[A]Montaż modułu dziennych świateł

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
Woytas

#106 Post autor: Woytas »

Grisza75 pisze: nie widziałem nigdy auta z ksenonami fabrycznymi nie wyposażonymi w spryskiwacze, nawet jeśli mowa o okolicach 2000 roku...
a widzisz, niektóre Zośki tak wyjechały...np. pierwsza sztuka chyba janko79 (włoska)

Grisza

#107 Post autor: Grisza »

a jesteś pewien, że to nie jest wina wypadkowej historii auta? (taniej wstawić zwykły zderzak, niż taki ze spryskiwaczami). Co na to nr VIN?

Woytas

#108 Post autor: Woytas »

nie jestem pewny w 100% czy to chodziło o spryski, czy o samopoziomowanie (ale w obu przypadkach problem prawny jest taki sam). Pamiętam, że wyciągał jakąś homologacje UE.

EDIT: Ale jeżeli chodzi o brak sprysków to na 1000% w pierwszym roczniku RAV4 nie było
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011, 08:31 przez Woytas, łącznie zmieniany 1 raz.

janko79

#109 Post autor: janko79 »

Co do mojej starej zoch samopoziomowaia nie było fabrycznie tylko kręcone z bata było

dejna

#110 Post autor: dejna »

Woytas pisze:zrobię tu już straszny OT.
no to nie rób...


koledzy... dział o własnych pomysłach, modyfikacjach itd... temat o światłach dziennych a dyskusja na temat homologacji, samo-poziomowania... i antenach???

cześć poświęcona homologacji jeszcze jakoś można uznać za przydatną ale prosze.... skupmy sie na tym czego dotyczy temat bezpośrednio... a dyskusje na temat przepisów to inny dział i inny temat...

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#111 Post autor: opelmen »

Kolega Trutniak milczy bo pewno dostał mandat za używanie tego modułu DRL :P
Obrazek
Obrazek

Trutniak

#112 Post autor: Trutniak »

...ktoś mnie wywołał do tablicy?!
jeżdżę już 8 miesięcy z tym modułem i jeszcze nie dostałem mandatu, bardzo często patrole oglądały mój samochód, gdyż auto bez pozycji z tyłu zwraca uwagę nie tylko kolegów kierowców,
rozumiem że ponoszą was emocje... :lol:
ale nikt nikogo nie zmusza do instalowania tego wynalazku, możecie kupić sobie ledy, ja na swoim wozie nie widziałem ledów więc mam to magiczne pudełeczko...
Grisza75, podłącz sobie kompa i włącz sobie DRL za pomocą łącza diagnostycznego i odpowiedniego programu (tak to się chyba robi :P ), TY chyba możesz bo masz ZB, i daj sobie na luz to tylko udogodnienie dla tych co chcą a przecież nie muszą tak,
także dla Ciebie i Wszystkich chłopaków którzy tu dyskutują
:piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:
każde zdanie się liczy każde zdanie jest ważne jak jest dobry temat to i dyskusja jest mocna i o to chodzi, a każdy swoje przeczyta i swoje zrobi...
:piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

Grisza

#113 Post autor: Grisza »

janko79 pisze:Co do mojej starej zoch samopoziomowaia nie było fabrycznie tylko kręcone z bata było
to akurat jest dopuszczalne w świetle przepisów
Trutniak pisze: Grisza75, podłącz sobie kompa i włącz sobie DRL za pomocą łącza diagnostycznego i odpowiedniego programu (tak to się chyba robi :P ), TY chyba możesz bo masz ZB, i daj sobie na luz to tylko udogodnienie dla tych co chcą a przecież nie muszą tak,
także dla Ciebie i Wszystkich chłopaków którzy tu dyskutują
akurat mam zaprogramowane automatyczne włączanie świateł (które błędnie nazywasz DRL'ami, bo to nie to samo).
Mam jednak zamiar "przejść" na DRL'le Helli jak w końcu uda mi się znaleźć trochę czasu żeby je zamontować zgodnie wymogami homologacji.

