[B]Klimatronic

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rafalle

[B]Klimatronic

#1 Post autor: rafalle »

Poprzedni filtr kabinowy byl zle zalozony. Zostala przerwa i dmulach lepiej teraz jest kiepsko

Na 7 polozeniu jest glosny ale wieje slabiej niz na 2/4 w skodzie fabii.
poza tym jak uruchomie 2 strumienie powietrza - to nawiewu nie czuje.

Jak to wyglada u was?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 00:40 przez rafalle, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#2 Post autor: kicaj »

a jaki masz filtr? jakiej firmy?
poza tym jestes pewien ze podszybie oraz wnetrze dmuchamy ni ejest czyms zapchane?

rafalle

#3 Post autor: rafalle »

filtr to weglowy zamiennik - kosztowal jakies 80pln. moze jezeli jest mokry to slabo puszcza powietrze.
poprzedni filtr byl zapaskudzony zdrowo i byl zle zamontowany (zostala przerwa) -ale teraz mysle ze moze specjalnie ktos to zrobil by byl lepszy ciag powietrza.


podszybie sprawdzalem , czysto (czy tam jest wlot powietrza do dmuchawy?)

samej dmuchawy nie rozbieralem. jezeli jest przy filtrze to jak rozumiem musze zdjac schowek? kupa roboty mnie czeka.

kicaj

#4 Post autor: kicaj »

a jestes pewien ze regulacja rozkladu nadmuchy dziala? bo moze dmucha w roz ne kierunki, a tobie wydaje sie ze slabo dmucha

rafalle

#5 Post autor: rafalle »

myślę, że regulacja nawiewów działa, choć była naprawiana (wiało tylko na nogi)
sterowanie powoduje lekki powiew tam gdzie ustawię strumień

moim zdaniem 90% powietrza idzie "w kosmos"

kicaj

#6 Post autor: kicaj »

to oznacza ze mozesz miec jakas nieszczelnosc...
jak bylo robione cos przy nadmuchu to moze cos nie zostalo dobrze zlozone albo cos wypadlo

Nufio

#7 Post autor: Nufio »

Witam. mam prośbę, jak zdemontować panel sterowania klimatyzacją. Byłem w serwisie i okazało się, że czasami brak komunikacji panelu z resztą. Objawia się to zniknięciem z wyświetlacza parametrów nadmuchu(układ milczy). Wyciągnięcie bezpiecznika (skrzynka w bagażniku) pomaga. Czy ktoś miał coś podobnego?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#8 Post autor: Lorry »

Co do demontażu:

Należy najpierw odłaczyc akumulator, następnie wyjać całe radio (śrubki), i potem uzyskujemy dostęp do panelu klimy ;)

Nufio

#9 Post autor: Nufio »

Dzięki. Trochę bałem się, że będą jakieś ukryte problemy. Skoro tylko tyle, to śmiało szukam używanego panelu i spróbuję przekładki.

Nufio

#10 Post autor: Nufio »

Witam powtórnie. Nasunęło mi się, czy ktoś próbował naprawiać taki panel, może miałby ktoś link ze schematem elektrycznym Zafirki? Intryguje mnie spróbować poszukać gdzie panel gubi to napięcie zasilające. Najgorsze, że zaniki są nieregularne, brak logicznego czynnika sprawczego. Niestety nowy kosztuje straszną kasę a brak używanego. Z góry dzięki.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#11 Post autor: Lorry »

Schemat elektryki w ZB jest w książce Sam naprawiam a takowa jest u nas do sciągnięcia, i link do niej jest w dziale Technika Ogólna :) Tam jest cały schemat wszelkich połączeń na samym końcu

mstankie

#12 Post autor: mstankie »

Witam wszystkich!
Pewnego dnia Zafirka nie chciała odpalić, podłączono więc jej kable i się pozbierała. Niestety od tej pory na wyświetlaczu nic nie widać i nie da się włączyć klimatyzacji a nawet głupiego nawiewu choćby zimnego powietrza. To trochę problem biorąc pod uwagę że dziś z rana było -1stC. W serwisie twierdzą, że padły "centralki CAN". :) Inni mówią że chodzi o panel ogrzewania, ale jak go wymieniłem na inny też kiepsko. (Chyba będę miał do sprzedania...)
Ktoś ma jakieś rady, wskazówki?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#13 Post autor: Lorry »

Obawiam się że ASO może mieć racje, złe podpiecie czy cuś i już przy nowoczesnej instalce możemy mieć problem.

Rada--- kumaty niezależny elektryk/elektronik ;)

rafalle

#14 Post autor: rafalle »

byłem w aso w związku z tymi problemami.
teraz powiedzieli że termostat padł

czy ktoś mi może wyjaśnić co ma termostat do siły strumienia powietrza? no ale chyba go wymienię - nie wiem jeszcze tylko czy nie zrobię tego u znajomego w garażu i czy spróbować zestawów naprawczych

kicaj

#15 Post autor: kicaj »

nic nie ma...
jedynie to ze przy zmiane temp na cieplejsze, zimniejsze zmienia sie obieg powietrza - wiecej, mniej na nagrzewnicy co moze powodowac zmiane sily nadmuchu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”