Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Szymon78

#91 Post autor: Szymon78 »

mozliwe ze spust wody od klimy

pozatym jaką masz Zosię?? A czy B

hatson

#92 Post autor: hatson »

Witam,

wczoraj zabralem sie za wymiane chlodnicy wedlug opisu zamieszczonego na forum. Niestety za pozno doszedlem do tego, ze jest troche prostrza metoda i najlatwiej wymontowac lampy przednie i te czesci nadwozia, do ktorych sa one przykrecone. Chlodnica wychodzi wtedy elegancko do gory. Niestety jak napisalem, wpadlem na to troche za pozno. Tak meczylem sie z wlozeniem chlodnicy, ze zahaczylem o mocowanie od chlodnicy klimy i zrobilem malutka dziurke w nowej chlodnicy :( Nie zauwazylem tego wczesniej, dopiero jak zaczalem napelniac uklad i zaczelo sie lac. Jako, ze zakup nowego Nissensa za 500 zl. nie jest super rozwiazaniem, mam pytanie. Czym mozna to zalutowac ?

Chcialbym to zrobic sam. Mam palniczek na propan butan, tylko nie wiem, jakiego materialu uzyc. Kiedys lutowalem przewody wysokiego cisnienia od zawieszenia w citroenie i dalem rade. Ma ktos doswiadczenia w lutowaniu aluminiowej chlodnicy ?

Anony Mous

#93 Post autor: Anony Mous »

musisz mieć lut (cynę) do aluminium.

hatson

#94 Post autor: hatson »

Witam.

No nawet juz cos takiego znalazlem. Sam kurcze nie wiem co zrobic. Czy jednak nie kupic nowej, moze jakiejs tanszej. Widzialem z Therotec'a za okolo 300 zl. Zawsze to nie 500 za Nissensa.

Pozdrawiam
Pawel

DaRek7

#95 Post autor: DaRek7 »

Jeśli masz wszystko co potrzebne i uda Ci się zalutować, to po co nowa? Jeśli to malutka dziurka to nie powinno być problemu, zwłaszcza że to nowy materiał do lutowania(tz.chłodnica) a zawsze parę stówek w kieszeni ;)

hatson

#96 Post autor: hatson »

DaRek7 pisze:Jeśli masz wszystko co potrzebne i uda Ci się zalutować, to po co nowa? Jeśli to malutka dziurka to nie powinno być problemu, zwłaszcza że to nowy materiał do lutowania(tz.chłodnica) a zawsze parę stówek w kieszeni ;)
Niestety nie moglem znalesc palnika i stwierdzilem, ze zawioze ja do fachowca. Gosciu mi zalatal i chlodnica juz zalozona. Twierdzil, ze straszna tandeta mimo, ze to Nissens. Facet gadal, ze dla Nissensa robia rozni podwykonawcy i jakosc tez jest bardzo rozna.

Mam pytanko przy okazji. Gdzie jest jakis odpowietrznik do ukladu chlodzenia ?

Pozdrawiam
Pawel

DaRek7

#97 Post autor: DaRek7 »

hatson pisze: Gdzie jest jakis odpowietrznik do ukladu chlodzenia ?
Odpowietrznik jest na tej metalowej rurce która biegnie wzdłuż silnika,(najlepiej zdjąć górną osłonę silnika), pomiędzy silnikiem a chłodnicą

Obrazek

Obrazek

możesz mieć problem z jego wykręceniem ale układ powinien się odpowietrzyć sam bez odkręcania odpowietrznika.

hatson

#98 Post autor: hatson »

DaRek7 pisze:
Odpowietrznik jest na tej metalowej rurce która biegnie wzdłuż silnika,(najlepiej zdjąć górną osłonę silnika), pomiędzy silnikiem a chłodnicą
Tak, wiem. U mnie jest ona dosc mocno pordzewiala. Jutro bede napelnial uklad. Dzieki bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
Pawel

piona32

#99 Post autor: piona32 »

witam.jestem właścicielem Zośki od listopada.zakupiona z prywatnego importu,1.9 ctdi,2007Y,120 Kucy,przebieg przy zakupie 156 tysi :? ,po wymianie rozrzadu,oleju itp.tydzień temu padła chłodnica-ewidentny wyciek płynu.CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI ;-) jestem po wymianie elementu.wcześniej wymieniłem sprężarke klimy i ją uruchomiłem.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#100 Post autor: Bodek »

