Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#601 Post autor: MieHor »

Problemem naszych ZB jest kiepska jakość instalacji elektrycznej, a ściślej mówiąc bardzo szybko gniją przewody, śniedzieją styki we wtyczkach i gniazdach i to właśnie te elementy są przyczyną wielu dolegliwości elektroniki. Więcej na ten temat mógłby powiedzieć kolega tico0, bo przez dłuższy czas z tym się borykał zanim znalazł faktyczne przyczyny pojawiających się usterek i błędów

jurorog

#602 Post autor: jurorog »

PrzemekM, auto nie było bite, a sterownik przeglądałem i wygląda ok. (dla ciekawych jest między nadkolem po stronie kierowcy a zderzakiem...) miejsce niefortunne bo i brudzić się może...
przeglądaliśmy też złączki i przewody... ale przeoczyć zawsze coś można.
w sobotę pewnie skończy się na wizycie w aso.

lukasor

#603 Post autor: lukasor »

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem Zafiry 1,8 z 2002 roku. Sprawdziłem czy samochód wyświetli błędy metodą gaz-hamulec i wyświetlił jeżeli dobrze liczę to błędy są następujące:

1525
1550

A może źle liczę to podaje link:
http://www.youtube.com/watch?v=_ZH0yn-7z-w

Co to są za numery błędów, nie mogę nigdzie znaleźć co mogą oznaczać i co z nimi zrobić?

sprite11

#604 Post autor: sprite11 »

Witam, w mojej ZB 1.9 120KM po podpięciu interfejsu wyskakuje błąd P0380-08 i oznacza błąd wstępnego podgrzania silnika, świece wymieniłem 2 miesiące temu...co zrobić, wymienić aby było dobrze ? często trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem żeby zapaliła. Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#605 Post autor: Harry200 »

Ten błąd mówi że jednak któraś świeca niedomaga albo przewód łączący moduł ze świecą,na początek sprawdź miernikiem albo lampką kontrolką podłączając pomiędzy plusa w akumulatorze a końcówkę świecy..

sprite11

#606 Post autor: sprite11 »

Dzięki sąsiad za odpowiedź, sprawdzę ale już po świętach i dam znać co i jak. Zdrowych Wesołych... :piwo:

Anony Mous

#607 Post autor: Anony Mous »

Czy pomógłby mi ktoś w sprawie błędu 064103 który wypedałowałem po włączeniu trybu serwisowego. Na drugi dzień jeździ normalnie, błąd został i coś mi spalanie poszło w górę.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#608 Post autor: Harry200 »

P0641: Moduł ECM wykrył nieprawidłowości napięcia 5V, Awaria obwodu
Moduł sterujący silnika (ECM) posiada kilka 5-V układów odniesienia. Nie wiem tylko co znaczy tak końcówka,to może być napięcie niższe albo wyższe od 5V..Może to oznaczać uszkodzenie na przykład przewodu do zasilania jakiegoś czujnika albo samego czujnika..

Anony Mous

#609 Post autor: Anony Mous »

Czyli trudno powiedzieć gdzie szukać przyczyny?!

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#610 Post autor: Harry200 »

Gdybyś mógł chociaż podłączyć na przykład po O-C to może byłoby coś więcej wiadomo..

Anony Mous

#611 Post autor: Anony Mous »

Postaram się dzisiaj podjechać do mechanika, który ma O-C. Dam znać.

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 18:23 ]
Byłem u mechanika i tylko wykasował błędy, a 064103 wyszło, że nieznany błąd ???

lukasz kolata

#612 Post autor: lukasz kolata »

zczytałem taki bład w mojej zofii,znalazłem takie cos:czujnik temperatury cieczy przekładniowej ale o co w tym chodzi? :/ zafira a 2000 rok Z18XE

Anony Mous

#613 Post autor: Anony Mous »

????? z tego co wiem to mi mechanik mówił , że zna człowieka z forum i że kicaj pomoże, ale coś go na forum nie widzę.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#614 Post autor: MieHor »

piotrgu, wg mojego "talmudu" ten błąd ma takie znaczenie:

P0641 - PCM voltage out of tolerance condition on the 5-volt reference circuit

lub

P0641 5V Reference Circuit 1 High Voltage C-005
P0641 5V Reference Circuit 1 Low Voltage C-005

Anony Mous

#615 Post autor: Anony Mous »

a mógł byś troszkę dokładniej , ja z angoli nie za bardzo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”