Czy dobry akumulator?

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
walperro

Czy dobry akumulator?

#1 Post autor: walperro »

Witam.

Przez ostatnie mrozy akumulator zaczął mi szwankować. Podładowałem, dolali mi destylowanej bo były ubytki, ale przy odpalaniu czułem, że za chwile znowu mi padnie. Pojechałem dzisiaj drugi raz i zauważyli, że podobno miałem 60aH do Zafiry A, diesel 2.0 DTI bez mrozu chodził dobrze. Wstawili mi 75aH, bo powiedzieli, że tamten był za mały i nie dawał rady przy takiej pogodzie. I teraz tak się zastanawiam... czy ten przy jeździe na krótkie dystanse choć odbywa się to kilkakrotnie razy w ciągu dnia nie będzie za duży ? Ewentualnie jak z nim postępować żeby było dobrze.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

jest taka opcja,że przy jeździe na krótkich odcinkach akumulator może być niedoładowany,aczkolwiek lepiej mieć większy niż za mały.
Oczywiście!

Mcleod

#3 Post autor: Mcleod »

Hej Walpi !
Ja dziś zakupiłem nowy aku o takich samych parametrach jak Ci doradzono - to prawda że mniejszy niż 75Ah jest zbyt mały do naszych diselków!!! Książki mówią że taki ma być aby sprawnie nam rozruszał Zośkę :-)
Pozdrawiam.

ube

#4 Post autor: ube »

60Ah czy 75 Ah to pojemność aku a ważny jest w zimie także prąd rozruchowy czyli A.

A poza tym większość tych wspaniałych akumulatorów obecnie sprzedawanych nie posiada parametrów z naklejki. Dlatego sprzedają o niby większej pojemności. Tak samo jest z bateriami do komórek.

Jak akumulator wytrzyma te 8 lat to nikt nie kupi nowego prędzej sprzeda auto. Dlatego sie takie badziewie robi.

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#5 Post autor: Jarek 67 »

Ja mam 60Ah i nie narzekam , choc lepszy na pewno by byl od 70-74Ah . Moja Zafira przyjechala z Wloch , no to na tamten klimat 60Ah to wystarczalo . Jak mi padnie o kupie wiekszy . Ja mam 60 , ale za to duzy prad rozruchu , bo to tez jest przeciez rownie wazne jak pojemnosc . Zreszta jest odpowiedni post na temat akumulatorow to sobie poczytajcie .

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

Ja fabrycznie miałem 90Ah i w tamtym roku taki też kupiłem z prądem rozruchu 500A..

Skasowany użytkownik 6483

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja mam przy swojej Zośce akumulator 60Ah i póki co to na mrozach rzędu -17st auto odpala za pierwszym razem , rozrusznik co prawda z mozołem kręci ale na szczęście auto odpala za pierwszym razem. O ile pamiętam dobrze to prąd zwarcia w akumulatorze jest rzędu 580A. Z takim akumulatorem przywiozłem Zośkę z Francji i póki co mimo poważnych mrozów , bateria mi wystarcza by autko rechnęło :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”