Zamarznięty płyn spryskiwacza.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darkp1

#31 Post autor: darkp1 »

milosz219 pisze:zalałem zimowym biedronkowym do -20 płynem.
Sam używam i przy ostatnim mrozie co było -20 nie marzł, aż zaskoczony byłem ;)

stanleyy

#32 Post autor: stanleyy »

Jeśli płyn do spryskiwacza to tylko marketowy. Nigdy nie miałem sytuacji żeby zamarzł.

jahu

#33 Post autor: jahu »

Witam niestety w tym roku dołączyłem do zamrożonych :D. Próbowałem rozmrozić w "ciepłym" garażu ale nic nie dało dolałem ciepłej dentki ale też nie pomogło i odpuściłem. Natomiast teraz na weekend byłem u znajomych mają miejsce w garażu podziemnym temperatura około 3*C na plusie i sytuacja wyglądała tak rozmroziły się spryskiwacze reflektorów natomiast szyba przód tył nie. Pytanie czy możliwe żeby po 12h w tym garażu jeszcze coś nie rozmarzło czy kwestia że, gdzieś popękały przewody natomiast wycieków nie zauważyłem. Jeszcze jedno pytanie czy do szyb i reflektorów jest ten sam silniczek?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#34 Post autor: Harry200 »

Do reflektorów i szyb są osobne silniczki zamontowane do tego samego zbiornika płynu..

jahu

#35 Post autor: jahu »

Zatem jeżeli spryskiwacz na reflektory działa a na szybę nie znaczy że poszedł silniczek od szyb?
A jest jakiś sposób żeby to sprawdzić czy to silniczek czy coś innego?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#36 Post autor: Harry200 »

No niekoniecznie,może silniczek wycieraczek jeszcze nie odmarzł...

jahu

#37 Post autor: jahu »

Dzięki Harry200 oby, w takim razie czekamy na odwilż :>

szumi1977

#38 Post autor: szumi1977 »

Miałem parę lat temu podobną sytuacje w astrze, zamarzł mi "zimowy" płyn z jakiegoś marketu przy maks -10. Na szczęście tak ze 3/4 zbiornika i będąc akurat na Shelu kupiłem najlepszy koncentrat jaki mieli i dolałem do zbiorniczka. Powoli zaczęło puszczać a na trasie odmarzło i się wszystko ładnie wymieszało to problem zniknął. Od Tej pory na zimę kupuję porządny płyn do spryskiwaczy

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#39 Post autor: kamil12luty »

znajomy kiedyś używał takie grzałki do odmrożenie płynu do spryskiwaczy
http://allegro.pl/super-grzalka-12v-hit ... 89562.html

W mercedesach W124 przez zbiornik od spryskiwaczy przechodza przedowy gomowe z płynem chłodniczym i nie ma problemu z zamarzaniem - czemu inni producenci tego nie stosuja ?
Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 17:04 przez kamil12luty, łącznie zmieniany 1 raz.

M4R10

#40 Post autor: M4R10 »

kamil12luty pisze:znajomy kiedyś używał takie grzałki do odmrożenie płynu do spryskiwaczy
http://allegro.pl/super-g...2104589562.html
Chyba będzie "ciężko" ;) zastosować taką grzałkę w Zafirce ? (kształt zbiorniczka)

gregorkrk

#41 Post autor: gregorkrk »

jahu pisze:Dzięki Harry200 oby, w takim razie czekamy na odwilż :>
poczekaj bo mogło ci chwycić w przewodach.

mi gdzieś chwytało bo przez 1 sprysk. mi leciało a potem wogóle na drugi dzień juz było lepiej.teraz wszystko spoko działa.

ja kiedyś miałem w vw polo taka sytuacje że wyciek miał silniczek i sączył , jak był mróz to zamarzał i nie było spryskiwaczy. wymieniłem koszt 25zl i działa luksus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”