frango »

Czy koledzy i koleżanki orientują się czy taki lewarek/podnośnik będzie pasować do Zośki B?

http://allegro.pl/lewarek-podnosnik-zaf ... 61028.html

Na powiększeniu zdjęcia widać, chyba, że max. udźwig to 900kg.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#36 Post autor: MieHor »

Powinien pasować, większego udźwigu nie potrzebujesz, bo nie podnosisz całego auta

Freshh

#37 Post autor: Freshh »

Mam taki sam. Jest w porządku. Pamiętaj tylko żeby stał na twardym stabilnym gruncie i podnosił prosto.

Awatar użytkownika
Djderki
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2018, 09:20
Imię: Damian
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI 110km
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTL
Gender:

#38 Post autor: Djderki »

Koledzy chciałbym odświeżyć temat. W mojej niedawno kupionej Zafirze C nie ma zestawu naprawczego, lewarka, klucz ani koła zapasowego. Może doradzicie co z tym fantem zrobić ?
- Czy lepiej jest zainwestować w zestaw naprawczy, chociaż słyszałem, że ciężko później doprowadzić oponę do stanu używalności ? A jeżeli zdecyduje się, to czy potrzeba również lewarka do podnoszenia auta, czy można naprawiać na nie podniesionym aucie (nigdy nie używałem więc nie znam się) ?
- Czy jednak zakupić tradycyjnie koło dojazdowe + lewarek i klucz ? Czy wystarczy zwykły lewarek trapezowy z udźwigiem do 2 ton, czy trzeba jednak kupić oryginał ?
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, 12:33 przez Djderki, łącznie zmieniany 1 raz.
Zafira Tourer 2.0 CDTI 110km, 2013r

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: rafant4011 »

Djderki pisze: 15 mar 2018, 12:31 Koledzy chciałbym odświeżyć temat. W mojej niedawno kupionej Zafirze C nie ma zestawu naprawczego, lewarka, klucz ani koła zapasowego. Może doradzicie co z tym fantem zrobić ?
- Czy lepiej jest zainwestować w zestaw naprawczy, chociaż słyszałem, że ciężko później doprowadzić oponę do stanu używalności ? A jeżeli zdecyduje się, to czy potrzeba również lewarka do podnoszenia auta, czy można naprawiać na nie podniesionym aucie (nigdy nie używałem więc nie znam się) ?
- Czy jednak zakupić tradycyjnie koło dojazdowe + lewarek i klucz ? Czy wystarczy zwykły lewarek trapezowy z udźwigiem do 2 ton, czy trzeba jednak kupić oryginał ?
Zainwestuj w koło, jak oponę rozetniesz, to żaden komplet naprawczy nie pomoże, tutaj masz małego Tutka; viewtopic.php?f=109&t=27263&p=394418&hilitp394418
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, 21:46 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Djderki
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2018, 09:20
Imię: Damian
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI 110km
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTL
Gender:

#40 Post autor: Djderki »

rafant4011 pisze: 15 mar 2018, 21:45
Zainwestuj w koło, jak oponę rozetniesz, to żaden komplet naprawczy nie pomoże, tutaj masz małego Tutka; viewtopic.php?f=109&t=27263&p=394418&hilitp394418
Serdecznie dziękuję za poradę i pomocny tutorial 😀
Zafira Tourer 2.0 CDTI 110km, 2013r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”