[B]Klimatyzacja - przestała działać

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
spiotrowski

#76 Post autor: spiotrowski »

marian329 pisze:Może skończył Ci się "środek chłodniczy" czyli gaz do klimy podjedź do szpeca od klimy i niech Ci sprawdzi.
u mnie dokładnie tak było, rozszczelniła się klima i nie chłodziła
zero błędów i innych objaw

piona32

#77 Post autor: piona32 »

witam.mam zafirke b z klima manualną.sprężarka jest do wymiany.czy trzeba na konkretny model wymienić czy możliwe są zamiany?

karol

#78 Post autor: karol »

witam
mam problem w swojej zafirze b 2005 rok a mianowicie że klimatronik nie pokazuje na wyświetlaczu żadnych parametrów (temperatury, regulacji nawiewu itd.........)natomiast jak się przekręci gałką dmuchawa działa regulacja góra dół również tylko nić nie pokazuje na wyświetlaczu......... :|

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#79 Post autor: danio »

piona32
proponuje założyć taką jak masz a najlepiej ją zregenerować o koło 300 zł wychodzi taniej niż eksperymenty

MichalB5

#80 Post autor: MichalB5 »

Nie mogę założyć tematu więc napiszę tutaj.
W mojej zafirce po zdemontowaniu tunelu środkowego przestał mi działać zupełnie panel climatronic. Zupełnie martwy, nawet podświetlenia nie ma. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy w tunelu jest coś od czego zależy climatronic ? Przewody są tylko do gniazd zapalniczek i na dole sensor poduszek. Poza tym nie widzę nic, co mogłoby zaszkodzić klimatronicowki. Bezpieczniki sprawdzone i są ok. Nie da się też połączyć komputerem z klimatronikiem.

ADRIAN2325

#81 Post autor: ADRIAN2325 »

Nitaka pisze:....
Przy okazji-jeśli ktoś poszukuje profesjonalnego serwisu kliamtyzacji w Białymstoku to slużę pomocą.Żeby uniknąć podejrzeń o kryptoreklamę proszę pisać na priv.
Proszę o adres serwisu klimatyzacji w Białymstoku. Na priva lub w poście.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2012, 12:57 przez ADRIAN2325, łącznie zmieniany 1 raz.

clinick

#82 Post autor: clinick »

witam wszystkich na forum ZKP
moje pytanie jest czy spręzarka od klimy manualnej ze sprzęgłem nie będzie pracować w zimie???
nie wiem moze to wina tych temperatur niskich na dworze jakies czujniki moze ją trzymają :mysli: !!!

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#83 Post autor: Zdenek2007 »

clinick pisze:witam wszystkich na forum ZKP
moje pytanie jest czy spręzarka od klimy manualnej ze sprzęgłem nie będzie pracować w zimie???
nie wiem moze to wina tych temperatur niskich na dworze jakies czujniki moze ją trzymają :mysli: !!!
Tak właśnie jest, w zimie nie będzie działać, klima jest zabezpieczona tak aby przy minusowych temperaturach nie dochodziło do oblodzenia parownika.

clinick

#84 Post autor: clinick »

dzięki kolego za info przyda sie dodatkowa wiedza żeby uniknąć zbędnych kosztów naprawy :D jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

areek194

#85 Post autor: areek194 »

Jak mi przestała działać klima to okazało się że mam pecha bo urwała się dolna część ramy od chłodnicy klimy. Zakup nowej :( . Mechanik mówił że oryginalne chłodnice maja bezsensownie zamontowany wentylator na ramie chłodnicy i po jakimś czasie od drgań ja po prostu rozrywa.

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#86 Post autor: danio »

Ja już to przerabiałem w zeszłym roku. Stwierdzenie mechanika "Normalne w oplach'

1fikol

#87 Post autor: 1fikol »

witam! chciałbym dołaczyć się do tematu klimy. mam klimę manualną i gdy wczoraj zrobiło się gorąco chciałem włączyć a tu... lipa.posprawdzałem wszystko co się da i wybrałem wydaje się najlepszą opcję,pojechałem dobić klimę.po dobiciu okazało się jednak, że klima dalej nie działa,mechanik sam się zdziwił znalazł przekażnik podpiął kabelek i działa.co się okazało,że sterowanie w przekazniku jest minusem,ktory u mnie nie działa. co to może być?
ma ktoś doświadczenie z czymś podobnym?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#88 Post autor: radmar1702 »

mam pytanie jak się wejdzie w op coma w programy czyli testy wykonawcze jakie powinno być ciśnienie klimatyzacji ????

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#89 Post autor: Bodek »

Przełącznik informacyjny A/C,Aktywny
Tryb wylaczenia ukladu klimatyzacji,System OK
Ciśnienie A/C (Systemu Klimatyzacji),1 035 kPa
Ciśnienie A/C (Systemu Klimatyzacji),1.5 V
Przekaźnik A/C (System Klimatyzacji),Aktywny
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#90 Post autor: radmar1702 »

serdecznie dzięki Bodek u mnie jak pamiętam w Ciśnienie A/C (Systemu Klimatyzacji),było nawet jak full chłodziła 1 200 kPa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”