[A] Problemy związane z szybą przednią (czołową)

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#16 Post autor: rzadki »

też polecam Pilkingtona, to są te same szyby tylko bez loga GM. kupowałem szybę solarną (niebieską) - lepsza widoczność wieczorem i bardziej odbija promienie słoneczne. koszt z wymianą około 700PLN. ale jeśli mała dziura, to spróbuj zakleić, zawsze to sporo kasy.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

gwizdenson

#17 Post autor: gwizdenson »

Jak wycenia ci ubezpieczyciel i godzisz się na kasę to jaka f-ra?Oprócz szyby była jeszcze maska,słupki,błotniki i odpryski na dachu.Razem 1850zł. Skasowałem i rok jeżdźę bez niczego.Narazie odpryski nie gniją a szyba jak szyba ,dziur nie ma żeby mi wiało.

giant19s

#18 Post autor: giant19s »

Nie wie ktoś czy jest możliwość założenia ogrzewanej przedniej szyby do auta która takowej opcji nie ma oraz podłączenia jej jakoś aby po włączeniu podgrzewania tylnej i lusterek przednia też się grzała?

darkp1

#19 Post autor: darkp1 »

Z podłączeniem podejrzewam nie było by problemu, tylko taką szybę ciężko dostać. Wiem że w omegach był taki patent i się sprawdzało ale w żadnym innym aucie nie widziałem.

giant19s

#20 Post autor: giant19s »

Z tego co czytałem i wyszukałem to są modele Zafiry A które miały fabrycznie podgrzewaną przednią szybę czyli dałoby radę taką dostać.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: Maciek »

giant19s pisze:Z tego co czytałem i wyszukałem to są modele Zafiry A które miały fabrycznie podgrzewaną przednią szybę
A gdzie to wyczytałeś? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o podgrzewanej przedniej szybie w ZA...

giant19s

#22 Post autor: giant19s »

Tak latając po aukcjach wystawianych modeli oraz gdzieś w necie.
Nie pamiętam już gdzie to było ale coś na ten temat znalazłem.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: Maciek »

giant19s pisze:Tak latając po aukcjach

To częściej fantazja sprzedających. Czasami mylą szybkie odraszanie przedniej szyby z podgrzewaniem (przy klimie automatycznej) lub zaznaczają specjalnie wszystkie opcje wyposażenia (szczególnie na otomoto).

Jak dla mnie to nie ma takiej szyby w ZA. Jak ktoś ma to niech wrzuci fotki bo inaczej nie uwierzę.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#24 Post autor: timi68 »

Maciek pisze:Jak dla mnie to nie ma takiej szyby w ZA.
I tu masz rację ja zaraz po zakupie swojej Zosi chciałem założć sobie taką szybę, pytałem w kilku serwisach i wszędzie słyszałem jedną odpowiedź - nie występuje w żadnej ofercie producentów.

giant19s

#25 Post autor: giant19s »

Czyli jednym słowem dziadostwo.

Rafik

#26 Post autor: Rafik »

Tylko ford stosuje takie rozwiązanie na szeroką skalę. Zdarzało się że co niektórzy producenci stosowali to rozwiązanie ale to było raczej chwilowe. A zośki z podgrzewaną szybą nie spotkałem bo takowej raczej nie ma.

giant19s

#27 Post autor: giant19s »

Szkoda. Do takiej klasy auta i w tych czasach to raczej powinna być to już norma jak podgrzewane lusterka i takie tam.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#28 Post autor: timi68 »

Tak jak pisał kolega Rafik Ford i Volkswagen używali takich szyb, może i todre rozwiązanie ale nie dla akumulatora.

giant19s

#29 Post autor: giant19s »

timi coś za coś :)
Ale bajer przydatny :) w razie naprawdę mroźnego marzniętego dnia to jak znalazł. Skrobaczka nie zawsze daje radę.
No cóż zawsze pozostaje odpalenie auta i dogrzanie go od środka :)

Rumcays

#30 Post autor: Rumcays »

giant19s pisze:timi coś za coś :)
Ale bajer przydatny :) w razie naprawdę mroźnego marzniętego dnia to jak znalazł. Skrobaczka nie zawsze daje radę.
No cóż zawsze pozostaje odpalenie auta i dogrzanie go od środka :)
Kumple mają w służbowych fordach i mówią, że patent niezły, ale przy dużym oblodzeniu bez skrobaczki i tak nie da rady. Ja tam na Zośkę nie narzekam. Przy odpalonym silniku zanim odśnieżę i oskrobię boczne szybki, to przednia już jest na tyle ciepła, że w miarę ładnie da się z niej lód usunąć. A w razie czego można odmrażacz w płynie w markecie zakupić.
No a poza tym koszt podgrzewanej szyby jest spory. Znajomemu z pracy w służbowym Mondziaku pękła, to za nową płacił 3 kafle... 3 lata temu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”