piona32 pisze:witam.jestem właścicielem Zośki od listopada.zakupiona z prywatnego importu,1.9 ctdi,2007Y,120 Kucy,przebieg przy zakupie 156 tysi :? ,po wymianie rozrzadu,oleju itp.tydzień temu padła chłodnica-ewidentny wyciek płynu.CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI ;-) jestem po wymianie elementu.wcześniej wymieniłem sprężarke klimy i ją uruchomiłem.
Nie próbowałeś załatwić nowej chłodni podpinając się na akcję serwisową :?: , niektórym, na przykład mi się udało.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

piona32

#101 Post autor: piona32 »

no niestety,wydarzenia przebiegały dynamicznie,nie spojrzałem na forum,a póżniej w serwisie opla powiedzieli iż akcja dotyczy autek zakupionych i serwisowanych w III RP
:lol:

Nie prawda moja jest sprowadzona :!: - Bodek
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 19:00 przez piona32, łącznie zmieniany 2 razy.

GOSIAK

#102 Post autor: GOSIAK »

Witajcie koledzy i koleżanki

Właśnie wróciłam od mechanika i zapadła diagnoza wyciek z chłodnicy trzeba wymienić. Cena którą usyszalam zawaliła mnie z nóg 1400 zł plus koszty wymiany.. czytam ten temat i czytam i dalejnic nie wiem. Z tego co piszecie są tansze zamienniki i tu moja prośbą pomocy w odnalezieniu odpowiedniej chłodnicy do mojego kochanego autka.. posiadam zafire b 1.9 TDI 150km 2006r. Manualna skrzynia.. będę wdzięczna za pomoc..

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#103 Post autor: chabretti »

GOSIAK pisze:Witajcie koledzy i koleżanki

Właśnie wróciłam od mechanika i zapadła diagnoza wyciek z chłodnicy trzeba wymienić. Cena którą usyszalam zawaliła mnie z nóg 1400 zł plus koszty wymiany.. czytam ten temat i czytam i dalejnic nie wiem. Z tego co piszecie są tansze zamienniki i tu moja prośbą pomocy w odnalezieniu odpowiedniej chłodnicy do mojego kochanego autka.. posiadam zafire b 1.9 TDI 150km 2006r. Manualna skrzynia.. będę wdzięczna za pomoc..

Pozdrawiam
Na pewno kupisz chłodnicę taniej w jakimś sklepie a i jakiś mechanik Ci ją wymieni taniej niż w ASO. Ja za swoją (zamiennik) w zeszłym roku dałem 280 w hurtowni RK NIEDZIAŁEK tylko że sam wymieniałem u kolegi na kanale. :) ZOBACZ TO :D

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#104 Post autor: Bodek »

GOSIAK pisze:.... tu moja prośbą pomocy w odnalezieniu odpowiedniej chłodnicy do mojego kochanego autka.. posiadam zafire b 1.9 TDI 150km 2006r. Manualna skrzynia.. będę wdzięczna za pomoc..

Pozdrawiam
Jeżeli potrzebujesz nr katalogowy dla chłodnicy w Twoim autku, skorzystaj z Tego Tematu

Nr katalogowy dla ZB 1,9 DTH z 2006r:

13 00 275 CHŁODNICA, ZESP. (RDZEŃ CHŁODNICY ROZMIAR 600 X 409MM) Z19DTH

Cena w ASO:

Numer katalogowy: 1300275
Nazwa części: CHLODNICA
Cena netto*: 1 108,00
Cena brutto*: 1 362,84
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

GOSIAK

#105 Post autor: GOSIAK »

Dzięki koledzy za pomoc teraz pewnie coś znajdę..

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Cze 12, 2012 20:45 ]
No i jednak klops! Do mojej zafirki ciężko dostać zamiennik albo ja szukać nie umiem :( Znalazłam jeden za ponad 600zł (NISSENS) i tyle... myślałam że coś taniej znajdę ale widać bardzo się na tym nie znam no i może szukać nie umiem więc lipa... :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”