szerokie koła

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
depechetom

#31 Post autor: depechetom »

pająk210584 super - ale jeszcze z boku żebym zobaczył jak się Zafcia prezentuje w tych butkach :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#32 Post autor: MieHor »

depechetom, wejdź do tego tematu - prezentacja ZA kolegi, a zobaczysz wszystko co potrzebujesz http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... paj%B1k%2A i otwórz link do albumu

depechetom

#33 Post autor: depechetom »

dzięki ...sorki za nieudolne korzystanie z forum :)

pająk210584

#34 Post autor: pająk210584 »

thomas32 pisze:pająk210584 u mnie nie wiele się różni. A jak szerokie masz fele i jakie ET?!
8 cali i chyba et 47 lub 43

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#35 Post autor: Szuwarek »

7x16 ET 39 - czy takie felgi od omegi są odpowiednie do zośki ?

[ Dodano: Nie Paź 09, 2011 15:51 ]
Czy takie cuda mogę włożyć do ZA ?

- średnica: 16 cali
- szerokość: 7 cali
- odsadzenie: ET-40
- rozstaw: 5x110

Opony oczywiście 205/55/R16 91V

Milus

#36 Post autor: Milus »

Co sądzicie o zakupie szerszych kapci na zimę. Nominalnie mam 205/55/R16 na Oplowych alusach, a mam okazję zakupu 225/55/R16. Niby tylko 3% różnicy na plus na obwodzie, pytanie tylko czy takie opony:
1. Mogę założyć na felgi które mam?
2. Czy przy tej szerokości nie będzie żadnych obtarć nadkoli i przy skręcaniu?
3. Czy szersza opona zimą to lepiej czy gorzej, bo z tego co wiem, rajdowcy zawsze zakładają na rajdy zimowe bardzo wąskie kapcie zwłaszcza na przód. Czy to się tyczy tylko jazdy po ubitym śniegu czy po normalnej zaśnieżonej drodze?

Anony Mous

#37 Post autor: Anony Mous »

Milus pisze: 3. Czy szersza opona zimą to lepiej czy gorzej, bo z tego co wiem, rajdowcy zawsze zakładają na rajdy zimowe bardzo wąskie kapcie zwłaszcza na przód. Czy to się tyczy tylko jazdy po ubitym śniegu czy po normalnej zaśnieżonej drodze?
Im węższa opona tym głębiej wbija się w śnieg, dlatego na zimę zaleca się aby opona nie była szersza od letniej.

Milus

#38 Post autor: Milus »

celius pisze:[Im węższa opona tym głębiej wbija się w śnieg, dlatego na zimę zaleca się aby opona nie była szersza od letniej.
ok, ale może to ma zastosowanie przy jeździe na rajdzie, ale rozumując na chłodno:
1. Większa szerokość, mniejszy nacisk na cm2, więcej lamelek wgryza się równolegle w śnieg=większa sila napędowa. Może i sterowność w głębokim śniegu lepsza, ale jak mam się zakopać to chyba wąską oponą szybciej usiądę w śniegu niż szeroką, dobrze myślę?

Besiek

#39 Post autor: Besiek »


JaGoDkA

#40 Post autor: JaGoDkA »

Tak z ciekawosci sprawdzalam tutaj:
http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamie ... 205/55r16/

I takiej opony jak chcesz kupic czyli 225/55 R16 nie ma na liscie zamiennikow...

Ja bym sie jednak nie pchala.. zreszta jak mi to w ADAC powiedziano lepiej na zime miec zalozone opony, ktore sa wpisane w dowod i ktore sa polecane przez producenta (chodzi o rozmiar)...

Ja letnie mam 17, ale na zime kupilam 16...

Anony Mous

#41 Post autor: Anony Mous »

Milus pisze: 1. Większa szerokość, mniejszy nacisk na cm2, więcej lamelek wgryza się równolegle w śnieg=większa sila napędowa. Może i sterowność w głębokim śniegu lepsza, ale jak mam się zakopać to chyba wąską oponą szybciej usiądę w śniegu niż szeroką, dobrze myślę?
Właśnie węższa opona mocniej "wgryzie" się w śnieg, bo jest większy nacisk na cm2.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#42 Post autor: timi68 »

W dużej części samochodów zalecane są opony o jeden rozmiar węższe, w Zafirkach prodducent przewidział taki sam rozmiar na lato jak i zimę. Ktoś to obliczał i na pewno taka opona zapewni optymalną przyczepność.

bagat

#43 Post autor: bagat »

Panowie czy felgi stalowe (chyba od Omki) z et33 wejdą do Zośki bez kłopotów dla błotników? Laczki 195/60/15.

darkp1

#44 Post autor: darkp1 »

bagat, pińcet razy na forum było poruszane.

Anony Mous

#45 Post autor: Anony Mous »

bagat wystarczy przeczytać temat a będziesz miał odpowiedź. A tak na poważnie jeśli auta nie będziesz miał mocno obciążonego to da się jeździć. Ale już przy 5 osobach i trochę bagażu to już niestety tak. Ja miałem taki zestaw ale z oponami 195/65 R15. No cóż decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”