[ZA] Problemy z zapowietrzaniem układu zasilania

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#76 Post autor: Harry200 »

Takie problemy sugerują zapowietrzanie się, teraz zostaje tylko zobaczyć czy to przez wtryskiwacze, obudowę filtra czy wężyki przelewowe.. Spróbuj zaciągnąć paliwa ze zbiornika do jakiegoś przezroczystego naczynka, zobacz jaki ma ono kolor, jak przybarwione na czarno, to do roboty wtryski. Napisz co zaobserwowałeś to będziemy szukać dalej.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 16:23 przez Harry200, łącznie zmieniany 1 raz.

obelx1

#77 Post autor: obelx1 »

przepraszam pomylilem sie to jest A . co do wtryskiwaczy to nie z nimi wszystko ok. Nic nie kopci i byly sprawdzane. A jak odpowietrzyc diesla

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#78 Post autor: Harry200 »

Nie chodzi mi o same wtryskiwacze tylko o uszczelniacze,te silniki mają trochę nietypowe uszczelnienie tak zwanych trawersów i tam jest zasysane lewe powietrze jak silnik nie chodzi a jak chodzi to do paliwa przelewowego dostaje się olej i zabarwia ON na czarno,jest to nieciekawa sprawa bo niszczymy przez to szybko pompę..

obelx1

#79 Post autor: obelx1 »

czyli jednym slowem caly czas najlepiej sprawdzic barwe paliwa ze zbiornika wtedy bedziemy dalej myslec

Anony Mous

#80 Post autor: Anony Mous »

obelx1 pisze:czyli jednym slowem caly czas najlepiej sprawdzic barwe paliwa ze zbiornika wtedy bedziemy dalej myslec
Sprawdź filtr paliwa. Jeżeli będzie brudny od oleju to już wiesz czy puszczają trawersy.

obelx1

#81 Post autor: obelx1 »

ok sprawdze :d a jeszcze jedno a na zimnym silniku jak odpalam to przez pare sekund ( 2-5 ) jest takie wycie dziwne to moze miec zwiazek z tym??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#82 Post autor: Harry200 »

Raczej nie,jak tylko odpalisz to rusz od razu kierownicą w prawo i lewo i posłuchaj czy to wycie sie nie zmienia..

Soth

#83 Post autor: Soth »

Witam.

Też mam problem z Zośką objawiający się w podobny sposób - rano problem z odpaleniem, jak już odpali - nie ma problemu. Dzisiaj postawiłem go na wzniesieniu. Zobaczymy

Acha i przy odpaleniu zakopci na biało

[ Dodano: Sro Gru 21, 2011 08:37 ]
Tak jak pisałem powyżej - postał na wznisieniu przez dobę i miałem wrażenie że pali tak samo jak palił - ciężko znaczy ....

EniNiko

#84 Post autor: EniNiko »

Prosze o pomoc zapowietrzyłam moją zośke ( paliwo zeszło do zera) nalałam do baku ale kręciłam i nie chce odpalić pomocy jak mam ją odpowietrzyć

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#85 Post autor: Harry200 »

Trzeba zaopatrzyć się w ręczna pompkę do spuszczania paliwa,przy filtrze rozłączyć przewód powrotu paliwa i podłączyć pompkę pod tą część która idzie z pompy paliwa,następnie pompować aż przestanie lecieć paliwo z bąbelkami powietrza.Jak już będzie lecieć samo paliwo zmontować szybko przewody z powrotem na swoje miejsce i zakręcić rozrusznikiem,nie kręcić dłużej niż 15 s ,po każdej próbie robić 30 s. przerwy..

TUX

#86 Post autor: TUX »

ostatnio znowu walczyłem z moją Z.
rano odpalanie do 30min trwało
kręcenie - kilka min przerwy -kręcenie - kilka min przerwy -kręcenie - kilka min przerwy itd

świece były ok
1. trza było wymienić przewody przelewowe [oj zniszczone były] i łapały powietrze
2. wymieniona została górna część obudowy pompy paliwowej (w serwisie 242zł)
[tam również powstają nieszczelności i łapie powietrze]
3. + filtr oczywiście :)

teraz Z odpala za 1 razem :mrgreen:

Mariusz33

#87 Post autor: Mariusz33 »

Witam, chcialbym przedstawic swoj problem .
Opel Zafira rok produkcji 2000 DTL .
Gdy auto stoi silnikiem w dol odpala od razu, gdy odwrotnie po dluzszej przerwie nie odpala . Czy ktos moze powiedziec w czym moze byc problem ?

Woytas

#88 Post autor: Woytas »


slavDŚ

#89 Post autor: slavDŚ »

Witam a ja mam takie pytanko które nasunęło się po przeczytaniu niektórych postów: jak sprawdzacie świece czy są dobre bo ja jak zdjąłem plastikową pokrywę silnika to do świec raczej trudny dostęp za rurą turbiny?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#90 Post autor: Bodek »

slavDŚ pisze:Witam a ja mam takie pytanko które nasunęło się po przeczytaniu niektórych postów: jak sprawdzacie świece czy są dobre bo ja jak zdjąłem plastikową pokrywę silnika to do świec raczej trudny dostęp za rurą turbiny?
Wyskakuje Ci błąd od świec: 0380 Usterka w uk ładzie świec żarowych :?:

Jak nie to powinno być OK i spokojnie jeździsz, ze świecami jest tak, że nigdy nie wiadomo kiedy i która padnie, dlatego wymieniasz tylko padniętą, a nie wszystkie.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”