Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
raventes

#676 Post autor: raventes »

Jakie preferujecie zestawienie kolorostyczne felg? :) Jasne alusy - jasne auto. Ciemne do ciemnego czy kontrast? :)

Tooomuss

#677 Post autor: Tooomuss »

raventes pisze:Jakie preferujecie zestawienie kolorostyczne felg? :) Jasne alusy - jasne auto. Ciemne do ciemnego czy kontrast? :)
Zależy od gusty, szczerze to ja wole zestawienie ciemne auto - czarne alusy, lub białe te srebrne mi jakoś nie pasują ;) a do jasnego auta to tyle czarne alusy ;)

cieniassss

#678 Post autor: cieniassss »

Tooomuss pisze:Koledzy co sądzicie o tych felgach ?
http://allegro.pl/opel-as...2124184210.html

Jak myślicie jak to będzie wyglądać ?
w rozmiarze 15 i z wysoką oponą będzie bardzo słabo wyglądało, minimum 17 cali przy takim wzorze

Tooomuss

#679 Post autor: Tooomuss »

cieniassss pisze:
Tooomuss pisze:Koledzy co sądzicie o tych felgach ?
http://allegro.pl/opel-as...2124184210.html

Jak myślicie jak to będzie wyglądać ?
w rozmiarze 15 i z wysoką oponą będzie bardzo słabo wyglądało, minimum 17 cali przy takim wzorze
A co mógłbyś mi zaproponować co by dobrze wyglądało ? :)

cieniassss

#680 Post autor: cieniassss »

Tooomuss, 15 cali w zafirze nie będzie dobrze wyglądało, ale jako tako wygląda taki zestaw
Obrazek

Tooomuss

#681 Post autor: Tooomuss »

cieniassss, dzięki za fotkę, a co do 17 cali to jakoś przekonany nie jestem tym bardziej na naszych drogach ;)
Poszukam jeszcze może coś ciekawego znajdę. :roll:

jacek28

#682 Post autor: jacek28 »

Tooomuss pisze: a co do 17 cali to jakoś przekonany nie jestem tym bardziej na naszych drogach
jeździłem na 17" na 40 profil na twardym zawieszeniu i wbrew pozorom dało rade :!: w ZA jest w miare tanie zawieszenie w razie czego wiec warto poprawic w ten sposób wygląd i trakcje :!:

Tooomuss

#683 Post autor: Tooomuss »

Aha, tylko problem też taki że szkoda mi prawie nowych opon letnich które mam na 15.

pattusz

#684 Post autor: pattusz »

Witam chciałem wymienić w mojej Zafirce felgi z oryg 15 na 17 cali dostępne są rozmiary opon 215 i 225 jak myślicie nie są za szerokie albo lepiej zamieć na 16 cali podpowiedzcie coś
dzięki .
Ja wyszukałem taki zestaw z oponami kleber
http://ssl.delti.com/cgi-bin/komplettrad.pl#Images

zafirakamil

#685 Post autor: zafirakamil »

Cześć , mam malutkie pytanko czy ktoś wie na jakich alufelgach wychodziły Zafiry z roku 2004 dokładnie kwiecień , bo wiem że jest dużo rodzajów ich a te co mam są od starszej wersji. Można jakoś to określić, czy wypuszczali je w tym roczniku na różnych alusach ? :>

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#686 Post autor: Tunio999 »

zafirakamil pisze:Cześć , mam malutkie pytanko czy ktoś wie na jakich alufelgach wychodziły Zafiry z roku 2004 dokładnie kwiecień , bo wiem że jest dużo rodzajów ich a te co mam są od starszej wersji. Można jakoś to określić, czy wypuszczali je w tym roczniku na różnych alusach ? :>
http://dixi-car.pl/doc/Wheel_Cat_2007_2.pdf ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#687 Post autor: rafant4011 »

zafirakamil, jakie pan sobie wybrał w 2004 i zapłacił na takich wypuścili z fabryki :lol:

zafirakamil

#688 Post autor: zafirakamil »

no to jednak się nie dowiem jak wyszła z fabryki ;) ale dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#689 Post autor: Bodek »

zafirakamil pisze:Cześć , mam malutkie pytanko czy ktoś wie na jakich alufelgach wychodziły Zafiry z roku 2004 dokładnie kwiecień , bo wiem że jest dużo rodzajów ich a te co mam są od starszej wersji. Można jakoś to określić, czy wypuszczali je w tym roczniku na różnych alusach ? :>
Były takie wzory (na czerwono rozmiar w calach):

Obrazek

nr 6, 7 i 11 - 17 cali, w tym 7 była do Z20LET

Były też dedykowane w zależności od nr nadwozia:

rocznik modelowy 2002 do 2004: nr 4

poniżej rocznika 2003: nr 5

powyżej rocznika 2004: nr 1

a tak ogólnie to było:
rafant4011 pisze:zafirakamil, jakie pan sobie wybrał w 2004 i zapłacił na takich wypuścili z fabryki :lol:
;)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2015, 19:05 przez Bodek, łącznie zmieniany 2 razy.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

zafirakamil

#690 Post autor: zafirakamil »

a nr 4 to wiesz jaki to model/rodzaj felgi?
bo na pewno była na 16 wypuszczona więc obstawiam za 4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”