Hamulce/ABS

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#16 Post autor: Mattai »

Podziekowal!:-)
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Awatar użytkownika
Rogal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2010, 09:01
Lokalizacja: Lubartów
Model:

#17 Post autor: Rogal »

Witam
Ostanio zuwazyłem coś niepokojacego w mojej Zafirze a mianiwoicie podczas jazdy po miescie tzn predkosc 10 -20 KM/h podczas hamowania włacza mi sie ABS.

Czy to oznacza ze cos jest nie tak z ukąłdem hamulcowym- ABS em czy moze tak ma byc ??

Awatar użytkownika
Rogal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2010, 09:01
Lokalizacja: Lubartów
Model:

#18 Post autor: Rogal »

Tarcze i klocki jeszcze są, błędów tez brak, więc mnie to zastanawia, zaczęło się to dziać jak zmieniałem opony na zimówki, wcześniej letnie miałem 16 cali a zimówki mam 15 cali czy może być to przez to ??
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 17:07 przez Rogal, łącznie zmieniany 1 raz.

sQcha

#19 Post autor: sQcha »

A przy wyższych prędkościach jest OK? Sprawność hamowania nie spadła? Sprawdzałeś poziom płynu?

dejna

#20 Post autor: dejna »

Rogal pisze:16 cali a zimówki mam 15 cali czy moze byc to przez to
to raczej nie to...

ale co do błędów... to sprawdzane były ogólnie czy szczegółowo w zakresie ABS/ESP...?

no i idąc tropem sQchy sprawdził bym płyn...

Anony Mous

#21 Post autor: Anony Mous »

Przy takiej prędkości nie powinien się włączać ABS!!!! Czy zauważyłeś jakieś zmiany w hamowaniu? może coś się uszkodziło podczas zmiany opon.

Awatar użytkownika
Rogal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2010, 09:01
Lokalizacja: Lubartów
Model:

#22 Post autor: Rogal »

Płyn jest wporzadku ale idac tropem kół to nie mogłem odrecic przednich kół były zapieczone dopiero myk z lewarkiem i kreceniem kołem w powietrzu pomogło a bedów brak jak narzie

A przy wiekszych predkosiach jest wporzadku efekty wstepuje przy wolenej jezdzie np pdczas podjazu na siatłach


Kolego - z całym szacunkiem, ale zanim klikniesz "Wyślij" przeczytaj co napisałeś, a właściwie jak napisałeś i popraw, bo na prawdę trudno to się czyta
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 21:21 przez Rogal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#23 Post autor: jendrek »

Ewentualnie któraś piasta przy takich prędkościach gubi impulsy ,spróbuj podłączyć kompa i sprawdź w czasie jazdy.

j

#24 Post autor: j »

kolego sprawdź amorki. bo może tak być że przy dojeździe do świateł na nierównościach któreś koło odrywa się od podłoża i włącza się abs.


temat przesunięty zgodnie z sugestią / MieHor
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 22:28 przez j, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rogal
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2010, 09:01
Lokalizacja: Lubartów
Model:

#25 Post autor: Rogal »

witam a tego to nie wiem na dniach podjade do znajomego maechanika i sprawdze co i jak
Nie wiem sam dlaczego tak sie dzieje wsumie to dziwna sprawa .....

DAREK 78

#26 Post autor: DAREK 78 »

ico doszles do tej kontrolki czemu swieci

Rapid

#27 Post autor: Rapid »

Ja miałem podobny objaw w poprzednim aucie jakim była Daewo Nubira.Przyczyną tego była pęknieta koronka ABS zamocowana na przegubie nadanąca impuls do czujnika ABS.Po prostu jedna z przerw na koronce była za duża i czujnik głupiał,co powodowało objaw dokładnie taki sam jak opisujesz.Sprawdż stan koronki ABS.Jeżeli są OK,to niestety musisz szukać dalej.

[ Dodano: Nie Sty 30, 2011 21:10 ]
Kto wie jak należy regulować hamules ręczny w Zafirze ? :cry:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#28 Post autor: Harry200 »

Rapid pisze:Kto wie jak należy regulować hamulec ręczny w Zafirze ?
jeżeli chodzi Ci o regulację punktu zadziałania dźwigni ręcznego to pod mieszkiem osłaniającym jest nakrętka pod klucz 10,choc według instrukcji ręczny ma mechanizm samoregulacji..

Arturo 312

#29 Post autor: Arturo 312 »

Witam wszystkich.
Podczas ostatnich metrów hamowania słychać odgłos jakby kończyły się klocki, ( klocki jak nowe, tarcze bez żadnego rancika ) miał może ktoś podobny przypadek?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#30 Post autor: Harry200 »

Jak jeździsz dłużej tez tak masz takie objawy czy tylko po krótkich odcinkach,może to być objaw złej jakości klocków albo jeżeli przy krótkich odcinkach tak się dzieje to mogą być lekko skorodowane tarcze hamulcowe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”