Odczyt komputera pokladowyego zafira b

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Popey 80

#61 Post autor: Popey 80 »

Witam.
Ja mam wyświetlacz BID czy jest opcja wyświetlania spalania?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#62 Post autor: Lorry »

Oczywiście że tak, ja tak mam ;)

Co i jak na poprzedniej stronie w poście MieHor'a

Popey 80

#63 Post autor: Popey 80 »

Dzięki kolego za info jutro jadę odebrać moją zośkę od mechanika(wymiana oleju i filtrów) to pokażu mu to odrazu i spróbuje.

zicc

#64 Post autor: zicc »

Taka ciekawostka znaleziona na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=q0e5jbudK2w&feature=fvst
chciałoby się mieć wgląd w takie informacje jak nasycenie filtra DPF...

nynek11

#65 Post autor: nynek11 »

A proszę link http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... lightshow/ DJ Tomcat już robi takie cacko! Poczytaj całość to się dowiesz co w trawie piszczy pzdr.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#66 Post autor: Bodek »

nynek11 pisze:A proszę link http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... lightshow/ DJ Tomcat już robi takie cacko! Poczytaj całość to się dowiesz co w trawie piszczy pzdr.
Tak, to już dawno było = a jest jakiś efekt :?:

Bo oprócz wymijających odpowiedzi - nic ciekawego nie znalazłem.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

zicc

#67 Post autor: zicc »

nynek11 pisze:A proszę link http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... lightshow/ DJ Tomcat już robi takie cacko! Poczytaj całość to się dowiesz co w trawie piszczy pzdr.
A ja powiedziałbym, że niewiele "piszczy" - takie trochę obiecanki cacanki (oczywiście nic nie ujmując DjTomcatowi który może rzeczywiście coś tam dłubie) owiane straszną mgłą tajemniczości, tak jakby wynalazkiem interesował się obcy wywiad :)

misiek16v

#68 Post autor: misiek16v »

Panowie a o co chodzi z tym "security code" - gdzie mogę go znaleść ?

i chodzi o jeszcze jedno ostatnio grzebałem trochę i zmieniłem język z Niemieckiego na Polski ale po dłuższym staniu auta zmienił się sam na Angielski. Przeprogramowałem znowu BC przez OC na Polski i znowu to samo jazda, przerwa ok ale rano wstaję wsiadam do auta i znowu Angielski :) - co wy na to ??

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#69 Post autor: Bodek »

misiek16v pisze:Panowie a o co chodzi z tym "security code" - gdzie mogę go znaleść ?

i chodzi o jeszcze jedno ostatnio grzebałem trochę i zmieniłem język z Niemieckiego na Polski ale po dłuższym staniu auta zmienił się sam na Angielski. Przeprogramowałem znowu BC przez OC na Polski i znowu to samo jazda, przerwa ok ale rano wstaję wsiadam do auta i znowu Angielski :) - co wy na to ??
Tak ma być - poczytaj temat o zmianie języka w ZB - jest na forum.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

jayckop

#70 Post autor: jayckop »

Dzięki koledzy teraz ja się pobawie moją Zoską i zobacze co ona mi ciekawego pokarze. ;)

Duzypajak

#71 Post autor: Duzypajak »

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum jak i zafirki, jeżdzę nią nie cały tydzień, sprowadzona z Belgii, i tu podłaczam sie do tematu. Wszystkie dane z komputera są aktywne srednie spalanie, itd. itp. przestawiłem język na polski. Nie wiem jak resetuje się zasieg, po tankowaniu nic sie nie zmienia i teraz zasieg caly czas wskazuje 0. Może ktos pomoze???

robimel

#72 Post autor: robimel »

Kolego musisz zatankowac za co najmniej 100 zl wtedy komputer sam sobie przeliczy zasieg i pokaze ci nowy odczyt. Jak tankujesz za 30 czy 50 zl to paliwa wprawdzie przybywa ale kom tego nie odczyta prawidlowo i nie przeliczy zasiegu.
A swoja droga jak zmieniles jezyk na polski????

Duzypajak

#73 Post autor: Duzypajak »

Dzięki, wtedy właśnie tankowałem za 5 dyszek, dzisiaj wlałem wiecej paliwa, bo tak właśnie pomyślałem i zasięg sie odświeżył. Co do języka to przeglądałem ustawienia "Settings">System i tam jak przechodzisz sobie strzałakami w górę i w dół w masz język, ja wtedy miałem niederlandzki( auto sprowadzone z Belgi) i wtedy zacząłem zmieniać języki i ku mojemu zaskoczeniu :shock: POLSKI zdziwienie na maxa he. Po rozkodowaniu vinu okazuję się że auto było składane u nas w Gliwicach może dlatego, bądź też te roczniki tak mają, nie wiem.

cieniassss

#74 Post autor: cieniassss »

Duzypajak pisze:Co do języka to przeglądałem ustawienia "Settings">System i tam jak przechodzisz sobie strzałakami w górę i w dół w masz język, ja wtedy miałem niederlandzki( auto sprowadzone z Belgi) i wtedy zacząłem zmieniać języki i ku mojemu zaskoczeniu :shock: POLSKI zdziwienie na maxa he. Po rozkodowaniu vinu okazuję się że auto było składane u nas w Gliwicach może dlatego, bądź też te roczniki tak mają, nie wiem.
tak jest w przypadku radia CD30 z wyświetlaczem BID

robimel

#75 Post autor: robimel »

No ja mam wyswietlacz GID ale nie kolorowy, wiec czy da sie jakos zmienic na polski?? Iczy generalniemozna ustawic jakos na pierwszej str komp zeby nie wyswietlal spalania chwilowego ale np srednie i zasieg??
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”