[A] Domykanie szyb z pilota

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Rafik

[A] Domykanie szyb z pilota

#1 Post autor: Rafik »

Witam chciałbym zrobić u siebie domykanie (i otwieranie jeśli to możliwe) szyb z pilota. czy ktoś się orientuje co bym potrzebował.

J.A.C.E.K

#2 Post autor: J.A.C.E.K »

Ello,
Robiłem to w tamtym roku. Wystarczy zmostkowac chyba 4 przewody przy prawym progu. Więcej info masz na
http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/lista/B
niestety trzeba się tam zarejestrować.
Przeczytaj cały wątek. Mostkowanie przy lewych drzwiach powoduje zamknięcie szyb przy przypadkowym zatrzaśnięciu drzwi, Mostokowanie po prawej - zamykasz z kluczyka, po drugim naciśnięciu z tzw. deadlocka.
pozdrawiam,
jacekk

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Maciek »

J.A.C.E.K, a czy przypadkiem po tym zmostkowaniu przewodów aku się sam dosyć szybko nie rozładowuje? Kiedyś coś takiego czytałem właśnie na VK....



Pozdr.
M.

Rafik

#4 Post autor: Rafik »

znalazłem wczoraj to: http://www.forum.vectra-unlimited.pl/sh ... hp?t=27590
dzisiaj zrobiłem i działa.
koszt 1 złoty
polecam

--scalone--

dodam jeszcze że w sobotę dzwoniłem do serwisu z zapytaniem jaki koszt byłby zrobienia szybek z pilota to zawołali sobie 250 złotych

//edytujemy posty a nie piszemy jeden pod drugim //BajBus
Ostatnio zmieniony 26 cze 2009, 13:22 przez Rafik, łącznie zmieniany 1 raz.

robert629

#5 Post autor: robert629 »

Witam. Też zrobiłem domykanie szyb z pilota i działa. W związku z tym, że szyby nie domykały się (zatrzymywały się 5 cm przed końcem) dodałem równolegle do kondensatora 220 mikro kondensator 100 mikro i już jest ok. Pozdr.

Rafik

#6 Post autor: Rafik »

U mnie było dokładnie tak samo zamieniłem kondensator na większy i jest ok.

lukasus9

#7 Post autor: lukasus9 »

Czyli jakie dokładnie kondensatory muszę kupić bo ja z tej elektroniki jestem kompletnie zielony :lol:

Rafik

#8 Post autor: Rafik »

Ja założyłem chyba 470 mikro. Chodzi o to żeby sygnał z pilota był dłużej przetrzymywany.
U mnie na 200 mikro tylnie szyby szły do końca ale przód zatrzymywał się ok pięć cm od góry. Po wymianie na większy kondensator jest już ok.

lukasus9

#9 Post autor: lukasus9 »

A skoro ja mam tylko elektrykę z przodu to może ten kondensator 220 mikro wystarczy :?:

Rafik

#10 Post autor: Rafik »

Możesz spróbować ale chyba to nie zadziała bo tu chodzi o czas a przednie szyby dłużej idą do góry.

robert629

#11 Post autor: robert629 »

Dokładnie tak jak mówi mój poprzednik. Musisz włożyć większy. Nie martw się koszty drastycznie nie pójdą do góry. :lol:

lukasus9

#12 Post autor: lukasus9 »

No elektryk ze mnie żaden ale domykanie zrobione :mrgreen: a kondensator kupiłem 330 mikro. Dzięki za pomoc.Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#13 Post autor: BajBus »

chłopaki a szyber też domyka?
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

budrys

#14 Post autor: budrys »

Przeczytałem cały temacik na forum chłopakó z Vektry i unich działa włącznie z szybrem wiec w zafirce jak dziala na same szkła to i z szybrem nie bedzie problemu,

ja tez zamierzam zainstalowac sonie ten układzik jutro w swojej zosi tylko musze zlokalizowac centralke wie ktos gdzie to jest?

z góry dzieki za info

KOPERNIK

#15 Post autor: KOPERNIK »

Wiytam.a ja sie nie znam kompletnie na elektroinice i nie ma mi kto zrobic :( :( ...
A sam nie chce sie za to brac bo wiem ze moga wogule przestac działac jak sie wezmę.pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”