Po sprowadzeniu z Zachodu, Opel Zafira A, co wymienić

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
tradelux

#31 Post autor: tradelux »

paweł t pisze:Da się kupić leciwy samochód ,z uczciwym przebiegiem i serwisem za godziwą cenę.I nie musi być to wygórowany rachunek.Tak kupiłem auto dla żony.Uczciwa transakcja !Obie strony zadowolone i nikt nie miał i nie ma poczucia wydymania interesanta.Problem w tym,że na dilu od sztuki handlarze moją normę 2-3000zł na czysto-jak nie ma pola do ściemek .Jak jest- to winda skacze .Mamy cztery tygodnie w miesiącu, razy po dwa-trzy auta tygodniowo ...
A oni z łaską zejdą z ceny bo umowa na "niemca" albo inne niskie przebiegi i książki serwisowe bez autoryzacji.Czy to jest handel?To oszustwo!
Tradelux -czy jesteś w stanie określić swój status jako uczciwego sprzedawcę towaru o faktycznych właściwościach stanu rzeczywistego?Wątpię :roll: czy i Ty jesteś wstanie połapać się w pełni możliwości tego rynku.
Kolego najpierw dowiedz się co sprzedaję i jak, a później wrzucaj mnie do jednego worka. Zafir dla forumowiczów sprzedałem już bardzo wiele. Pod każdą jedną podpisuje się, że auto wyszło ode mnie, że miało oryginalny przebieg! (a nie jak niektórzy stosują sztuczki: stan licznika) oraz świadczę o bezwypadkowości (auto proste, bez kombinowania przy konstrukcji czy poduszkach). Jeśli coś jest do wymiany to wymieniam lub opuszczam (mowa tutaj o takich rzeczach jak turbina, dwumasa itd.).
Świadczę support po zakupowy. Jeśli trzeba zakupić taniej materiały eksploatacyjne to również świadczę taką pomoc. Czasami informuję i walczę z mechanikami, którzy chcą naciągnąć na niepotrzebne koszta.
Od każdego klienta mogę zawszę odebrać telefon nie bojąc się o to co powie oraz spojrzeć rano w lustro z czystym sumieniem.
Uwierz, że gdybym sprzedawał 2-3 auta tygodniowo to jeździłbym Ferrari i mieszkał w zdecydowanie innym miejscu niż obecnie. Chcący sprzedawać uczciwie nie ma kokosów. Czasami wyjdzie się na czysto 500zł, czasami 1000zł, a czasami trzeba i dołożyć bo coś trzeba wymienić nieprzewidzianego. Do tego sprzedaż legalnie tj:
- na fakturę
- z podatkiem VAT jeśli jest to wymagane
- z oryginalnym przebiegiem do 150-170tys km
Kokosów nie ma, a sprzedaż bardzo mizerna, bo każdy woli "cukiereczki"
Utrzymuję się z innego źródła, niż sprzedaż samochodów tj. bardziej hobbistycznie, tak samo jak "grzebanie" przy samochodach po godzinach :)

Nie słodząc sobie, gdyby większość sprzedawców miała podejście do klienta takie jak ja, to ludzie chętniej kupowaliby samochody używane tej klasy, niż nowe Pandy...

P.S. Twoją pierwsza wypowiedź czyta się fatalnie z powodu formy językowej. Postaraj się używać interpunkcji i prawidłowo gramatyki języka polskiego.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#32 Post autor: MARCEL! »

Spokojnie... Wiadomo, że cudów nie ma.... Ja analizowałem, też możliwość zakupu nowego auta typu Fiat Panda, ale no cóż... miałem już kiedyś małe autko z małym wyposażeniem. Czy klimatyzacja ręczna, oświetlenie bagażnika i regulacja pasów bezpieczeństwa to tak dużo jak na 21 wiek?

tradelux

#33 Post autor: tradelux »

Dokładnie i to cały czas powtarzam - cudów nie ma, nikt za półdarmo nie odda dobrego auta. Dlatego śmieszą mnie oferty wklejane typu ZB 2007r z LPG i 80tys przebiegu za 26tys zł, gdzie takie auto kosztuje min. 8tys €.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#34 Post autor: MARCEL! »

Coś mi znalazł już znajomy, będę może oglądać w przyszły tygodniu... Na razie wiem, że zielony i nieduży przebieg...
Kurde, tylko kolor nie pasi mi za bardzo, zależy jeszcze jaki zielony. Ale z drugiej strony jeśli będzie fajny stan, zadbany to czemu ? :?: :idea:

Awatar użytkownika
Kacperuch
Zafiromaniak
Posty: 521
Rejestracja: 19 mar 2012, 12:15
Imię: Kacper
Lokalizacja: Gillingham/UK
Auto: Skoda
Model: Octavia2
Oznaczenie silnika: 19BKC

#35 Post autor: Kacperuch »

jeżeli chodzi o "zielony" zafirowy to były ciemne odmiany zieleni wcale nie głupie ;) w ogóle Zośki z niepasujących (mi) kolorów to tylko biały i czerwony były;) Ciema zieleń nie jest zła i pamiętaj kolorem się nie jeździ :D

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#36 Post autor: Bodek »

Kolorem się nie jeździ ...., ale jak ma mnie razić - to ja bym nie kupił.

Co prawda ten zielony, który jest w ZA (ciemny) - nie jest zły ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#37 Post autor: MARCEL! »

Jest fajny kolorek, taki hmmm zielono szary...
A ktoś może wie, gdzie jest tabela kolorów dla Opla Zafira A ?
Mam nadzieje, że będzie ok ten Opel... Jeszcze nie wiem dokładnie jaka cena, ale ciut wyższa niż wyceniony w Eurotaxie .... Ale jeśli faktycznie ma realny przebieg 150 000 to warto dopłacić...

LAP

#38 Post autor: LAP »

MARCEL! pisze: A ktoś może wie, gdzie jest tabela kolorów dla Opla Zafira A ?
Może tu zerknij:

http://www.langzeittest.de/opel-zafira/ ... farben.php

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#39 Post autor: MARCEL! »

No i zakupiłem Zafirę :) Do wymiany było :
- tłumik środkowy i końcowy, wieszaki
- drążek stabilizatora
- żarówka oświetlenia wnętrza schowka
- odgrzybienie klimatyzacji + nabicie (tak profilaktycznie)
- opony
No i lada moment biorę się za wymianę rozrządu+pompy i płynu chłodniczego... A przed zimą to konserwacja blach pewnie :) Bo chyba Ople nie słyną z dobrych zabezpieczeń antykorozyjnych...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#40 Post autor: firek »

To teraz jeszcze LPG i pozostaje sie cieszyc jazda za grosze.....:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”