Problemy związane z użytkowaniem klimatyzacji

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mazarin

#196 Post autor: Mazarin »

Kupilem zafirke jakies 3 tygodnie temu ze sprawna klima tak mi mowil sprzedawca dzisiaj sie okazalo ze nie dziala. Po wcisnieciu przycisku nawet obroty nie spadaja wiec nawet sie nie wlacza, jestem ciekawy co jest nie tak dodam ze przycisk po wlaczeniu sie podswietla i to wszystlo :(

pablo2374

#197 Post autor: pablo2374 »

a czy czasem nie jest tak że jak jest za zimno na dworze to dlatego się nie załącza :?: bo u mnie właśnie tak jest jak u Ciebie a klimy jestem pewien bo przed końcem roku ją robiłem

Sansei

#198 Post autor: Sansei »

Ale w trybie auto czy przy ustawieniu jakiegoś nawiewu? Po chwili tez nie?

Mazarin

#199 Post autor: Mazarin »

Dziwna sprawa czyli jak zimno to nie wlacza sie? Szczerze to pierwszy raz sie z tym spotykam. Poprzedni wlasciciel mowil mi ze uciekl mu freon i nabijal rok temu moze wina jest brak freonu, po prostu jest go za malo. Nawiewy ma prawie zawsze ustawione na szybe czolowa i w tej pozycji probowalem odpalic klime.

Sansei

#200 Post autor: Sansei »

Ale ty chcesz grzać, czy chłodzić? :>

Mazarin

#201 Post autor: Mazarin »

Chce byc gotowy na lato dlatego sprawdzam bo znajac polski klimat to z dnia na dzien zrobi sie lato. Zima zawsze tez uzywalem klimy zeby zmniejszyc wilgotnosc w kabinie

Sansei

#202 Post autor: Sansei »

Ale zimą ustawiałeś chłodzenie? W sumie od czasu do czasu powinno się, nawet zimą, ale podejrzewam, że głównie grzałeś.
Co do czynnika i ogólnie przygotowania przed sezonem... to co rok czy dwa nie zaszkodzi sprawdzić - uzupełnić itp czynnik chłodzący, a odgrzybianie to nawet co sezon ;)

Mazarin

#203 Post autor: Mazarin »

W polowie przyszlego tygodnia jade sprawdzic do fachowcow znajomych i zobacze co powiedza wole wiedziec szybciej zeby przygotowac sie na wydatki. Oczywiscie napisze o usterce moze komus w przyszlosci sie przyda. pozdr

Awatar użytkownika
vertal
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:42
Lokalizacja: Łowicz
Model:

#204 Post autor: vertal »

Panowie klimatyzacja przy temperaturze minusowej nigdy się nie załączy ...czujnik temperatury czynnika na to nie pozwoli ..tak samo jeśli latem temperatura czynnika jest za duża w czasie pracy sprężarki czujnik też na jakiś czas wyłącza sprężarkę .....po prostu czynnik w układzie przy temp. minusowej zamarzł by w układzie zawór rozprężny(układ wysokiego i niskiego ciśnienia) jeśli jest inaczej macie awarie czujnika lub (fachowiec) od klimy chce zarobić na swoje wakacje
Inni tobie pomogą jak zobaczą że sam chcesz sobie pomóc

pablo2374

#205 Post autor: pablo2374 »

no właśnie coś takiego mi świtało że gdzieś to czytałem :lol:

Mazarin

#206 Post autor: Mazarin »

Czyli trzeba czekac do wiosny ze sprawdzeniem klimy? Od jakiej temperatury jest mozliwe zalaczenie klimy?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#207 Post autor: Bodek »

Mazarin pisze:Czyli trzeba czekac do wiosny ze sprawdzeniem klimy? Od jakiej temperatury jest mozliwe zalaczenie klimy?
Proponuję też przed sezonem letnim odgrzybić i odświeżyć całą klimę, a szczególnie skraplacz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

narkaz

#208 Post autor: narkaz »

Nie chcę zakładać nowego tematu a mam taki problem. Mianowicie dzisiaj chciałem włączyć klimę, w sumie po raz pierwszy po zimie, i tu nic ,nie działa. Ostatnio jesienią miałem nieszczelność na osuszaczu od góry, mechanicy mieli mały problem by go uszczelnić ale w końcu im się udało i klima działała. Przypuszczam że gaz uciekł. Dodam że mam skraplacz razem z osuszaczem z prawej strony skraplacza, taki jak w Astrze H. Moja Zafira jest z roku 2004 1.8 benzyna. I tak się zastanawiam, czy można by było ten osuszacz na stałe zaślepić np. zaspawać. Tymczasowo brak kasy na nowy skraplacz a on trochę kosztuje.

AGENT

#209 Post autor: AGENT »

Podepnę się pod wątek problemów z klimą.
U mnie klima działa tak jak trzeba, dobrze ładnie chłodzi, nabita rok temu, natomiast kompresor wydaje dźwięki jakby miały być to jego ostatnie chwile (poniżej filmik z odgłosem jaki wydaje sprężarka po uruchomieniu)

FILMIK

Czyżby to łożysko w sprężarce trafiło ??

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#210 Post autor: bykmark »

Dźwięk by wskazywał na łożysko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”