Problem z pierwszym odpaleniem auta - przyczyny i naprawa

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
luis105

#76 Post autor: luis105 »

witam wszystkich prosze o namiar tegi chipa do grzania świec żarowych na zimnym silniku. Pozdrawiam

rafi

#77 Post autor: rafi »

luis105, namiar na chipa i opis jak zamontować znajdziesz (koniec problemów z odpalaniem) rafi.

Gorallo

#78 Post autor: Gorallo »

Powtarzam jeszcze raz ORYGINAŁ najlepiej kupiony w jakiejs hutrowni części. Ja też kupiłem najpierw na Allegro i to mnie wprowadziło w błąd. Zacząłem sie zagłębiać w inne kwestie silnika. I pewnego dnia w warsztacie jeden mechanik przy mnie wymienił na ORYGINAŁ i autko jak nowe.

pzdr.

Marekcanoe

#79 Post autor: Marekcanoe »

Najważniejsze, że się wyjaśniło :))

buli

#80 Post autor: buli »

Koledzy mam pytanie czy powinno sie po właczeniu zapłonu czekac az zgasnie kontrolka z samochodem i kluczem czy mozna od razu odpalac silnik. Mam na mysli 2.0 dti Pozdrawiam!!!

giant19s

#81 Post autor: giant19s »

Raczej mało prawdopodobne aby ktoś czekał aż pogasną kontrolki :)
Ważne aby ogólnie zgasła ta i cała reszta które zgasnąć powinny.
Ja przy odpalaniu zaznaczam tylko pozycje drugą i dopiero daje na zapłon, staram się aby nie było gwałtownego przekręcenia z zera na zapłon.
Raczej kontrolki kontrolkami myślę że czekać nie trzeba. :)

darkp1

#82 Post autor: darkp1 »

W dieslu musisz tylko poczekać aż świece się zagrzeją, kontrolki zgasną po odpaleniu.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#83 Post autor: timi68 »

darkp1 pisze:W dieslu musisz tylko poczekać aż świece się zagrzeją, kontrolki zgasną po odpaleniu.
Najważniejsza jest kontrolka świec i ta musi zgasnąć, a pozostałe u różnych użytkowników różnie gasną, u niektóych gasną one dopiero po odpaleniu silnika.

zymek

#84 Post autor: zymek »

cz
otóż problem już rozwiązany odałem auto do ASO Opla i wymienili przewód przelewowy oraz powiedzieli zeby wymienić akumulator na szczęście akumulator był na gwarancji bezopsługowy.
pozdr.

ziunio

#85 Post autor: ziunio »

Witam! Mój problem przedstawia się następująco: Rano, za każdym razem mam problem z odpaleniem auta. Świece żarowe są nowe, mechanik komputerowo zwiększył dawkę paliwa o 5 mililitrów, problem dalej się pojawia. Każde następne odpalenie auta przebiega już normalnie. Z czym może to być związane? Moja Zafira to 2.0 DI.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2010, 10:59 przez ziunio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#86 Post autor: MieHor »

A odczytałeś błędy? Bez tej diagnozy raczej trudno będzie Ci coś doradzać

ziunio

#87 Post autor: ziunio »

możesz sprecyzować swoje pytanie bo nie wiem o co dokładnie chodzi? z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#88 Post autor: MieHor »

Musisz podjechać do warsztatu dysponującego Techem2 lub jakimś innym urządzeniem do diagnostyki i odczytać błędy zarejestrowane przez Twój wehikuł a potem je wymienić tu na forum, wówczas spróbujemy Ci coś doradzić

ziunio

#89 Post autor: ziunio »

Problem rozwiązany, nie trzymał jeden z zaworków, auto się zapowietrzało, teraz elegancko śmiga. ;) Dzięki za pomoc, pozdrawiam!

annton

#90 Post autor: annton »

jak sprawdziliscie ze zaworek nie trzyma ( i jaki to zaworek bo mnie też ciezko idzie pierwsze odpalanie mimo nowych świec)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”