Osobiście jest mi wszystko jedno czy korzystasz (Ty, albo ktokolwiek inny) z tego modułu czy nie - wizualnie nie jest to szkodliwe (w przeciwieństwie do HID'ów). Chcę jedynie uświadomić potencjalnym użytkownikom, że jest to rozwiązanie nielegalne i można mieć przez nie problemy.

Trutniak

#114 Post autor: Trutniak »

wiem jaka jest różnica między DRL i światłami mijania , więc nic błędnie nie nazywam (proszę bez takich), dlatego też napisałem :
"....podłącz sobie kompa i włącz sobie DRL za pomocą łącza diagnostycznego i odpowiedniego programu (tak to się chyba robi ), TY chyba możesz bo masz ZB..."
nie mam ZB więc stąd to 'może'...
na temat przepisów i ich interpretacji to możemy godzinami...
mam tylko nadzieję że we wszystkim jesteś taki przepisowy, włącznie ze stosowaniem się do ograniczeń prędkości... :P
a wracając do ''moich'' drl
jak będą problemy to dam znać bankowo

Grisza

#115 Post autor: Grisza »

Trutniak pisze:wiem jaka jest różnica między DRL i światłami mijania , więc nic błędnie nie nazywam (proszę bez takich), dlatego też napisałem :
"....podłącz sobie kompa i włącz sobie DRL za pomocą łącza diagnostycznego i odpowiedniego programu (tak to się chyba robi ), TY chyba możesz bo masz ZB..."
nie mam ZB więc stąd to 'może'...
na temat przepisów i ich interpretacji to możemy godzinami...
mam tylko nadzieję że we wszystkim jesteś taki przepisowy, włącznie ze stosowaniem się do ograniczeń prędkości... :P
a wracając do ''moich'' drl
jak będą problemy to dam znać bankowo
nie mogę sobie włączyć DRL, bo lampy Zafiry nie mają homologacji "RL00". Natomiast automatyczne włączanie świateł mijania mam uaktywnione (o czym zresztą pisałem).
Włączyć lub wyłączyć sobie DRL'e mogą właściciele Insigni i Astry J.

Dalsza dyskusja o przepisach jest raczej bezcelowa - chyba wszystkie interpretacje już przedstawiono i wnioski mogą czytający wyciągnąć sami ;)

PS.
i nie zapomnij zademonstrować diagnoście na najbliższym przeglądzie swoich świateł dziennych - ciekawe co powie ;)

Trutniak

#116 Post autor: Trutniak »

będziesz musiał wstrzymać się z bólami do końca stycznia 2012....
...jak będą problemy to dam znać bankowo...
:piwo:

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#117 Post autor: kamil12luty »

Ja w calibrze też mam zamontowany taki moduł tylko innej firmy. Nigdy nie miałem problemów czy to z przeglądem czy to z policją ( a uwierz mi calibre bardzo często zatrzymują i bardzo dokładnie "trzepią" ).
Jeżdze juz na tym drugi rok. W dzień praktycznie nie masz różnicy między długimi 30%a mijania i ktoś kto nie wie ze masz zamontowany moduł to sie nawet nie skapnie.
Ostatnio robiłem przegłąd i diagnosta powiedział: " .....masz atest na lampy, masz atestowane żarówki i odpowiednie do danej lampy, to w czym problem ?? Przecierz policjant nie bedzie Ci mierzył miernikiem napięcia dochodzącego do żarówek. Przecierz policja nie zabiera dowodu za słabe ładowanie..."


Obrazek

Tak to wygląda u mnie, zafirce jeszcze nie założyłem ale to tylko kwestia czasu
a co do kwesti szybszego spalenia sie żarówki to dodam tylko tyle ze jeszcze żarówki od długich nie wymieniałem odkad mam auto

Grisza

#118 Post autor: Grisza »

kamil12luty: ładny filmik, ładnie świeci, jest niezgodne z prawem i tyle :)

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#119 Post autor: opelmen »

Grisza75 pisze:jest niezgodne z prawem i tyle
Nudny jesteś, Grisza75, i tyle :evil:
Obrazek
Obrazek

Grisza

#120 Post autor: Grisza »

opelmen pisze: :evil:
wyluzuj :mrgreen:
każdy może robić co mu się podoba (i ponosić tego konsekwencje ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”