Co jest grane z klimą czy usterka

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
biedrona

Co jest grane z klimą czy usterka

#1 Post autor: biedrona »

Witajcie Mam problem i się martwię Otóż kupiłem trzy lata temu Zafirkę Klima działała i chłodziła tak przez trzy lata Teraz ostatnio zauważyłem że słąbiej chłodzi i że wentylator od chłodnicy klimatyzacji się nie włącza. Ostatnio nic już nie chłodzi a jak włączam klimę przyciskiem AUTO to nie ma żadnego zwiększenia się obrotów czy spalania Dodam że mam zafirę A 2.0 DTI z klimatronikiem Czy jak się skończył czynnik chłodzący to sprążarka jest jakoś zabezpieczona i się nie włączy O co tu chodzi?Pozdrawiam i proszę o pomoc i podpowiedź Dziękuje i przepraszam

power

#2 Post autor: power »

biedrona pisze:Czy jak się skończył czynnik chłodzący to sprążarka jest jakoś zabezpieczona i się nie włączy
Dobrze kombinujesz kolego. Jeśli czujnik wykryje niskie ciśnienie gazu, bądź jego brak, to nie pozwoli na uruchomienie sprężarki, właśnie po to aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Harry200 »

Jak masz dostęp do O-C to możesz sprawdzić ciśnienie w układzie..

Skasowany użytkownik 6483

#4 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Sprawa jest prosta ze sprawdzeniem , okręć korek, gdzie się napełnia czynnikiem układ klimy i sprawdź czy wydobywa się stamtąd pod sporym ciśnieniem sprężona ciecz . Jeśli nie ma tego efektu to najprawdopodobniej masz sprężarkę do regeneracji . Ja tam miałem w Vectrze B , wykręciłem ją , dałem do naprawy , zapłaciłem chyba 200zł plus napełnienie i do końca okresu użytkowania , chłodziłem sobie dupsko w lecie jak trzeba . :piwo:

vojti

#5 Post autor: vojti »

biedrona pisze:Witajcie Mam problem i się martwię Otóż kupiłem trzy lata temu Zafirkę Klima działała i chłodziła tak przez trzy lata Teraz ostatnio zauważyłem że słąbiej chłodzi i że wentylator od chłodnicy klimatyzacji się nie włącza. Ostatnio nic już nie chłodzi a jak włączam klimę przyciskiem AUTO to nie ma żadnego zwiększenia się obrotów czy spalania Dodam że mam zafirę A 2.0 DTI z klimatronikiem Czy jak się skończył czynnik chłodzący to sprążarka jest jakoś zabezpieczona i się nie włączy O co tu chodzi?Pozdrawiam i proszę o pomoc i podpowiedź Dziękuje i przepraszam
U mnie było tak samo. Na początku słabiej chłodziło, potem nie włączała mi się klima. Miałem rozszczelnioną instalację ( korozja chłodnicy ). Wymieniono mi chłodnicę i napełniono układ czynnikiem i drugi sezon jeżdżę w miłym chłodzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”