Nie mogę odpalić mojej ZAFIRY

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pomidorowa8

#31 Post autor: pomidorowa8 »

witam panowie ponownie,czytam o tych problemach z pomarańczowa kontrolka /samochód z kluczykiem/ ja mam inny, jak to wyjaśnicie podgrzewam świece dwa razy zaczynam kręcić silnik próbuje załapać ale kuleje jakby któryś gar nie łapał,został uruchomiony i zapala sie właśnie ta kontrolka następuje wzrost obrotów i wraca na normalne kontrolka świeci się około trzech minut i gaśnie sama bez przygazowania silnika ,kto mi tu pomoże :?:

Poprawiłem błędy, proszę używać polskich znaków, ciężko się czyta - Bodek


Zczytałeś błędy :?: bez tego ciężko coś powiedzieć.

[ Dodano: Wto Lut 07, 2012 18:08 ]
przepraszam za błędy dopiero uczę śię pisac na klawiaturze
Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 18:01 przez pomidorowa8, łącznie zmieniany 1 raz.

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#32 Post autor: wesolys »

witam miałem kiedyś takie same objawy i okazało się że nie grzała świeca żarowa proponuję sprawdzić

pomidorowa8

#33 Post autor: pomidorowa8 »

myśli kolega że przepływomież nie ma tu nic wspólnego

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#34 Post autor: Harry200 »

To jest typowy objaw uszkodzonej świecy jednej albo więcej..w ten sposób kontroką sygnalizowane jest uszkodzenie świecy..

pomidorowa8

#35 Post autor: pomidorowa8 »

dzięki pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lut 07, 2012 19:00 ]
podam vin ktoś powie mi prawdę o mojej ZOŚI

darek72

#36 Post autor: darek72 »

witam a może coś się dzieje z kostką przy stacyjce, może byc nad palona albo się wypina ze stacyjki

kabatowski

#37 Post autor: kabatowski »

Hej,

Pytanie do Forumowiczów. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z diagnozą usterki w aucie?

Problem przedstawiony jest na poniższych, nakręconych przeze mnie filmach:
http://www.youtube.com/watch?v=7QxO3t6aFOU

Krótki opis problemu:
Słychać takie pyknięcie/chrząknięcie. Ten dźwięk typu pyk to jest dźwięk wyłączanego antynapadu, nie ma nic wspólnego z problemem. Dźwięk pyknięcia/chrząknięcia/stuknięcia wydobywa się mniej więcej z okolic silnika z prawej strony (patrząc na silnik).
Auto zgasło podczas jazdy, odpaliło normalnie. Po tym jak zgasło nie zapaliło już.
Myślałem, że to akumulator, ale ten naładowałem (poza tym jest z zeszłego roku) i nadal jest ta sytuacja. Do tego nie gasną kontrolki po przekręceniu kluczyka (film Kontrolki).


http://www.youtube.com/watch?v=JfKgW8QFRY8

Pokazuje kontrolki (lewa strona). Które nie gasną po przekręceniu kluczyka. Nawet jak przekręcę i poczekam to też nic z tego. Przy próbie zapalenia w aucie słychać tylko taki delikatny stuk i później już tylko dźwięk wskaźników zegarowych.



Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Dodam, że jestem biernym użytkownikiem auta, wsiadam i powinno jechać Wink
W razie potrzeby dodatkowych informacji jestem gotów je zamieszczać.

Dzięki.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#38 Post autor: Bodek »

Świeci InSp - trzeba zrobić przegląd, oraz kontrolki błędów - pasowałoby ich zdiagnozować fejsem i zobaczyć jakie to błędy - bez tego ciężko wyrokować.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

cieniassss

#39 Post autor: cieniassss »

kabatowski pisze:Problem przedstawiony jest na poniższych, nakręconych przeze mnie filmach:
http://www.youtube.com/watch?v=7QxO3t6aFOU
coś jakby rozrusznik się zawiesił, może szczotki albo elektrowłącznik, proponuję stuknąć w rozrusznik z góry jakimś kluczem większym albo kawałkiem rurki jednocześnie przekręcając kluczyk

kabatowski

#40 Post autor: kabatowski »

coś jakby rozrusznik się zawiesił, może szczotki albo elektrowłącznik, proponuję stuknąć w rozrusznik z góry jakimś kluczem większym albo kawałkiem rurki jednocześnie przekręcając kluczyk
Mógłbyś kolego powiedzieć, bądź co lepiej dać jakiś obrazek, gdzie to trzeba stuknąć?
Nie znam się na tym kompletnie a wyoglądałem wszystko co widać pod maską i nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#41 Post autor: Bodek »

Rozrusznik znajduje się z tyłu na kadłubie silnika i jest wymontowywany w dół, za dolną osłoną przedziału silnika.


Obrazek

Numer katalogowy: 6202039
Nazwa części: ROZRUSZNIK
Cena netto*: 1427
Cena brutto*: 1 755,21

ALLEDROGO - 6 razy taniej, ale nie oryginał ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
qba1970
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 26 maja 2010, 23:32
Imię: Maciej
Lokalizacja: Mizerów
Auto: ZAFIRA C 2.0 CDTI COSMO AUTOMAT
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z20CDTI

#42 Post autor: qba1970 »

Podpinam się.
Od paru dni przy lekkim skręcie w prawo dochodziło do metalicznego wycia (z prawej strony pod maską) ale nie za każdym razem (nadmieniam bo nie wiem czy to ma coś wspólnego z moim teraźniejszym problemem). Teraz wsiadłem do auta i rozrusznik kręci a silnik zero reakcji (jakby paliwa nie dostawał). Jak kupiłem auto to musiałem wymienić czujnik położenia wału a pompa paliwa była ponoc już wymieniana (opinia mechanika). aha jak gaśnie kontrolka od świec żarowych to zapala się "emisja spalin"" układ elektryczny...".Macie jakies sugestie?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#43 Post autor: Harry200 »

Żeby coś więcej powiedzieć to raczej będziesz musiał podpiąć pod jakiś interface,w tym silniku inaczej nie odczytasz błędu,czy ta kontrolka świeci cały czas czy mruga :?: ..

Awatar użytkownika
qba1970
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 26 maja 2010, 23:32
Imię: Maciej
Lokalizacja: Mizerów
Auto: ZAFIRA C 2.0 CDTI COSMO AUTOMAT
Model: ZC
Oznaczenie silnika: Z20CDTI

#44 Post autor: qba1970 »

świeci

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#45 Post autor: Harry200 »

Czyli jak świeci to immobiliser nie odcina zapłonu,będziesz musiał się gdzieś podpiąc pod kompa... :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”