[A] Zaparowane szyby

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
caarl

#106 Post autor: caarl »

moze po prostu włacz nawiewy na maxa :)

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#107 Post autor: Szuwarek »

caarl pisze:moze po prostu włacz nawiewy na maxa :)
Strasznie głośno się wtedy robi - to nie jest żadne rozwiązanie :czerwona:

Awatar użytkownika
nowa122
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2010, 11:54
Lokalizacja: łańcut
Model:

#108 Post autor: nowa122 »

witam was wymieniłem filtr pyłkowy i parują mi szyby co może być że tak się dzieje
nowa122

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#109 Post autor: jozek »

poczekaj aż układ się przeczyści i powinno przejść
takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego

Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
nowa122
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2010, 11:54
Lokalizacja: łańcut
Model:

#110 Post autor: nowa122 »

słyszałem że można włączyć klime na cieple ogrzewanie
nowa122

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#111 Post autor: Harry200 »

A czy przed wymiana filtra też Ci parowały szyby.. :?: Zobacz czy podczas wymiany filtra nie spadło Ci cięgiełko od obiegu wewnętrznego..

Awatar użytkownika
nowa122
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 10 paź 2010, 11:54
Lokalizacja: łańcut
Model:

#112 Post autor: nowa122 »

parowały cięgna są ok a jak z klimą można ją włączyć
nowa122

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#113 Post autor: sobit »

można spokojnie włączyć. Sam tak czasami robię. Głównie jeżdżę na nawiewie ustawionym na szybę i I stopniu, tak aby nie włączać obiegu wewnętrznego i jest w miarę OK. Klima osusza powietrze i szyba powinna bardzo szybko się oczyścić.

vojti

#114 Post autor: vojti »

nowa122 pisze:witam was wymieniłem filtr pyłkowy i parują mi szyby co może być że tak się dzieje
Tak chyba niestety może być. Ja aby pozbyć się wilgoci włączam klimę.
Po wymianie filtra powinienneś widzieć poprawę.
Dobrze, że teraz mamy mrozy, wilgoć zniknęła.

W mej Omci bez klimy, to mi mechanik radził na lato wyjmować ten filtr właśnie aby szyby nie parowały.

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#115 Post autor: Mattai »

1. Powiesić pochłaniacz wilgoci
2. Sprawdzić czy oringi nie ciekną
3. Umyć dokładnie szyby
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

bogdan_zafira

#116 Post autor: bogdan_zafira »

Jest jakaś wada fabryczna czy uszczelkach nagrzewnicy że mogą przeciekać. U mnie temat załatwił zestaw naprawczy. Osuszyłem miejsce pod nogami pasażera bo tam wyciekało i już mi nie paruje w środku auta.

gregorkrk

#117 Post autor: gregorkrk »

wada nie wada, poprostu jest to najsłabszy punkt układu chłodzenia, w układzie jest spore ciśnienie i jak te oringi mają juz troche lat to w końcu puszczą i się zrobi jeziorko.

Ja u siebie tydzień czasu suszyłem wykładzine , przy tym wyciągnalem wszystkie siedzenia i cała wykładzine.

Jak wykładzina jest sucha , filtr przeciwpyłkowy nowy i klapka obiegu działa .
to w aucie nie może parować-oczywiście z przodu ,bo tył to inna bajka.

omzigoo

#118 Post autor: omzigoo »

Co do parowania szyb to ktoś już wcześniej pisał , ale ja też miałem taką awarję
Gdy wcisnołem włącznik cyrkulacji powietrza i paliła się kontrolka to brało powietrze z zewnątrz a gdy przełączyłem i kontrolka zgasła to brało powietrze ze środka .
A powinno być odwrotnie
Więc jeśli dla kogoś parują szybki to najpierw niechaj pojeżdzi z włączoną cyrkulacją z z wewnatrz
Zgadzam się z kolegą mam to samo u siebie po czyszczeniu dopatrzyłem się że jest odwrotnie .... :lol:

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#119 Post autor: MARCEL! »

No i u mnie w deszcz szyby parują, głównie przednia.... Masakra... Ale włączenie klimatyzacji pomaga odparować szyby w przeciągu minuty..... Filtr przeciwpyłkowy wymieniony, auto wysprzątane, szczelne.... Szyby od środka były myte środkiem do mycia szyb...
Ale nadal parowało... Trochę mniej paruje jak się ten środkowy nawiew zamknie... Przypomniało mi to nie co czasy Fiata 126p kiedy też tak parował (nie pomagała taka śmieszna dmuchawa fiatowska)... Wtedy stosowałem na parujące szyby Shell środek antyroszeniowy.
Kupiłem ten preparat i do Zośki, na czyste szyby go napsikałem, wytarłem, i jeszcze raz psiknąłem i wytarłem i nie paruje... Preparat strasznie śmierdzi przez pierwsze 10 minut, ale jest skuteczny... Być może dobrze odtłuszcza szyby, bo zwykły środek do mycia szyb nie był zbyt dokładny jeśli chodzi o usuwanie tłustych plam z szyb...

robert629

#120 Post autor: robert629 »

Witam. Mam taki problem: paruje mi przednia szyba w Zośce. Już chyba wszystko sprawdziłem i jestem bezradny. Może ktoś z Was mi pomoże.
Problem ten pojawia się, gdy klima mi popracuje następnie np. robię jakiś postój kilkuminutowy po czym odpalam furę włączam nawiew bez klimy i parują mi szyby. Z nawiewu czuć wilgotne powietrze (nie śmierdzące tylko wilgotne). Po włączeniu klimy po kilkudziesięciu sekundach problem znika aż do jej wyłączenia.
Nadmieniam, że dywaniki i wykładzina od pasażera i kierowcy - suche, płyn z chodnicy mi nie ubywa, filtr pyłkowy wymieniony, obieg wewnętrzny i zewnętrzny działa bez uwag, odpływ z klimy jest drożny i dodatkowo go przepychałem tak na wszelki wypadek - leje się z niego woda przy pracującej klimie. Pomimo tego wydaje mi się, że jeszcze gdzieś zbiera się woda z klimy i dlatego szyby parują.
Ma ktoś jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”