[B]Klimatyzacja - przestała działać

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
przem811

#91 Post autor: przem811 »

Ja chyba ją jednak sprzedam. :-( Dość mam stresów w pracy, żeby jeszcze autem się przejmować i zastanawiać co znowu walnęło.... ja chce po prostu jeździć!!!! czy wymagam az tak wiele?

Ponieważ auto kupiliśmy niedawno pojechaliśmy nabić i odgrzybić klimę przed latem. Dziś po raz pierwszy wlazłam w opcje klimatyzacji i zaznaczyłam AC. Nie poczułam nadmuchu więc zmieniłam nawiew na 3 potem 4. Usłyszałam jakieś dziwne odgłosy ale ok. Potem 2 razy jakby szarpnęło autem. Nie wiem czy to podmuch klimy czy wiatraka ale cośtam zaczęło być czuć. Nagle poczułam mocny zapach palenia się jakichś kabli, plastiku i trochę dymu było w aucie.

Zgasiłam i teraz czekam na męża obgryzając paznokcie i zastanawiając się co się stało ile to będzie kosztować.

Dodam, że mam auto bez DPF. EGR raz się świeci a raz nie i jeszcze go nie robiłam. Niedawno wymieniałam filtry, oleje itd.

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2012 17:33 ]
Mąż wrócił od faceta u którego klime nabijaliśmy. Twierdzi, że układ szczelny ale padła sprężarka- nie puszcza powietrza. Ale od czego to się stało???
Załamana jestem. Kolejne 2-3 tys z kieszeni?

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2012 17:55 ]
Koło się kręci, łożysko podobno chodzi. Klimatyzacja trzyma ciśnienie. Nie puszcza tylko płynu chłodzącego do obiegu. Czy faktycznie trzeba szukać nowej sprężarki czy może jakiś element do wymiany?
Proszę, pomóżcie...... :cry:

[ Dodano: Sob Kwi 14, 2012 15:41 ]
Mam błąd 53007 czyli ciśnienie, czujnik?

adasko

#92 Post autor: adasko »

MieHor pisze:P0530 A/C Refrigerant Pressure Sensor Circuit Malfunction
lub
P0530 "Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego A/C - usterka"
lub
P0530 Czujnik ciśnienia klimatyzacji - duża wartość na wejściu Układ klimatyzacji B-05
P0530 Czujnik ciśnienia klimatyzacji - mała wartość na wejściu Układ klimatyzacji B-05
lub
P0530 Za mocne wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Za słabe wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Ciśnienie systemu klimatyzacji poza wymaganym zakresem Układ klimatyzacji B-05
P0530 Za mocne wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Za słabe wejście ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
P0530 Nieprawidłowe działanie czujnika ciśnienia systemu klimatyzacji Układ klimatyzacji B-05
lub
P0530 Obieg prądowy czujnika ciśnienia płynu chłodzącego systemu klimatyzacji - za silne wejście
P0530 Obieg prądowy czujnika ciśnienia płynu chłodzącego systemu klimatyzacji - za słabe wejście
lub
P0530 Uszkodzenie czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji
Czujnik cisnienia do wymiany na 99%

przem811

#93 Post autor: przem811 »

Ok ale z jakiego powodu?

adasko

#94 Post autor: adasko »

Nie masz wplywu na uszkodzenie czujnika po prostu jego zywotność sie kończy i juz :D wspólczesne auta są bardzo naszpikowane elektronika i nagle coś moze sie po prostu zepsuc nawet samo z siebie albo z eksploatacji auta po znacznym przebiegu.

Ja bym sie cieszył ze to nie sprezarka :lol:

przem811

#95 Post autor: przem811 »

Ale od tego mogło śmierdzieć spalenizną? Może silniczek też poszedł?

adasko

#96 Post autor: adasko »

Skoro mechanik stwierdzil że "Klimatyzacja trzyma ciśnienie. Nie puszcza tylko płynu chłodzącego do obiegu. " to trzeba zacząc od czujnika moze spalenizna nie była od sprezarki..

przem811

#97 Post autor: przem811 »

O matko! no to od czego taki dym poszedł jeśli nie od tej sprężarki...... (??)
Muszę jakąś zdrowaśkę odmówić, żeby to jednak był tylko czujnik.
I to nie mechanik coś stwierdził tylko facet ok nabijania klimy więc nie wiem na ile się zna. Jutro jadę do faceta, który naprawia sprężarki klimatyzacji.

A z innej beczki- można sprawdzić czy ktoś mi licznik kręcił? A zresztą... chyba nie chcę wiedzieć.

nynek11

#98 Post autor: nynek11 »

P0530 - Czujnik ciśnienia klimatyzacji - duża wartość na wejściu
(07) - Nie występuje Koledzy gdzie znajduje się ten czujnik ciśnienia!

przem811

#99 Post autor: przem811 »

klima naprawiona!!! okazało się że sprzęgło w sprężarce poszło. kosztowało mnie to razem 270zł (robocizna +części) i wszystko działa. Dobrze, że czujnika nie kupiłem tak jak komp pokazywał.

gandalf

#100 Post autor: gandalf »

Mam zafire B 1.9cdti, klima również przestała działać, układ szczelny, dostęp do sprężarki nieciekawy. Czy jest jakieś dodatkowe miejsce gdzie można sprawdzić stan tego feralnego bezpiecznika?

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#101 Post autor: ADAMO_16 »

Czy sprzęgło sprężarki uszkodzone może dawać objawy że raz klima jest a raz niema? Jak załącze klime to słychać dziwne dzwieki metaliczne, nie jest to głośne ale słychać.No i czy wymiana tego ustrojstwa jest skomplikowana?
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#102 Post autor: Kacperuch »

ADAMO_16 pisze:Czy sprzęgło sprężarki uszkodzone może dawać objawy że raz klima jest a raz niema? Jak załącze klime to słychać dziwne dzwieki metaliczne, nie jest to głośne ale słychać.No i czy wymiana tego ustrojstwa jest skomplikowana?
ja to samo mam. najprawdopodobniej ślizga Ci się cale sprzęgło. jak trafisz używkę to robocizna, poza tym ,że może nie wygodnie, nie powinna być droga, bo nie trzeba spuszczać czynnika. w przypadku wymiany cewki trzeba. ktoś wyżej napisał ze z robocizną 270zł co wydaje mi się przy drogo, dlatego szukaj używki. ceny nowego ponad 200. jak tani mechanior i używka to w okolicach 150zł taka impreza. mnie właśnie to czeka tylko nie wiem czy używkę załatwi mi..

slota2

#103 Post autor: slota2 »

Nie włącza mi się klima. Nie dostaje prądu na sprzęgło. Czujnik wymieniłem, sprzęgło wymieniłem, czynnik jest i ciśnienie też... Bezpieczniki w kabinie sprawdzałem. Gdzie jeszcze mógłbym zajrzeć aby się nie ugotować w te upały?

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#104 Post autor: Kacperuch »

cewka prąd dostaje? kostka przy cewce?

slota2

#105 Post autor: slota2 »

Cewka prądu nie dostaje, a jest wymieniona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”