[A] Zaparowane szyby

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#91 Post autor: Anony Mous »

marsuc pisze:tylko po jej wyłączeniu szybciutko się pojawia z powrotem z większą intensywnością
Jak trochę dłużej jest włączona to para nie wraca :lol:

michalres

#92 Post autor: michalres »

Witam! W mojej Zafirze pojawia sie dziwne zjawisko ......
Może to głupio zabrzmi ale to moje pierwsze autko z klima :oops: wiec prosze o wyrozumiałość >:)
A więc tak- jadę na klimie wyłączam samochód i powiedzmy ze po 30 minutach odpalam auto ale już bez klimy i wtedy bucha gorące powietrze na przedniej szybie pojawia sie para.Zjawisko gorącego powietrza mija po 5-10 sekundach ale para zostaje .Dopiero odpalenie klimy pomaga w osuszeniu szyb. Do tego dzisiaj, jeżdżąc po mieście ( oczywiście na klimie; 30st na zewnątrz) i np. stojąc w korku, na szybach na zewnątrz skrapla sie woda ...
Klimatyzacja była odgrzybiana i nabijana zaraz po zakupie czyli jakieś 3tyd temu.
Czy takie objawy to norma w Zafirze?
z góry dzięki za podpowiedzi ;))

Anony Mous

#93 Post autor: Anony Mous »

Zasada różnicy temp (człowiek też się poci dlaczego?)

pietrek1979

#94 Post autor: pietrek1979 »

michalres spokojnie to wszystko działa zgodnie z fizyką :D
nic sie nie stresuj tylko śmigaj.

michalres

#95 Post autor: michalres »

pietrek1979 pisze:michalres spokojnie to wszystko działa zgodnie z fizyką :D
nic sie nie stresuj tylko śmigaj.
ufffffffffff dzięki za info.
Tak jak pisałem wcześniej nie miałem do czynienia z klimą i wydawało mi się to dziwne.
w takim razie jeździmy spokojnie ;))
pozdrawiam

kicaj

#96 Post autor: kicaj »

a cio, chcesz ja sprzedac albo kupic?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#97 Post autor: Bodek »

Zobacz czy nie masz włączonego obiegu zamkniętego, przy tych temperaturach mogą parować.

Do szybkiego osuszenia włącz klimę.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kubaszka11

#98 Post autor: kubaszka11 »

nie chce sprzedac ani kupic,tylko mam problem z parowaniem szyb od wewnatrz i nie wiem moze ktos mial juz taki problem i znalazl rozwiazanie?

[ Dodano: Sro Gru 07, 2011 21:40 ]
ALE PRZY JAKICH TEMPERATURACH???powietrza na dworzu???NIE MAM WLACZONEGO OBIEGU ZAMKNIETEGO BO SPRAWDZALEM ALE MASZ RACJE Z KLIMATYZACJA ZEBY WYSLUSZYC

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#99 Post autor: Harry200 »

Ja miałem tak gdy spadło mi cięgno z silniczka obiegu wewnętrznego,niby było przełączone na obieg zewnętrzny a w rzeczywistości był wewnętrzny ,wtedy to w parę osób ciężko było jechać...

Zafirek

#100 Post autor: Zafirek »

użyj Szukaj bo tematów o tym jest trochę -u mnie np.zaciął się silniczek i nie poruszał cięgnem

kicaj

#101 Post autor: kicaj »

kubaszka11 pisze:nie chce sprzedac ani kupic,
to pisz w odpowiednim dziale...
teraz juz jest temat przeniesiony...
kubaszka11 pisze:mam problem z parowaniem szyb od wewnatrz i nie wiem moze ktos mial juz taki problem i znalazl rozwiazanie?
tak sporo osob - warto czasem poszukac...
i nie krzycz... az uszy i oczy bola...

filtr filtrem, ale czy nie ma gdzies jakis resztek organicznych w obiegu powietrza?
srodek jest suchy? moze masz wilgoc w srodku? warto wtedy wysuszyc...
sprawdz czy nie masz tapicerki pod nogami pasazera z przodu mokre
moze nagrzewnica sie rozczelnila
umyj szyby od srodka, sprawdz ciegno, nagrzewnice (tapicerke) mozesz profilaktycznie wlozyc do auta troche gazet pod nogi ew. zwirku dla kotow... powinno troche wyciganac wilgoc...

lucky

#102 Post autor: lucky »

Sprawdz czy dziala klapka "obieg wewnetrzny/obieg zewnetrzny" ja kiedys tak mialem w 607 ,ze zablokowala sie w pozycji "wewnetrzny" i jezdzilem jak glonojad do czasu az klapke dosiegla reka sprawiedliwosci i gdzies kiedys na drodze wyrwalem gada :) Latwo rozpoznac gdyz przy zmianie z wewnetrznego na zewnetrzny powinno innaczej "swistac" :)

waldik782

#103 Post autor: waldik782 »

kubaszka11, na wewnetrznym obiegu "glosniej" sychac dmuchawe,zdejmij schowek i zobaczysz czy jest zamkniete czy otwarte, ja na okres jesien-zima woze w aucie woreczek z takimi jakimis kuleczkami(nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ktore chłoną wilgoc.Jak na razie pomaga.

LoKi

#104 Post autor: LoKi »

po 1 sprawdź sobie jak każdy mówi obieg wew/zew
po 2 wilgoć w aucie sprawdź, dywaniki przód lub gąbke np: tam gdzie masz nr VIN zobacz czy gąbka jest mokra czy sucha.
po 3 nie kupuj za nic środków na zaparowane szyby(ja kupiłem to następnego dnia skrobałem tak szyby od środka że nie mogłem tego doskrobać)

waldik782 pisze:kubaszka11, na wewnetrznym obiegu "glosniej" sychac dmuchawe
raczej odwrotnie obieg wewnętrzny to obieg zamknięty 0dmuchawa chodzi ciszej.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#105 Post autor: Harry200 »

LoKi pisze:obieg wewnętrzny to obieg zamknięty 0dmuchawa chodzi ciszej.
Ale obieg zewnętrzny osłania klapką odgłosy pracy dmuchawy a na wewnętrznym słychać od strony pasarzera jak dmuchawa pracuje..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”