Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Grzesiek

#586 Post autor: Grzesiek »

Ja mam jakies smieszne bledy (przynajmniej wedlug mojego op-coma) ale do konca mu nie ufam ...

Rafcioo_80

#587 Post autor: Rafcioo_80 »

Witam,
jestem nowy na tym forum, mam pytanko posiadam zafirę 1.8 125KM z 2001 rok i nie mogę znaleźć kodów błędów, które ostatnio wyszły na kompie:
P0170, P0134, P0140 czy ktoś wie co to za błędy?

Awatar użytkownika
micaddo
Przeglądacz
Posty: 51
Rejestracja: 28 lip 2011, 16:39
Lokalizacja: Polska
Model:

#588 Post autor: micaddo »

Serdecznie witam kolege w gronie posiadaczy Zosiek i życze dużego przebiegu,i proponował bym poszukać tematu.Gdzieś na forum są tematy dotyczące kodów błędów .
0170-Nieprawidłowy skład mieszanki-mieszanka za uboga lub za bogata.
0134-Regulacja poza zakresem / brak sygnału sondy.
0140-Brak sygnału sondy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#589 Post autor: Harry200 »

P0170-korekcja dawki paliwa dla bloku cylindrów nr 1.-nieprawidłowa
P0134 - Obwód czujnika O2- poza wymaganym zakresem
P0140 "Czujnik O2 (Bank 1 Czujnik 2) - brak aktywności

sQcha

#590 Post autor: sQcha »

Czyli uwalona sonda lambda.

Rafcioo_80

#591 Post autor: Rafcioo_80 »

Witam,

troszkę mnie martwią wasze odpowiedzi panowie, ponieważ sondę wymieniałem jakieś 1,5 miesiąca temu i wszystko było ok.
Czy może to przez gaz, który mam zainstalowany?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#592 Post autor: Harry200 »

Może być przez gaz ale błąd P0140 może świadczyć o tym że sonda po prostu Ci nie łączy na wtyczce.Sprawdź najpierw połączenia we wtyczce..

Rafcioo_80

#593 Post autor: Rafcioo_80 »

ok wielkie dzięki

[ Dodano: Nie Gru 11, 2011 11:00 ]
a jak sprawdzić jaki jest model silnika bo na kompie wyskakuje z18xe1 i jest problem żeby wgrać oprogramowanie

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#594 Post autor: MieHor »

a jak sprawdzić jaki jest model silnika bo na kompie wyskakuje z18xe1
jeśli tak podaje komputer to taki silnik tam siedzi, ale można jeszcze to potwierdzić dekodując nr VIN

jurorog

#595 Post autor: jurorog »

Cześć, może macie jakieś sugestie...
obecne błędy 112252 112052 17000 07000 38008 wiem że temat już był
sprawdzam po kolei możliwości, ale to nie koniec.
na przestrzeni ostatniego roku miałem więcej błędu pojawiających okresowo i znikających na miesiące np:

wiosną błędy czujnika temperatury spali (podobno psuje się rzadko, chyba że kabel się przetrze) pojawiały się a już od 10 miesięcy nie powróciły;

co jakiś czas - raz na kilka miesięcy posłuszeństwa odmawiają mi czujniki parkowania przód - kilka dni nie działają i wszystko wraca do normy...

radio raz na jakiś czas (znów co kilka miesięcy) przy włączeniu charczy, wyłączony i włączony silnik i wszystko ok (włączenie i wyłączenie radia nie działa).

przebieg 140 tys 4,5 roku używania.

czy to nie usterka instalacji elektrycznej??? może sterowników??? czy ktoś z Was miał może podobnie że szwankowały różne rzeczy... a później okazywało się że jest ok...

co do ostatnich błędów przegląd złączek od pedału gazu do sterownika... kilka tygodni spokoju i znów wczoraj w korku kicha totalna tryb awaryjny kilkukrotnie... w trasie po wybiciu się z korka ok.

Anony Mous

#596 Post autor: Anony Mous »

jurorog, a co z wilgotnoscia powietrza przy wystepowaniu owych usterek (slonecznie cyz deszczowo)? moze ten trop nakieruje cie w dalszych poszukiwaniach. Garażujesz samochód?

seby

#597 Post autor: seby »

Witam ponownie
Opiszę problem , przy jeździe zośka gaśnie i włącza sie wentylator, po wyłączeniu wentylatora odpala i jedzie dalej. Za pierwszym razem pokazały się takie błedy p1600, p0606, p0335, p0100 sprawdziłem co one oznaczają za następnym razem wyskoczył jeszcze inny błąd. Pomocy a i komputer nie widzi obrotów silnika

jurorog

#598 Post autor: jurorog »

PrzemekM coś w tym jest...
zazwyczaj problemy pojawiają się w okresach wiosna, jesień,
w lato był spokój.
Samochód jest garażowany.
Czy to możliwe by pogoda miała aż tak duży wpływ na elektronikę???

Kiedyś też miałem po wyjechaniu z myjki, gdy suszyłem samochód na dłuższej prostej, błąd zacięcia turbiny - od tego czasu minęły 2 lata kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przejechane i błąd się nie powtórzył.

Czy Wasze zafiry też tak reagują na wilgotność... czy moja jest jakimś wyjątkiem od reguły?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#599 Post autor: Harry200 »

jurorog pisze:Czy to możliwe by pogoda miała aż tak duży wpływ na elektronikę???
Jeżeli wtyczki będą nieszczelne to jak najbardziej wilgoć będzie powodowała takie błędy..

Anony Mous

#600 Post autor: Anony Mous »

H,Łajszczak pisze:
jurorog pisze:Czy to możliwe by pogoda miała aż tak duży wpływ na elektronikę???
Jeżeli wtyczki będą nieszczelne to jak najbardziej wilgoć będzie powodowała takie błędy..
Auto bylo bite z przodu? moze sterownik (czy jak to sie tam zwie) nie jest szczelnie sklejony po stłuczce.

Wiem ze u mnie jest cos takiego (sterownik ponoc byl wsadzony z innego auta po stluczce w niemczech) ale poki co odpukac wszystko dziala bez problemu (poprzedni wlasciciel tez sie nie skarzyl na takie dolegliwosci przez 3 lata uzytkowania). Ale niech na temat sterownika wypowie sie ktos bardziej kumaty - ja go nie widzialem na oczy, nawet nie wiem gdzie on jest, o przekladaniu i klejeniu powiedzial mi Grzesiek (Heko) przy okazji kastrowania auta.

ktos na forum (chyba tym) pisal o podobnych problemach gdy auto mu troche zawilgło (jazda podczas strasznej ulewy)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”